Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Olyan baráttal megszakítanád...

Olyan baráttal megszakítanád a kapcsolatot aki alábecsül?

Figyelt kérdés
Azt látnád, hogy a képességeidet lebecsüli. Butának néz. Rossz képességeket gondol rólad. Valójában ő a rosszabb képességű nálad. De saját magát felértékeli, téged pedig alulértékel.
júl. 9. 00:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Én már meg is tettem. Mi szükség van rá?
júl. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Legjobb barát az ilyen!
júl. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel egy ilyen barát a másikat csak saját, instabil önbecsülésének megerősítésére használja, ezért igen.

Szóbeli bántalmazástól kezdve mindent megtesz egy ilyen "barát", hogy a másik rosszabbul érezze magát.

júl. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Neki vannak önértékelési gondjai, ezért téged becsül alá, önmagát meg túlbecsüli. Azért, hogy azt érezze, hogy nem ő a legrosszabb, leggyengébb, van aki még tőle is rosszabb. Úgy érzi, hogy a "ranglétra" legalján mindenki csak belé törli a cipőjét és neki is kell valaki, akibe ő is beletörölheti a lábát, mert nagyon nehéz elviselni, hogy mindig ő van a legrosszabb helyzetben.

Egy barátságnak nem a vetélkedésről kellene szólnia, hogy ki a jobb a másiknál. Egy barátság nem két ember versengéséről szól, hogy ki győzi le a másikat, hanem egymás támogatásáról, segítéséről, megértéséről. Ezt értesd meg vele.

Nem biztos, hogy kapásból megszakítanám vele a kapcsolatot. Lehet, hogy előtte sokat beszélgetnék vele erről. Hogy miért teszi ezt, miért nincs önbizalma, miért rajtam vezeti le a saját önértékelési gondjait, elmagyaráznám neki, hogy ez hogy esik nekem amit ő tesz velem és hogy szerintem nem erről szól a barátság. Elmondanám neki azt is, hogy ő is jó valamiben, pl. tök ügyes ebben meg abban a dologban, még jobb is mint én, és én mégsem bántom őt emiatt, hanem örülök, hogy ő is jó valamiben. Erősíteném az önbecsülését. Megpróbálnám megmenteni a kapcsolatot, ha egyébként nekem fontos a barátsága és fontos, hogy megmaradjon.

De ha azt veszem észre rajta, hogy nem hallja meg amit mondok neki, nem fogadja el a tanácsaimat, nem törődik velem, nem hajlandó kimozdulni a saját álláspontjából és továbbra is csak csesztet, lenéz, alábecsül engem, akkor megmondanám neki, hogy oké haver, itt a vége, szevasz. Én megpróbáltam megértetni veled, de te nem figyelsz rám, így nincs szükségünk egymásra.

Ha hajlandó a változásra és képes a kölcsönös tiszteletre, egymás megbecsülésére, megértésére, akkor megtartanám a barátságát, de ha semmit sem fog fel az egészből és továbbra is cseszeget, akkor nincs szükségem ilyen "barátra".

júl. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam már megértetni vele. Semmit nem fogott fel nelőle. Semmi változás.
júl. 9. 12:03
 6/9 A kérdező kommentje:
nenőle=belőle
júl. 9. 12:08
 7/9 veszettkecske ***** válasza:
"Valójában ő a rosszabb képességű nálad" mintha Te is lenéznéd őt... rengetegféle képesség létezik, mindenki a sajátját értékeli többre, Te lehet tudsz programozni, de ez őt hidegen hagyja, ő meg tud hátra-szaltót ugrani meg dob egy airflare-t, ami Téged nem érint meg... ez ilyen. De ha elfogulatlanul úgy van ahogy leírtad, akkor sem biztos, hogy megszakítanám vele a kapcsolatot, ez még sok egyébtől is függ, de ha tényleg egy bunkó akkor hagyd és kész.
júl. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen fogalmazva lenyomja a másikat hogy ő fent maradjon.
júl. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen
júl. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!