Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Más is maradt barátok nélkül...

Más is maradt barátok nélkül az egyetemen?

Figyelt kérdés
Mindenki beharangozta, hogy itt mekkora batátságok kötődnek majd, hogy egy életre szól. Ehhez képest már majdnem eltelt egy hét, én mégsem találkoztam senki olyannal, akivel úgy érzem nagy barátok lehetnénk. Próbálok beszélgetni, ismerkedni, de olyan mintha senki nem lenne rám kíváncsi és ez kinyírja az önbizalmam és a reményeim. Mintha mindenkinek meglenne a maga társasága, akinek nincs, az meg nem is akarna barátokat. Pedig esküszöm mosolygok, kedves vagyok, de nem túl tolakodó pl ha érzékelem hogy valaki nem kérdez vissza, nem annyira akar beszélgetni akkor hagyom. Nem érintek túl személyes témákat sem, szóval nem vagyok pofátlan és nem csak tanulásról próbálok beszélni hanem bulikról, eseményekről, stb. de úgy érzem minden veszett ügy. Lesznek még barátaim vagy jobb ha belenyugszom hogy magányos évek következnek? Más is járt így? Jobb lett később?

2022. szept. 7. 00:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy hét nagyon kevés idő, emiatt ne keseredj el. A leírtakból pedig jó úton haladsz, szóval maradj továbbra is mosolygós, közvetlen, keresd mások társaságát.

Nincsen azzal semmi baj, hogy még nem találtál senkit, akivel azonnal egy húron lennétek. Még egy rakat emberrel fogsz találkozni nemcsak a következő hetekben, de években is, szóval tényleg ne add fel :)


Én pl. most vagyok harmadéves és teljesen spontánul alakultak ki a legszorosabb egyetemi barátságaim, és nem mellesleg nem azonnal, pedig első óta vagyunk szaktársak. Egyik barátnőmmel például tavaly, egy csoportmunkás tárgy miatt kezdtünk beszélgetni. Csomót dolgoztunk együtt, aztán egyszer csak azon kaptunk magunkat, hogy teljesen kötetlenül beszélgetünk mindenféléről és jól érezzük magunkat a másik társaságában. Egy barátommal pedig úgy indult az egész, hogy mindig mi ketten értünk be órára elsőnek, ami kis csoport esetén még szembetűnőbb.


A lényeg, hogy tényleg ne add fel, biztos vagyok benne, hogy te is meg fogod majd találni a baráti társaságod.

2022. szept. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Idő kell mire megtalálod azokat akikkel jól érzed magad, ne stresszelj ezen. Lehet hogy belekerül egy hónapba is vagy akár többe.

Egyetem csak lehetőséget ad arra hogy sok emberrel találkozz, nem garantálja h első héten mindenki a barátod lesz

2022. szept. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Egy het nem eleg. Epp h csak egy pajtit, avagy erdekbaratot talalnal, akivel egyutt bénaznátok mig bele nem szoktok a kornyezetbe. Az igazi baratsaghoz idok kell.
2022. szept. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem "majdnem egy hét" telt el, hanem két nap. Ennyi idő alatt akartál életre szóló barátságokat kötni? Az egyetemen amúgy is pont, hogy ritkák azok.

Úgy tűnik, kicsit túlgondolod ezt az egészet. Kezdj el rendszeresen beszélgetni valakikkel, akik szimpatikusak, aztán ha nagyon látványosan nem kérnek belőled, akkor próbálkozz másokkal ismerkedni. Ne aggódj, csomóan vannak még hasonló helyzetben, nem te vagy az egyetlen.

2022. szept. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt tapasztaltam. Nálunk a többség már ismerte egymást korábbról, páran a gólyatáborban találkoztak, de a legtöbben egy középiskolából érkeztek az egyetemre. Úgyhogy már rögtön kialakultak ezek a kis klikkek és, ha egyiknek sem voltál a tagja akkor nagyon nehéz volt barátkozni, ismerkedni. Én senkit sem ismertem és hiába próbáltam nyitni mások felé, beszélgetést kezdeményezni, barátkozni… hát nem volt túl eredményes. Én is azt éreztem, hogy sokan elvoltak a maguk társaságukkal vagy éppen egymagukban és nem akartak új embereket megismerni, barátkozni másokkal. Nálunk közös programok sem igazán voltak és úgy összességében nem volt egy ilyen közösségi hangulata a szaknak (pedig kevesen voltunk, mindenki ismert mindenkit), hogy beszélgessünk, együtt tanuljunk, segítsünk egymásnak stb., emiatt nem is nagyon változott a helyzet az évek során. Bementünk az órákra, majd azok végeztével mindenki ment a saját dolgára és maximum egy-két szót váltottunk, de még a páros-csoportos munkák sem voltak “népszerűek” és ha lehetett akkor mindenki úgy foglalt helyet a teremben, hogy elkülönüljön a többiektől. Én végül egy barátot szereztem az egyetemről, de ő sem az igazi, ha fogalmazhatok így (inkább az egyetem hozott minket össze, de nem sok a közös érdeklődés, téma, hobbi). Rajta kívül csak ismerősök voltak, akikkel köszöntünk vagy beszéltünk egy picit, de ennyi és velük az egyetem végeztével meg is szakadt a kapcsolat. Volt akivel egész jól elvoltam, de vele sem tudtam ezt továbbgördíteni, bármikor hívtam bárhova mindig sokat kellett tanulnia, nem ért rá, sietnie kellett haza, találkozott a pasijával stb. Amúgy kollégista is voltam, de ott is ezt tapasztaltam (de ehhez hozzátartozik, hogy mindig más évfolyamon és karon tanulókkal laktam együtt, illetve ott sem voltak programok stb.).

Ha valaki olyan helyre kerül, ahol az egyetemen vagy a kolikban aktívabb a közösségi élet, vannak programok stb., akkor bizonyára könnyebb helyzetben van. Valamint szerintem még akkor lehet talán könnyebben barátkozni, ha tudsz csatlakozni valami kisebb hallgatói közösséghez pl. hök, egyetemi újság, szakkollégium és ilyesmik.

Viszont ez még valóban az első hét, úgyhogy szerintem még korai ezen gondolkozni, simán találkozhatsz még olyanokkal, akikkel jóban lesztek.

2022. szept. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk egy hét azért nem egy világmegváltó idő, ezt egy egyetemistának azért remélem, nem kell ecsetelni. :D

Ettől függetlenül: jobban belegondolva te magad is rájöhetsz, hogy ez csak felületes általánosítás. Miért lenne egy oktatási intézmény mindenki számára a társas kapcsolatok fellegvára? Egyetlen barátságom alakult az egyetemista éveimben, bár igaz, vele még 15 év után is tartom a kapcsolatot. De egy fő. Ennyi. 2005-ben végeztem. A mostani barátaimat nagyrészt 2010-2015 között, illetve 1-2 éve a mostani munkahelyemen ismertem meg. Semmi kornkét dolog nem köthető ezen időszakhoz, egyszerűen csak így alakult. A barátnőmet is ebben az időszakban ismertem meg.

Tanulság: nincsenek kőbe vésett szabályok. Hogy milyen mendemonda miről mit mond, annak legfeljebb csak halvány statisztikai alapja lehet.

2022. szept. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Itt vagyok 3 éve barátok nélkül(legfeljebb az akit ismertem már egyetem előtt is középsuliból vagy máshonnan),de am nem nagyon érdekel,van nekem magánéletem azon kívül is.Előzőnek igaza van,semmi nincs kőbe vésve.Egyébként ahogy látom így kívülről azok olyan nagyon barátkozósok akik abban a városban élnek ahol a campus van.Tehát Én pl Budapestre járok,de bejáros vagyok így 1 órát buszozok oda,de aki kolis,albis,vagy alapból ott lakik,azoknak több haverjuk van jóval,ez nem tudom miért van csak érdekes összefüggés szerintem.
2022. szept. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
2 év után találtam olyan embereket, akiket barátnak tudok nevezni.
2022. szept. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én lehúztam eddig 6 félévet nsgybarátságok nélkül.Volt 1-2 sörözés,meg ilyesmi,de itt ki is fulladt.Kb. segítünk egymásnak a többiekkel beadandókba,meg zh-kal illetve vizsgákkal,de ez csak jó viszony,messze van a barátságtól.Ilyen kb. az egyetem.Ritka,hogy életreszóló barátságok alakuljanak ki
2022. szept. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!