Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szeretetben nincs elvárás?

Szeretetben nincs elvárás?

Figyelt kérdés

Sok helyen lehet olvasni, hogy a tiszta, önzetlen szeretetben nincs elvárás.

Ha én a másikért mindig aggódok ha hosszú útra megy és bármilyen későn is ér oda, mondom hogy jelezzen, addig nem tudok aludni, ezért úgymond nem lehet "valamiféle viszont elvárás"?

Gondolom az ilyen elvárások ego-generálta és önsajnálattal teliek.

Például ha nekem egy műtétem volt, amelytől féltem, nem várhatom -e el hogy az illető műtét utáni nap vagy két nappal utána érdeklődjön hogylétem felől? Amíg én nem kezdeményezek kommunikációt, nincs kapcsolatfelvétel, tehát nincs érdeklődés. Olyanokat már meg se merek említeni, hogy például kórházi látogatás... Ellenkező esetben én nem bírnám ki hogy ne látogassam meg, ne legyek ott.

Nem szép dolog az ilyesfajta elvárás, mert azt tükrözi: "ahogy én viselkednék, azt a fajta hozzáállást várom el a másiktól"?

Ez milyen szeretet, hogy elvárásokkal vagyok tele?

Csak azt az érzést erősíti meg bennem ami történt, amit mindig is éreztem: "igazából nincsenek emberi kapcsolataim, nem vagyok senkinek fontos, csendesen távozhatnék a világból". Ha "hirtelen kell valamiben segíteni", akkor abban a pillanatban fontos vagyok, amíg a segítséget megadom...



ma 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel alapvetően minden emeber más, ezért nem minden emberrel fogsz ugyan úgy rezonálni. A szeretet adás/viszonzás is hasonlóan működik. Vannak akiknél feltételek alapján működik, vannak akiknél feltételek nélkül is. Vannak szorosabb kötelékek és vannak lazábbak. Még sem tudjuk megmérni azt, hogy melyik az értékesebb és melyik kevésbé (univerzális értelemben), mivel mindenkinek más az értékrendje. És a "szeretni" fogalom is mindenkinél alapból mást jelent. Véleményem szerint minden egyénnek olyan szemszögből kéne megközelítenie ezt a kérdést, hogy számára mi az egészséges ill. az egészségtelen szeretet.
ma 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Oriasi tevedes. A szeretetben alap a tisztesseges banasmod. Nem lehet szeretetre hivatkozva masokat sanyargatni.
ma 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Katona Dius ***** válasza:
52%

Ez, kedves kérdező olyan szeretet, ami egyirányú. A másik fél nem érez irántad annyit, mint te iránta. Én nem erőltetném. Keress olyat, aki viszont szeret és ezt ki is mutatja, törődik veled.

Kitartás!

ma 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Oriasi tevedes. A szeretetben alap a tisztesseges banasmod. Nem lehet szeretetre hivatkozva masokat sanyargatni."

Szerinted én ezt teszem a másikkal, sanyargatom/zsarolom, az ilyen jellegű elvárásommal?

Ha műtét napja óta nem jelentkeztem be üzenetküldő alkalmazásba és egyetlen érdeklődés se jön: mi van velem, ennek nem szabadna fájnia?

ma 10:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Van szád, te is ki tudod nyitni. En ugy vagyok vele, ha nem hianyzom nem hianyzom. Nem lehet vele mit tenni.
ma 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A feltétel nélküli szeretetnek is van egy kemény feltétele, míg pedig a feltétel nélküli elfogadás a másik ember részéről.
ma 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Úgy érzem, az eddigi életemet elrontottam, évtizedeket áldoztam arra hogy olyanokhoz próbáljak kapcsolódni, akiknek sohasem nem voltam fontos.

Azt hiszem, az ilyen, ritkán előforduló szituációk mint egy műtét és az ezutáni bármilyen érdeklődés elmaradása mindennél jobban felhívja erre a figyelmemet.

ma 12:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy elemzest mindenkepp meger a szitu
ma 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom: hol, milyen módon kezdjem az elemzést.

Én csak állandóan azzal szembesülök, hogy olyan emberek, akik egymás fúrásával és kirúgatásával voltak elfoglalva éveken keresztül, "fantasztikusan vannak" egymás társaságában, ebédelgetés, cukrászdázás stb.

Velem pedig - aki sose tett ilyet - ez történik.

ma 14:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!