Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ebben a helyzetben ti mit...

Ebben a helyzetben ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Van egy online barátom, akire azért legtöbb esetben bármikor számíthattam.

A nagyon nehéz időkben is ott volt.

Aztán rossz körülmények közé kerültem és ő befogadott volna.

Az anyukájával él és vele is beszéltem, nagyon aranyos volt.

Minden le lett beszélve mikor megyek.

Egy nappal mielőtt eljött volna hozzám, írta hogy az anyukájának a vércukra leesett és bevitte kórházba.

Leírta hogy nem aktuális mostanába hogy menjek, majd jelentkezik.

Eltelt 2 hónap, többször is kerestem, érdeklődtem.

Mivel idős anyukája van, így gondoltam arra is hogy elhunyt, de konkrétan azóta semmit nem kommunikált felém és már sok minden megfordult a fejemben.

Azt látom hogy fb-n elérhető, de nem tudom mit gondoljak.

Zavarni nem akartam, így vártam.

Egyik nap írtam rá érdeklődően, de semmi válasz azóta sem.

Mit csinálnátok a helyemben?

N


jún. 26. 09:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi világ nem a barátkozásról szól. Mindenki elvan egy darab telefonnal meg a nettel vagy a tévével. A beszélgetések az együttlétek teljesen visszaszorultak. Én szeretem az élő kapcsolatot, de egy vendégség mindig megvisel ha én vagyok a vendéglátó. Azzal együtt hogy többnyire minden jól sikerül.
jún. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Hát már könnyebb neten kommunikálni, meg írásban könnyebb hárítani dolgokat mint személyesen.

Hát szerintem ez valamilyen szinten mindenkit megvisel, ha vendégségbe mennek hozzájuk, mert sokat kell készülni hozzá, sok idő, pénz és energia.

Igazából én azt vettem észre az interneten, hogy sokan szeretnének barátkozni, sokan vannak úgy ahogy én, de valahogy mégse találják azt az embert.

jún. 26. 10:22
 13/18 anonim ***** válasza:
Talán mert sokan csak álmodoznak a barátkozásról, de pl. egy vendéglátás erejéig sem képesek valóban is tenni érte...
jún. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Igen, hát én is bevallom sok mindenről álmodozom ami elmaradt és ha lennének barátaim szívesen csinálnék velük programokat.

De vannak ezekre direkt ilyen csoportok és sokan kiírják mit szeretnének, írnak magukról és így lehet barátkozni.

Viszont ezek se annyira működnek, pár embert láttam akinek szintén nem sikerült, pedig sokan vevőek lennének ugyan arra a programra.

Az hogy tegyenek valamit ez szerintem sok mindentől függ, kedvtől, személytől, személyiségtől függ inkább.

Mondjuk van egy dolog ami inkább ilyen lányos szokás, amit sokszor látok meg neten is ment kis vicces sztoriként, hogy két barátnő beszélget.

Az egyik lány a másiknak meséli, hogy megnézte a neki tetsző srác a történetét és már kérdezte egyből, hogy mit jelent.

A barátnő meg rá vágja azt, hogy semmit nem jelent, mindenki tudja hogy ez már házasság😂😂😂

Poénnak jó, de egyébként ebből a szempontból mondjuk jobbnak érzem, hogy nincsenek barátaim.

jún. 26. 10:34
 15/18 anonim ***** válasza:

"hogy tegyenek valamit ez szerintem sok mindentől függ, kedvtől..."

Hát igen, sokszor pont azt kell eldönteni, hogy van-e annyira fontos a barátság, a barátkozás, hogy a saját kedvünk elé helyezzük. Ha fontosabb, hogy mindig azt tehessük, amihez épp kedvünk van, akkor ne csodálkozzunk rajta, ha egyedül maradunk, hiszen nyilvánvaló, hogy a potenciális barátjelölteknek nem ugyanakkor lesz kedvük ugyanazokhoz a dolgokhoz, mint nekünk, hiszen mind mások vagyunk, és senki sem tehet róla, hogy egy adott pillanatban épp mihez van kedve. Ha csak arra alapozunk, hogy majd akkor csinálunk közös programot, ha mindkettőnknek (mindhármunknak, stb. - minél többen vagyunk, annál reménytelenebb...) épp ugyanakkor épp ugyanahhoz lesz kedve, akkor kb. sose lesz az egészből semmi.


Önfeláldozás nélkül nincs barátság sem - meg más emberi kapcsolatok sem.

jún. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Igazából érdekes amit leírsz, mert jobban belegondoltam a dolgokba.

Nekem van erre egy példám...

Még egyik régi ofőmmel jóba vagyok.

Családja van, dolgozik folyamat, szóval eléggé elfoglalt ember, de ha megkérem hogy beszéljünk hívásban, akkor valamilyen módon szakít rám időt és általában 2-3 napon belül megpróbálja úgy intézni a dolgokat, de ha nem is mindig jött össze (ez a ritkábbik esetek egyike), akkor is szólt akár előtte akár utána és elnézést kért, majd egy új időponttal megkeresett.

Én ezeket nagyon tudom értékelni.

Sokáig én is minden "barátomat" magam elé helyeztem és mindig ha volt valami egyből próbáltam segíteni, de nem értékelték.

Aztán átgondoltam és nem kell mindenkivel ilyennek lennem.

Egyébként tetszik, hogy ennyire tapasztalt vagy, szeretek olyanokkal beszélgetni akikkel lehet is miről beszélni.

jún. 26. 11:02
 17/18 anonim ***** válasza:
80%
Elfelejteném. Valószínűleg nem mert nemet mondani neked és jobbnak látta, ha nem ír vissza, majd úgyis elfelejted. Vagy visszaír pár hónap múlva,mikor úgy gondolja, hogy megoldottad a lakhatásod. Sok élő barátság is ilyen, hogy nem számíthatsz a másikra, csak ígérgetnek össze-vissza. Én egy valamit szoktam megígérni, hogy nem ígérek semmit és az a biztos.
jún. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
46%

Nem egyszerű a helyzet, mert tényleg lehetséges, hogy az idős anyukával történt valami, és valóban az igazat mondja. Csakhogy.. annyiszor tapasztaltam saját bőrön is, mesélték ismerősök (akikről nem hinném, hogy ilyesfajta sztorikkal állnának elő), vagy épp itt, az oldalon is írtak róla (bár itt sem szabad mindent elhinni), hogy miféle történetekkel rázták le őket ismerősök, barátnak hitt emberek.

Ilyenkor pedig nehéz eldönteni, mi is lehet valójában.


Szerintem az lenne a legjobb, ha vársz x napot, vagy pár hetet, írsz valamilyen "remélem te is, és anyukád is jól vagytok, és minden rendben veletek!" szintű üzenetet. Aztán az arra való reakciója, vagy annak hiányában vonnám le a következtetést.

jún. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!