Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Észrevettétek már, hogy...

Észrevettétek már, hogy akinek van gerince, vannak elvei (amiből semennyit nem enged SENKINEK), van becsülete és igazán erős ember annak nincsenek barátai?

Figyelt kérdés

+ még őszinte, nem adja be folyamatosan a mézes-mázost, nem azt mondja, amit a többiek hallani akarnak (tehát még magának sem hazudik) stb...

Elmondja a véleményét, ha kikérik és valami nem tetszik neki.


Muszáj beleszürkülni a semmibe, hogy barátokra leljen az ember?

Muszáj bólogatni a birkacsorda felé?

Muszáj hazudni?

Miért nem fogadják el az egyéniségeket?


Csak a gyenge embereknek van szüksége barátokra a hamis, ingatag lábakon álló önigazolásuk miatt?



24/F



2021. aug. 25. 23:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%
Észrevettem és teljes mértékben egyetértek!
2021. aug. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%
Mert ha mindig elmondjuk mindenkinek az őszinte véleményünket, azzal megsértunk másokat. Olyan nincs, hogy mindig mindenről jó véleménnyel vagyunk. Kegyes hazugságokra sajnos szükség van. Ilyen az emberi társadalom.
2021. aug. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
59%
Én nem értek egyet
2021. aug. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%

Te szivesen baratkoznal egy olyannal amilyen te vagy?

Szivesen fogadnad a kritikat?

2021. aug. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
71%

Nem.

Plusz nem is tudjuk, hogy te pontosan mit értesz ezalatt. Attól, hogy valakinek vannak elvei, amikhez ragaszkodik, még nem biztos, hogy ezek az elvek jók is.

Az pedig, hogy nem azt mondja az embereknek, amit hallani akarnak, nem mindig egyenesség, hanem sok esetben csak sima empátiahiány.


A másokhoz való alkalmazkodás a közösségbe való be illeszkedés alapja, a közösségalkotás képessége nélkül pedig nem létezne az emberiség, szóval mondhatjuk, hogy a nagy individualizmus nem túl jó dolog.


Összességében nem tartom jónak az ilyen magányos életmódot, azt pedig kifejezetten károsnak tartom, amikor valaki a saját egyedüllétét valami morális felsőbbrendűségnek állítja be.

"Azért nincsenek barátaim/nincs barátnőm, mert túl jó ember vagyok" - nem, azért nincsenek kapcsolataid, mert nem tudsz kapcsolatokat kialakitani valamiért.

Az összes erős embernek akit ismerek, megvan a közössége. Általában pont a magányos farkasok a labilisak.

2021. aug. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Igen
2021. aug. 25. 23:50
 7/25 anonim ***** válasza:
88%
Sokan össze keverik a határozottságot a parasztsággal.
2021. aug. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

“összes erős embernek akit ismerek, megvan a közössége. Általában pont a magányos farkasok a labilisak.“


Azért mert van pár vigyorgó arc körülöttük sérthetetlenek hiszik magukat meg erősnek, miközben legbelül mindegyik tudja magáról, hogy egy fing

2021. aug. 25. 23:53
 9/25 A kérdező kommentje:

“Te szivesen baratkoznal egy olyannal amilyen te vagy?

Szivesen fogadnad a kritikat?“


Az igenhez még hozzátenném, hogy amúgy a barátsághoz őszinteség nem dukál? Hogyne fogadnám a kritikát és bárcsak olyan jellemű emberek lennének a barátaim, amilyen én is vagyok

2021. aug. 25. 23:56
 10/25 anonim ***** válasza:
27%
te nem egyéniség vagy, hanem egy edgy teen
2021. aug. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!