Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 5.1-es hangzás elérése, na de...

5.1-es hangzás elérése, na de hogyan? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott az a szituáció, hogy számitógépről S/PDIF digitális kábelen keresztül veztem ki a hangot, egy Sony házimoziba. (5.1)


A házimozin a lehetséges surround beállitások a következők: Pro Logic, Pro Logic 2 Movie-, Music, 2ch Stereo,A.F.D. STD, A.F.D. Multi.


Viszont, a képi jelet VGA kábelen keresztül vezetem egy projektorba ( amin sajnos nincs HDMI csatlakozó, különben megoldódott volna már a problémám ).


Viszont, olvastam külföldi fórumokon, hogy az S/PDIF kábel, csak két csatornás hangot képes közvetiteni.(Ez nem tudom mennyire igaz.. )


Viszont volt olyan fórumon, ahol leirták, hogy a hangeszközöknél válasszam ki a 6 csatornás audió formátumot.. ( de sajnos ilyen lehetőséget nem ajánl fel a gép )



A kérdésem az, hogy akkor SPDIF kábelen keresztül sehogy se fogok elérni igazi, DTS vagy Dolby Digital Surround hangzást és csak a kétcsatornás hangot fog "mátrixban" sugározni?


Ti hogyan csinálnátok/csináljátok ?



(Az erősitő(házimozi) pontos tipusa: Sony DZ330 )



2016. jan. 8. 16:50
 1/2 Zzzoli ***** válasza:

Megnyugodhatsz, az spdif alkalmas a dolby digital és a DTS átvitelére, régebbi házimozi erősítőket, amelyiken nem volt hdmi, nem is tudtad másképp digitális jellel megtámadni. Vagy az optikával (Toslink), vagy a sima rca koax spdif bemenetén keresztül.

A HDMI már támogatja a nagyfelbontású audió formátumokat is, DTS HD, Dolby True HD.

Amiket felsoroltál, a prologic meg a prologic2 meg a többi, azok mind a virtuális 5.1 es hangzások, amit az erősítő processzora képez a sztereó jelből.

Amikor az erősítődet rendes 5.1 el hajtod meg, akkor azt úgyis jelezni fogja a kijelzőjén ha érzékeli.

A gépnél is meg kell nézni a windowsban hogy engedélyezve vannak a különféle többcsatornás audió formátumok és lényeges még a lejátszó program is és a kodek is, mert ha a média player is csak sztereóra van beállítva, akkor nem fog neked 5.1 ben szólni.

A zenék csak sztereóban szólnak, kivétel egy két flac, ami dts ben van.

2016. jan. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

olyat keress, ahol a hangnál azt ajánlja fel, hogy PCM vagy Auto, és állítsd Auto módra, olyankor az érzékelt jelet küldi ki, tehát ha 5.1-et érzékel, akkor azt sugározza ki az erősítő felé.


Én a tv-vel küzdöttem egy ideig, amíg rájöttem, hogyha Auto módra állítom, akkor optikai csatlakozón 5.1-es hangot küld a házimozinak, ha 5.1-es filmet nézek a tv beépített médialejátszóján.

2016. jan. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!