Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van olyan módszer amivel...

Van olyan módszer amivel barátomat jobb belátásra tudom terelni?

Figyelt kérdés

Árt magának(főként dohányzás magas fokon), és én ezt nem tudom elviselni. Teljes mértékben megértem a helyzetét de szeretném ha jobban érezné magát.. Ilyen helyzetben tudom valahogy befolyásolni hogy ne csinálja amit csinál? És közben ne vegye észre természetesen. Mondjuk pszichológia módszer? Ti mit tennétek?


Vagy inkább hagyjam elveszni? - ez is egy opció.



2020. ápr. 26. 10:44
 1/6 anonim válasza:
78%
Nem kell vele lenni, nem értem hogy az embereknek miért az a mániája hogy összejönnek valakivel és utána meg akarják változtatni. Ha nem fogadod el hogy milyen akkor miért kellet vele lenni. Had döntse el egy felnőtt ember hogy dohányzik-e vagy nem. De ha az egészségét félted akkor természetesen megbeszélheted vele, de ne manipuláld.
2020. ápr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Semmi bajom vele hogy dohányzik. De rá akarom ébreszteni hogy tönkre teszi az egészségét. Segítségre szorul. Nem akarom megváltoztatni, csak rávinni a helyes útra.
2020. ápr. 26. 11:17
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Nekem az az elvárásom, hogy olyannak fogadjanak el amilyen vagyok ne akarjon meg változtatni, én viszont is így vagyok ezzel. Ha nem tudom el fogadni olyannak amilyen nem járok vele.
2020. ápr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek igaza van, én magam is így gondolom. De nem értitek szerintem a kérdést. Egy példával állok elő az ügy érdekébe:

Az én helyzetem olyan; mintha lenne egy barátod, szereted, és elfogadod olyannak amilyen. De aztán egyik nap beleesik egy gödörbe. Tudod hogy segítened kell, de nincs köteled ezért nem is tudod így hát hogyan tedd. És ő is szeretne kijönni a "gödörből". Segítenék, de kötelet kell szereznem. Hozzátok Gyakori kérdéses válaszolókhoz fordultam. És mit kaptam? A barátom még mindig ott van lent. Most jön az, sétáljak el a gödörtől?

2020. ápr. 27. 18:35
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Én nem fogom azt mondani, hogy ne akard megváltoztatni. Szerintem a dományzás az egyik legundorítóbb szokás a földön: egészségtelen, büdös, drága, másokat is veszélyeztet akaratuktól függetlenül és lényegében teljesen haszontalam, mivel mitán hozzászoksz már nem nyújt extra élvezetet csak a hiánya fáj amit pótolnod kell, hogy ne érezd sza*ul magad. Már nagyon sok ismerősemet megkérdeztem, hogy mi a jó benne, miért csinálják, soha senki nem tudott még egyetelen logikus, ésszerű, elfogadható magyarázatot adni nekem. Én azt tanácsolnám, hogy győzd meg majd később, ha már elmúlt ez a járvány időszak, hogy menjen el tüdőszűrésre és valahogy beszéld le titokban a dokival előre, hogy ijesszen rá kicsit, pl. mondja azt, hogy nincs túl jó állapotban a tüdeje és a saját érdekében jobb lenne, ha mihamarabb letenné a cigarettát.
2020. ápr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem tudod egyszerűen megbeszélni vele? Pszichológiai módszer kell hozzá? Ez elég nevetséges, már bocs. Más részt meg kb úgy beszélsz a róla mint ha félholtra narkózná magát, hát azét e között és a dohányzás között nagy a különbség. Nem értem miért kell ezen pánikolni, beszéld meg vele és kész, onnantól kezdve az Ő dolga.
2020. máj. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!