Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Beleférne, hogy a barátod...

Beleférne, hogy a barátod ilyen legyen, vagy inkább megszakítanád vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

barátkoztam vkivel, szimpatikusnak tűnt, jól elbeszélgettünk.

idővel a társaságomban megeresztett homofób, rasszista, antiszemita beszólásokat is, köztük közös ismerőseinkkel kapcsolatban is, amit nem tudtam tolerálni.


hónapokig őrlődtem, mert amúgy kedveltem, de ez nagyon zavart, és szégyelltem magam, h. hallgatok, hogy nem teszem szóvá.


végül elmondtam neki, h. ez nem okés.


megsértődött, így vége.


vesztettem egy barátot, de másrészt úgy éreztem, muszáj ezt megtennem, vagy nem tudnám tovább tisztelni magam.


2021. okt. 6. 18:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%

Nem a vivccelődéstől lesz valaki rasszista.

Jó példák erre a Southpark, vagy a Kertvárosi gettó alkotói.

Mindkét sorozat teli van rasszista, szexista viccekkel, de egyik alkotógárda sem rasszista. Sőtt a kertvárosi gettót feketék csinálták, úgy hogy a sorozat a fekete sztereotípiákon él.


Ha viszont komoly antiszemitizmusa, meg homofóbiája volt, az más tészta.

2021. okt. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

1.

NEM VICCELT, sehol nem írtam ezt.

egészen komolyan tett sértő és diszkriminatív kijelentéseket fenti kisebbségi csoportokkal kapcsolatban.

2021. okt. 6. 18:40
 3/20 A kérdező kommentje:
1. és amúgy nincs igazad, mert ha valaki sorozatban ilyen ún. vicceket (amik egyáltalán nem viccesek, és nem ártalmatlanok) megenged magának, az nem okés.
2021. okt. 6. 18:41
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

Ha tényleg beszolt az okot ad arra, hogy megszakítsd vele a kapcsolatot.

Egyébként meg dehogy nem viccesek. A kervárosi gettó Nïggër pillanata már már klasszikus.

2021. okt. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
ha te bármilyen kisebbségi csoport kárára tudsz nevetni, ha ebbe szórakozásodat leled, az mit mond el rólad? nem viccesek, baj, ha ezt vki poénnak fogja fel.
2021. okt. 6. 18:47
 6/20 anonim ***** válasza:
Mondsz egy pár példát a beszólására?
2021. okt. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
#5 feketék alkották meg a sorozatot, nem a kárukra, hanem velük eggyütt nevetek.
2021. okt. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

az etnikum, rassz, szexuális irányultság és identitás stb. az ún. védett tulajdonságok közé tartoznak esélyegyenlőségi és emberjogi szempontból.

ha a feketék alkottak is egy paródiát, azon sajnos a rasszista fehérek is röhögnek...

2021. okt. 6. 18:52
 9/20 anonim ***** válasza:
42%
Kérdező szerintem a barát nem sokat veszített veled.
2021. okt. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%
A rasszista feketék, a nem rasszista feketék, a rasszista fehérek, és a nem rasszista fehérek is röhögnek, csak a polkorrektedő idióták nem röhögnek.
2021. okt. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!