Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen érzés ha tudod hogy az...

Milyen érzés ha tudod hogy az ellenkező nemű barátod, csak barátként tekint rád?

Figyelt kérdés
Itt arra gondolok, összeismerkedtek, kimondja hogy nagyon szeret veled lenni, folyton keres, hív stb, szimpatikus vagy neki, hiányzok, de azt is hozzáteszi, hogy csak barátként tekint rád semmi több. Milyen érzés volt, ha volt hasonló valakinek?
tegnap 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Volt, tipikus tizenéves lány viselkedés. Mire idáig jutottunk, nyilván én már őrületesen szerelmes voltam, mivel szép lány volt, de részéről nem, csak barátság. Lelombozó volt. Egy szájra puszit meg néhány kirándulás közbeni együttalvást tudtam csak kifacsarni belőle.

Viszont rá 15 évre mikor rám írt és bevallotta hogy rá pár évre rájött hogy a lányokat szereti, úgymond jól esett, mert komolyan nem tudtam megérteni miért nem akarja kipróbálni milyen lehet együtt lenni, hisz állandóan együtt lógtunk. Nyilván tízenévesen más volt minden mint mai fejjel.

tegnap 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Örülök neki, tegyük fel hogy ha ténylegesen így is érez, és az érzelmei nem fognak változni a továbbiakban sem, és csak barátság marad. Tudom hogy ez nem túl általános, de a barátaimra én mindig barátokként tekintek, nem akarok tőlük semmit se szexuálisan se semmi egyéb módon. Nem azért barátkozom az ellenkező nemmel hogy "hátha összejön valami", nincsenek hátsó szándékaim. Ez pedig teljesen független a kinézettől és minden egyébtől. Számomra inkább az a kellemetlen ha a másik fél többet akar tőlem, elég rossz érzés a kukába dobni egy egyébként teljesen jó barátságot ilyen miatt. Szóval én kifejezetten örülök az ilyen embereknek, akik ténylegesen a barátaim, és nem azt várják hogy rájuk ugorjak vagy ők rám🙃
tegnap 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Társkeresős ismerkedésnél nem érteném, mert ott ha "nem jön be" az illető párkapcsolathoz, akkor keresek tovább. Minden más esetben (bármilyen más ismeretségből) természetesen vannak ellenkező nemű barátaim, akikkel szeretek együtt lógni. Az élet nem úgy működik, hogy az embernek amikor éppen van párkapcsolata, akkor a baráti kör megsemmisül. Az inkább a pasikra jellemző, hogy mindenkivel le akarnak feküdni, és ezt feltételezik a másikról is. Egy párkapcsolatban élő nő viszont nem szexet keres és igenis fontosnak tartja a közelebbi baráti kapcsolatok megtartását.
tegnap 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Képzeld olyan is volt, hogy szintén megvolt az ilyen mély barátság, de a lány nem igazán jött be nekem (az a deréktól felfelé jó, lefelé nem típus volt), és annak ellenére hogy annyit baromkodtunk egymással hogy egymásnak is estünk párszor (szex nem volt, csak játék), ugyanúgy jó barátok maradtunk. De ez ritka együttállás.
tegnap 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mivel barát, így az a normális, ha barátként tekint rám. 2-esnek igaza van, nagyon kellemetlen amikor egy ellenkező nemű ismeretség feltételezi, hogy biztos mást is akarsz, miközben teljesen egyértelműen kinyilvánítottad a csak baráti szándékaidat. Ha a másiknak van párja és tudja, hogy én ezt tudom, akkor kicsit nyugodtabb vagyok, hogy nem fogja félreérteni a szándékaimat egy "hogy vagy" miatt, de még így is előfordul. Egy nő sok minden mentén tud kapcsolódni és van is erre igénye, függetlenül attól is, hogy van-e éppen párja. Tényleg nem jó érzés, ha amiatt szakad meg egy csak baráttal vagy egy kedves ismerőssel egy kapcsolat, mert mindig mást akar belelátni.
tegnap 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Voltak furcsa félreérthető megnyilvánulásai, állandó bókok, dícsért hogy jól nézek ki, partyn ölelgetett hozzám bújt, de persze mindig mondta hogy nagyon jó barátja vagyok, lekitársnak nevezett, és ezt nem akarja elrontani. Megértettem. De én soha nem tettem felé kétértelmű kijelentést, nehogy azt higyje, hogy többet akarok. Ő pedig tett sokszor. Ez ami bosszant! ha én betartom, ő is tartsa be.

tegnap 15:44
 7/8 anonim ***** válasza:
De te érzel valamit iránta?
tegnap 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem érzek semmit iránta! Sőt, ha ezek után azzal jönne hogy szeretne valamit, tuti hogy elutasítanám! Mikor ölelgetett, próbálkozott nem tudtam mit is akar. Nyilván mivel előző nap mondta hogy csak barátnak tekint, nem másztam rá. Pont ezek miatt inkább haragot érzek, hogy próbált velem játszani. Kerülöm őt, de mintha nem venné észre hogy már nem érdekel a barátsága. Vannak sokkal fontosabb, nem játszmázó barátok az életemben.
tegnap 20:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!