Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megbocsátanál egy olyan...

Megbocsátanál egy olyan barátodnak, aki fél évig nem keresett és meg is bántott?

Figyelt kérdés

Közben kiderülne, hogy ez a barátod depresszióban szenvedett/ szenved és minden lehetséges módon elzárja magát a társas kapcsolatoktól.

Nem célzottan bántott meg, hanem olyat mondott, hogy nem érzi magát jól veled, mert kevesebbnek érzi magát tőled.


2022. szept. 29. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze

Nem is kérdés

Ez a mondat pedig egyértelműen el is árulta hogy nincs rendben önmagával és ahogy ezekszerint be is igazolódott depressziós stb

Már akkor próbáltam volna neki segíteni

2022. szept. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy megbocsátanék.

Ilyenkor nagyon fontos a támogató közeg, szóval biztosítanám róla, hogy bármi van, rám számíthat, és nyugodtan mondjon el mindent, ami nyomja a lelkét.

2022. szept. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Megbocsájtanék.


Persze a társaságát továbbra sem keresném, nehogy rosszul érezze magát tőlem.

2022. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg sem sértődtem volna. Segítségre van szüksége.
2022. szept. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen
2022. szept. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon meglepődtem a válaszokon. Mármint, hogy itt ilyen megértő emberek vannak. A való életben nem ezt tapasztalom (rólam van szó, régebb óta küzdök depresszióval, ami ingadozik, hol jobb, hol rosszabb). Szóval, akit “eltaszigáltam” az nem is keresett, rám sem akart nézni azóta.

Ez a barátom 10 éve velem volt, de most elmondtam neki ezeket őszintén és annyi volt a válasza, hogy őt már nem érdekli az, hogy másokkal jót tegyen, könyörögni sem fog nekem.

Hónapok óta nem írtam neki. Most nem merek, de nagyon hiányzik. Csak egy tehernek érzem magamat.

2022. szept. 29. 21:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Na de ha eltaszigáltad, akkor persze, hogy nem keres, valószínűleg azt hiszi, hogy nem szereted, nem kell neked. Az azért más.

Ha nekem valaki azt mondaná, hogy hagyjam békén mert idegesítem, akkor többet nem keresném, szerintem jogosan.

2022. szept. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem ezt mondtam. Hanem azt, hogy kellemetlenül érzem magam mellette, mert úgy érzem, hogy fényévekkel jobb ember nálam.

Nem azt mondtam, hogy hagyjon békén. Senkinek sem mondtam ezt.

2022. szept. 29. 22:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben vagyok, csak a másik oldalról. Nekem nagyon hiányzik a barátnőm, és tuti jól esne, ha megkeresne, hogy beszéljük meg a dolgokat.
2022. szept. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9, hány éves vagy? Bár nem hiszem, hogy az lennél, akit keresek.
2022. szept. 30. 02:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!