Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan állíthatnám le a...

Hogyan állíthatnám le a barátnőmet? Többi lent

Figyelt kérdés

Már jó ideje azt vettem észre, hogy a legjobb barátnőm utánoz (bár ez talán nem a legjobb kifejezés). Szóval nem is kimondottan utánoz, hanem pl én mondok valamit, hogy tetszik nekem és a következő alkalommal ha szóba kerül már hirtelen neki is az tetszik. Az öltözködésnél is egyre hasonlóbb cuccokat hord mint én. Ami leginkább "felhúzott" hogy most ő is úgy látszik lassan része lesz egy úgymond "közösségnek" az interneten (pinteresten), aminek én már évek óta része vagyok. A lényeg hogy nekem ezek nagy részei a személyiségemnek és azt veszem észre hogy ő is kezdi átvenni ezt a gondolkodást - és én ezt nagyon nem akarom.

Tudom, sokan gyerekesnek fognak tartani, de szerintem egy barátságban a közös érdeklődési kör mellett fontos az egyediség is, legyen az stílus, kultúra (pl zene, könyvek) vagy gondolkodásmód.

Pinteresten és instagramon a kommentszekciókban az ezzel kapcsolatos posztok alatt sokakat látok akik hasonlóan éreznek, de esetleg ha itt is van valaki akkor nyugodtan írjon, szívesen fogadok tippeket.!



jún. 24. 13:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Férfiaknál nincs ilyen gond. Én férfikét nem értem, hogy ez tényleg egy probléma a nőknél. Hihetetlen. Már kamasz koromban sem értettem, mikor az egyik havercsajom arról panaszkodott, hogy egy másik lány utánozni akarja. És akkor mi van?
jún. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
A nők nem komplettek, ez ismét kiderült.
jún. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Fu de utáltam ezt én is. Az egyik barátnőm ugyanilyen volt. A kedvenc zenekarom hirtelen az övé is lett, pedig egy számukat se ismerte. Meglátott rajtam egy pólót és azt mondta abban a pillanatban, hogy nagyon nagy rajongójuk lett. Kérdezték tőle, hogy ki a kedvence az együttesből akkor az volt a válasz, hogy az a, az a, az a izé. Ő is elkezdett zenekaros pólókat venni. Volt olyan is, hogy kinéztem magamnak egy ruhát, erre rohant megvenni magának, utána meg azt mondta, hogy én utánozom őt. Koptasd le szépen.
jún. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Férfiként ennél nagyobb megtiszteltetést el sem tudok képzelni annál, hogy engem követnek, utánoznak. Ez azt jelenti, valamit jól csinálok.
jún. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy ez egy több mint 10 éves barátság, sosem volt egy veszekedésünk sem. És szerintem nem direkt csinálja. Ez a pinterestes dolog is szerintem ő nem is tudja, hogy én már régóta használom ezeket.

Veszekedni nem szeretnék vele, főleg ilyen miatt, úgyis én jönnék ki rosszul a helyzetből.

jún. 24. 15:45
 6/11 anonim ***** válasza:
28%
LOL.
jún. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha úgy érzed nem direkt csinálja, akkor tényleg ne hergeld magad, ha meg tényleg majmol téged, tegye. Maximum ne ossz meg vele mindent, úgy is kibukik a színlelés, mivel csak felületesen vesznek át ilyen dolgokat, mint amit előttem is írtak, tetszik neki a zenekar, de ,,semmit" nem fog tudni róla.
jún. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Így sem osztok meg vele semmi olyant, amiről úgy gondolom hogy "leutánozná". Például (ezt kihagytam a kérdésnél) olyan is volt, hogy én meséltem neki egy betegségről, ami nekem nagy valószínűséggel van. A másik nap már láttam, hogy Twitteren azzal kapcsolatos dolgokat likeolgatott. Tehát úgymond "elhitetni" magával, hogy ő is ilyen. És a Pinterestes dologgal is így van, totál át fogja venni az én gondolkodásomat, pedig ő más személyiség. Hogyan lehetne ezt tudatni vele?
jún. 25. 11:13
 9/11 anonim válasza:
83%

Helló, itt a "legjobb barátnő".

Először is, szeretném leszögezni, hogy bár nem esik jól, hogy ezt az egész szöveget itt gyakorin kell megtalálnom, ahelyett, hogy szemtől szemben megbeszéltük volna...De ha már így alakult, megpróbálom "helyrehozni" itt, vagy inkább csak elmagyarázni az én szemszögem, mert szerintem ez az egyetlen módja a megoldásnak. Nyíltan megbeszélni. És tudom, most biztosan azt mondanád, hogy már próbáltad a tudtomra adni, de nem emlékszem rá, hogy hosszasan és őszintén elbeszélgettünk volna erről.... Vagy csak nekem rövid az agyam.

Utánzás. Gyerekes dolog, egyeseknek idegesítő, másoknak dicséret.

NEM utánzok.

Tökéletes észrevettem, hogy a barátságunk gyengül. Évek óta. De soha nem szóltam semmit, bízva abban, hogy majd úgyis megoldódik. De nem úgy történik. Mostmár értem, hogy ez azért volt, mert Te, kedves kérdező, úgy érezted, utánozlak. De hadd ne bántsalak meg, ez soha nem volt így, és most sem így van. Legalábbis nem olyan formában, hogy "ellopom" a személyiséged.

Mondasz valamit ami tetszik, és következő alkalommal nekem is tetszik. Esetleg előfordult. Csakhogy ha volt is ilyen, nem felületes utánzás volt, egyszerűen egy olyan dolgot hoztál szóba, ami talán az én (saját) személyiségemhez is közel áll.... Ha ettől jobban érzed magad, ezentúl figyelek rá, hogy soha többet semmi olyan ne legyen, ami tetszik Neked, és nekem is megtetszik.

Hasonló ruhák... Eleve nem mondanám hogy szöges ellentéte a Te ruhatárad az enyémnek, de ha mégis lett olyan ruhadarabom, amiről azt hitted, rólad utánoztam, hát, ismét nem talált. Ugyanis akár mennyire hihetetlen, csak olyan ruhát veszek fel, ami Nekem tetszik, és amiről úgy érzem, jól állna rajtam. Semmi köze a Te ruhatáradhoz, öltözködési stílusodhoz.

Whisperek pinteresten. Csináltam egy táblát amire átpakoltam az összes whispert, amit titkos táblára hosszú ideje gyűjtögettem. Sajnálom ha ez megint úgy jött le, hogy utánozlak. Nem egy hirtelen "nekem is megtetszett" dologról van szó, szimplán lementettem pár képet, ami tetszett. Mellékesen megjegyzem, gondoltam, hogy esetleg így fogod érezni, ezért nem mentettem át mindent, amit amúgy a titkos táblán tartottam. Nehogy még bántsalak...De ha Téged ez így is bánt, kitörlöm, vagy visszateszem őket oda, ahol voltak.

A gondolkodásmódod... Na, azt ha akarnám se tudnám átvenni. És ezt nem rosszból írom, egyszerűen az enyém teljesen más. Látszik azon is, hogy mennyire máshogy állunk ehhez a helyzethez. Mert szerintem igen is gyerekes ez az egész.

Mentális betegség Twitteren.... Ha ez most a szociális szorongás, akkor pontosan kéne tudnod, hogy megvannak a saját okaim rá. Más mentális betegségről pedig kizárt, hogy lájkolgattam volna, ha pedig mégis így gondolod, akkor itt és most tisztázom, nem gondolom hirtelen, hogy más mentális gondom is lenne...

De annyit hadd áruljak el, hogy olyan talán megesett, hogy arról keresgéltem interneten, hogy hogyan tudnék segíteni NEKED, ezzel kapcsolatban. Sajnálom, ha azt hitted, utánozlak ebben is.

Pontosan tudom, érzem, hogy már nem olyan őszinte a barátságunk, mint régen, nem osztasz meg velem mindent. Ezzel még nincs is gond alapjáraton, csak azt elfelejtetted, hogy mivel már nem állunk annyira közel egymáshoz, én se osztok meg Veled mindent. És ezek a dolgok, akikről azt hitted utánozlak, nagy többségben teljesen más okok miatt tetszettek meg, vagy lettek az életem részei...

Hajlandó vagyok változtatni, ha Neked ettől jobb. Ezután megpróbálok kizárni mindent, amiről Tőled hallok, és megtetszik. És ha véletlenül valami megtetszik más okokból, amiről tudom, hogy Te is szereted, hát ezek lesznek azok a dolgok, amiket nem fogok elmondani. És nem azért, mert nem akarnám, hanem mert Téged nem akarlak ismételten megbántani.

A válasz pedig remélem kielégítő, és semmiképpen sem bántó. Ugyanis nem bántó jelleggel írom ezt ide ki.

Végül pedig egy utolsó dolog, hadd ne kerülje el a figyelmedet; emlékszel, mennyire tönkre tett Téged, mikor ugyan ezen okokkal megvádoltak, hogy utánzol valakit?


Köszönöm, hogy elolvastad, ha ez a válasz eljutott hozzád.

És sajnálom!

jún. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
LOL, a nők tényleg nem komplettek. Ennyit rugózni a nagy semmin...
jún. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!