Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Beleférne, hogy a barátod...

Beleférne, hogy a barátod ilyen legyen, vagy inkább megszakítanád vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

barátkoztam vkivel, szimpatikusnak tűnt, jól elbeszélgettünk.

idővel a társaságomban megeresztett homofób, rasszista, antiszemita beszólásokat is, köztük közös ismerőseinkkel kapcsolatban is, amit nem tudtam tolerálni.


hónapokig őrlődtem, mert amúgy kedveltem, de ez nagyon zavart, és szégyelltem magam, h. hallgatok, hogy nem teszem szóvá.


végül elmondtam neki, h. ez nem okés.


megsértődött, így vége.


vesztettem egy barátot, de másrészt úgy éreztem, muszáj ezt megtennem, vagy nem tudnám tovább tisztelni magam.


2021. okt. 6. 18:30
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

9 azt gondolom, ez fordítva is igaz.

kérdés, a világ veszítene-e veled, amennyiben a marginalizált léthelyzetű társadalmi csoportok kirekesztésének problémájához így állsz hozzá, h. ez belefér.

hangsúlyozom, nem viccről, nem paródiáról volt szó egyszer sem.

2021. okt. 6. 19:12
 12/20 anonim ***** válasza:
35%
Sztem vannak rohadt vicces zsidos poénok, meg ehhez hasonlók. Pont csomoszor azok sütik el ezeket a vicceket akikre vonatkozik, pl melegek poenkodnak homofób beszólásokkal. Mondjuk latom most tudsz predikalni emiatt, de a baratod elott meg hónapokig kussoltal :D
2021. okt. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

12 lehetne, h. elszakadjatok a viccektől? erről szó sincs, hiába beszéltek erről.

a kérdésemben nem ez szerepelt.

2021. okt. 6. 19:15
 14/20 anonim ***** válasza:
86%
Annyira nem zavarhat akkor ha ezen ennyit kellett gondolkoznod. de azert ne legyel ennyire hopihe
2021. okt. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
86%

Igen, de aztan komiba leirtad h neked a vicc sem oke. Ezert irtam

Akkor azer jöttél h kapj egy kis vall veregetést hogy igen, okosan kioffoltad a rasszista haverod?

2021. okt. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

14 ne akard felülbírálni, h. mennyire zavart.

de felhívnám a figyelmedet, h. ugyanúgy beszóltatok azért, mert ezt jeleztem neki, és azért is, mert egy ideig ezt tűrtem.

ez sok mindent elárul rólatok, h. velem szemben léptek fel támadólag...

2021. okt. 6. 19:18
 17/20 anonim ***** válasza:
91%

De tényleg írhatnál példákat miket mondott. Mert ha az Iszlám Állam katonája akar lenni vagy fegyverrel akár melegeket ölni az már tényleg túlmegy egy határon. De ha pl csak az ingyenélő cigányokat szidta meg volt pár megjegyzése a melegekre még elfogadható lenne mivel a társadalom egy jó része hasonló véleményen van.

De ha neked ez már sok akkor jobb is ha vége lett a baratsagnak.

2021. okt. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
86%

Jo akkor válaszolok a kerdesre:

nekem az beleférne h pl elmondja h utalja a zsidókat, jolvan ez van. Csendben en is utalok sok mindent. De az h pl ratamadna emberekre emiatt utcan v ilyesmi az mar zavarna. esetedben meg mindig nem tudom mik voltak ezek a beszolasok

2021. okt. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Engem zavarna, ha nekem, vagy közös ismerőseinkkel kapcsolatban ilyeneket mondana.

Persze azért azt hozzá teszem, hogy attól függ milyen jellegűek a megjegyzések. Mert pl.van egy jó barátom, aki zsidó. Én katolikus vagyok. Vele rendszeresen viccelődök, és veszi a lapot, ő is nevet rajta. Nem durvákat, olyanokra gondolok, hogy karácsonykor pl. viccből kellemes karácsonyt kívánok neki. Tudja hogy poénkodom, ő is szokott viszont engem cukkolni.

2021. okt. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Minden embernek máshol van az ingerküszöbe. Van akinek magasabban, másnak meg már kevesebb is elég, hogy zavarja. Csak az számít, amit TE ÉRZEL. A saját lelkiismeretedre hallgass. Ha úgy érzed, hogy már elérte azt a határt, amit szerinted nem lenne szabad átlépnie és a kérésed ellenére is egyre tovább és tovább tolja, akkor egy percig se legyen lelkiismeret furdalásod amiatt, ha elveszíted őt. Vannak olyan emberek, akikkel a legtöbb témában jól megtaláljuk a közös hangot, ... de nem mindenben. A kérdés az, hogy ez a "nem minden" (vagyis a különbözőségek) meddig tolerálhatóak a számodra. Nyilván, ha abban nem értünk egyet, hogy melyikőnknek mi a kedvenc évszaka (csak hogy valami triviális marhaságot mondjak), az nem olyan súlyú, nem olyan szintű, mintha alapvető, fajsúlyosabb kérdésekben sem értenénk egyet. Én nem tudnék olyan emberrel közösséget vállalni (barátkozni), aki egyes témakörökben a számomra alapvető erkölcsi értékrendemmel megy szembe vagy teljesen mást gondol róla, olyannyira, hogy az nálam már kicsapja a biztosítékot. Akármennyire jó fej lehet az élet egyéb más területein, de ha echte homofób, echte antiszemita vagy/és echte rasszista, az nálam nem fér bele. Főleg úgy, hogy még a közös ismerőseinkkel kapcsolatban is folyamatosan negatív megjegyzéseket tesz, szidja, becsmérli azokat az embereket, akiket én mondjuk kedvelek. (És most itt megjegyzem, hogy a poénkodás egy bizonyos szintig simán belefér, addig amíg az nem sértő mások számára. Pl. a #19-es példája.) Én nem vállalok közösséget olyan emberekkel, akik másokkal szemben (nem csak poén szintjén, hanem) ténylegesen is kirekesztőek, ilyen barátok nekem nem kellenek és nincs lelkiismeret furdalásom amiatt, ha emiatt elveszítem őket. Madarat tolláról, embert barátjáról. Szerintem jól döntöttél és jól tetted, hogy kiálltál az értékrended mellett. Fontos, hogy az ember tükörbe tudjon nézni tiszta lelkiismerettel.
2021. okt. 8. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!