Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan kezdenétek a békülést?

Hogyan kezdenétek a békülést?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel egy vita után eltávolodtunk egymástól. Ennek kb 8 éve. Azóta egyszer találkoztunk egy temetésen. Mára rájöttem, hogy nagyon sok mindenben neki volt igaza és hiányzik. Hogyan kezdenétek a békülést? Telefon, e-mail vagy rögtön személyesen. Ha e-mailben, akkor csak egy udvarias "Hogy vagy?" levéllel, vagy rögtön őszintén leírva az egész helyzetet? Vagy inkább hagynátok ennyi év után? Ki tudja ő akar-e békülni?

júl. 26. 09:28
 1/4 Kólauborkával ***** válasza:
0%
Az exed nem véletlen az exed. Szerintem, de azt csinálsz, amit szeretnél.
júl. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérdező! Először is azt csinálsz, amit akarsz. Másodszor: én ennyi év után hagynám a dolgot, és új ember után néznék. Adódik a kérdés: miért most 8 év után jutott eszedbe? Eddig hol voltál? Mit csináltál? Eddig miért nem hiányzott? Miért épp most jutott eszedbe?

Azt írtad, békülni. Tányércsapkodósan, veszekedősen váltatok el?

Szerintem ennyi idő után már azzal sem tudna az ember - legalábbis én - ordítozni, veszekedni, kiabálni, akivel annak előtte kígyót-békát kiabáltunk egymásra. Hogy miért? Mert felesleges!


Megkérdezhetem, hogy jutott most - ezek szerint - 8 év után eszedbe? Azon kellene elgondolkodni, hogy mi váltotta ki? Beleuntál az egyedüllétbe? Nincsenek barátaid?


Én erőltetni biztos nem erőltetném, ahogy Kólauborkával is írta,idézem:

"Az exed nem véletlen az exed."


Ha véletlenül összefutsz vele az utcán, akkor meg úgyis adja magát a helyzet. Utcán az ember nem veszekszik, nem üvöltözik, nem őrjöng, mert bárki ráhívhatja az emberre a rendőrt, nyilvános hely nem alkalmas arra, hogy teljesen kiforduljunk önmagunkból.

júl. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ezek szerint fére érthető volt a kérdésem. Nem az exemről van szó, ez nem szerelmi kapcsolat volt, hanem barátság. Mindketten lányok vagyunk. Mindkettőnknek van férje. Nekem van gyerekem is, neki nincs. Nem volt tányércsapkodás, sem kiabálás, csak egy buta vita, ami után mindketten megsértődtünk. és egyikünknek sem volt annyi esze, hogy másnap felvegye a telefont. Így a napokból, hetek, aztán hónapok lettek és elhalt a kapcsolat. Sokáig egyáltalán nem hiányzott. Külföldre költöztem, új barátaim lettek. Aztán úgy egy-két éve egyre gyakrabban eszembe jut, hogy ezt vagy azt de jó lenne megbeszélni vele. Elkezdett hiányozni, nem tudom megmondani, hogy miért vagy miért most. De nem tudom, hogy jót teszek-e, ha megpróbálom feléleszteni. Lehet, hogy hagyni kéne, elfogadni, hogy ez a vonat már elment. De lehet, hogy a szíve mélyén ő is vágyna rá, hogy újra beszélgessünk.
júl. 26. 13:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Én felhívnám (bár ennyi idő távlatában még telefonszámcseréje is lehetett), ha ez nem sikerülne, akkor írnék neki egy üzenetet. Ott pedig leírnám, hogy már egy ideje sokat gondolok rá, és jól esne/örülnék, ha össze tudnánk ülni a közeljövőben, hogy átbeszéljük a régen történteket, és újra beszélőviszonyba kerüljünk.


Egy próbát szerintem megérne, de közben arra is fel kell készülni, hogy ő ebből nem kérne inkább, így nem menne bele. Vagy lehet, nem is válaszol. Szóval szinte bármilyen kimenetele lehet, hogy konkrétan melyik, szerintem csak a gyakorlatban derülne ki.

Több olyan barátságom is volt, amit próbáltunk feléleszteni (volt, ami veszekedés, de olyan is, ami csak eltávolodás miatt szűnt meg), és elég vegyes lett a végük. Volt, ahol egy darabig gördülékeny volt a dolog, aztán elhalt, de olyan is, ami a felélesztés óta jobb, mint előtte volt. Szóval remek vége is lehet.

júl. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!