Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet egy ilyen emberre...

Hogyan lehet egy ilyen emberrel megszakítani a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Van egy közös szaktársunk az egyetemről, aki állandóan feszeng, nem tud velünk nevetni, és titokban talán le is néz minket. Vagy lehet, hogy nem, de mindenesetre eléggé kétszínűnek tűnik, mert olyan erőltetetten kedves… ma úgy alakult, hogy nem kirándult velünk, és sokkal sokkal jobb volt a hangulat. Grimaszkodtunk, idétlenkedtünk, mindenki önmaga volt, oldott volt a hangulat és könnyebben beszéltünk a magánéletünkről is.

Arra gondoltam, hogy ez biztosan összefüggésben van azzal, hogy ő nem volt ma ott.

Sajnos nem szeretnék több időt tölteni vele, mert rájöttem, hogy engem is nagyon lehúz… olyan mintha állandóan kontrollálná magát, vagy nem tudná hogy mit kell érezni egy adott szituációban, ezért vagy túlzásba viszi a reakcióit pl. meghalt az egyik ismerősünknek a kutyája és ő ilyen “jaaaaaj, annyira de annyira sajnálom:( szegény kutyuska, milyen rossz”, ha nevetünk valami sötétebben akkor ő láthatóan ellenzi, vagy ellenkezőleg túl hűvös, pl. valakit nem vettek fel az egyetemre, ő pedig “hát úgy sem oda akartál menni”, meg mindenkit kibeszél, hogy ki hogyan öltözkodik és úgy ítelkezik, hogy nem is ismeri a másik embert.


Szóval nélküle láthatóan javult a viszony a társaságban, mert senkit nem feszélyezett… szerintetek beszélgessek el vele? Vagy csak többet ne hívjuk meg sehová?


2021. aug. 1. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Te döntésed, hogy akarsz e ilyen érzelmi dologba belemenni, én leírnám neki egy hosszú szövegben, hogy miért nem akarunk vele lenni, és közösen megegyeztünk ebben, és letiltanám. Az teljesen fix, hogy többet nem jönne, mert több ember hangulatát lehúzza, nem közénk való. Mindenki jobban jár, ha nincs ott, őt is belevéve. Én szeretem az embereket szembesíteni a dolgaikkal, hogy tanulhassanak belőle, de pl. változtatásra nem adnék esélyt, hiába kérné.
2021. aug. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értek.
2021. aug. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem szükséges időt töltened vele, ha nem érzed jól magad a társaságában, de sokat számít, hogy ezt milyen módon adod/adjátok a tudomására. Nem biztos, hogy lenéz benneteket, vagy képmutató. Elképzelhető, hogy valami oknál fogva gyengék a szociális készségei (pl. Asperger-szindróma miatt), és próbál "megfelelni" (úgy reagálni, ahogy az adott helyzetben szerinte elvárják). Mivel ez nem ösztönösen jön neki, a reakciói mesterkéltnek és természetellenesnek tűnnek. Nyilván nem ismerem az illetőt, de ez is egy lehetőség. Nem kell vele lógni, de ne bántsátok. Mindenkinek van egy története, amit nem ismersz.
2021. aug. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3 Én sajnálom az illetőt, mert a saját autista gyerekem jutott az eszembe, aki néha egyáltalán nem tud normálisan lereagálni dolgokat és nagyon "igyekszik" ellesni az emberektől, hogy kell viselkedni az adott helyzetben. Amúgy csupaszív és vannak érzései, csak furcsán fejezi ki őket. Mindig nagyon megviseli, amikor a "normális" kortársai nem kérnek belőle, mert fura. Szinte látom, hogy 5-10 év múlva róla is szólhatna ez a kérdés. Viszont nem lehet elvárni tőletek, hogy felkaroljatok valakit, ha nem vagytok ehhez türelmesek és empatikusak, tehát teljes joggal szakítjátok meg a kapcsolatot.

Hozzá teszem, én csak olyannal szakítanék meg kapcsolatot, aki valóban lehúz, másokat kibeszél, kritizál stb. De mindenki más.

2021. aug. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!