Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az alábbi 5.1-es hangrendszer...

Az alábbi 5.1-es hangrendszer kis hangszóróiban miért van két hangszóró ( kép lent )?

Figyelt kérdés
[link]

2015. júl. 31. 08:47
1 2
 11/16 Osynho ***** válasza:

"A több utas rendszer egy kényszer megoldás. A nagyobb teljesítmény lesugárzásához nagyobb felület és/vagy vagy löket kell, ami nagyobb mozgó tömeggel jár, ami korlátozza a sávszélesség felső részét. "

Ez így is van, ezért van előnyben a 2 utas rendszer az 1 utassal szemben. Akkora luk van a sub és a szatellitek között egy egy utas esetében, mint a Mariana árok. De legalább a magas hangok is hiányoznak. :)


Kérdező: de, romlani fog a minőség, mivel gondolom olcsó hosszabbítót vennél hozzá. A kérdés az, hogy ez a romlás hallható-e ilyen minőségű rendszerben. Nem lehet kicserélni hangszóró kábelre?

2015. júl. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Az a ház hogy ez rca kábele, és ha lecserélném a kábelét ugrana a gari, és gondolom akkor is ha forrasztással hosszabbítanám meg, azaz az rca végére forrasztanám a hangszórókábelt, a hangszórókábel másik végére meg egy másik rca kábelt... egyébként ezt néztem mellé:


[link]

2015. júl. 31. 12:03
 13/16 Osynho ***** válasza:
Ha most a kábel két végén rca dugó van, akkor nem értem mi a gond. Kihúzod a mostanit, veszel akkora kábelt, amekkora elég és a két végére forrasztasz dugót. Gariztatáskor meg adod mellé a gyárit.
2015. júl. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
de nem, a hangfalnál a kis hangfalaknak csak az egyik végén van rca dugó, a másik belevan építve a kis hangfalakba... ami most van 5.1-em annál kábelszakadás miatt persze már garancián kívül úgy oldottam meg hogy szétszedtem a rossz szatelitet, majd egy külön kémérősen árult hangfalkábelt beforrasztottam a hangszóróra a másik végére meg egy rca kábelt amit még égebben egy dvd lejátszóhoz adtak és így használtam... és ez amit most akarok venni, amit linkeltem ez is ugyan olyan kialakítású, belül rögzített kábellel van és a kábel másik végén meg egy rca csati amit a mélyládába dugok, és ha én ezt úgy hosszabbítanám meg hogy az rca dugóra ráforrasztok egy másik kábelt akkor ugrana a gari, és ezért akarok venni olyan hosszabbítót, amit rádugok a szatelit rca-jára a másik végét meg a mélyládába..
2015. júl. 31. 12:13
 15/16 Osynho ***** válasza:
Az a baj, hogy ez botrányos minőségű kábel. :/ Mivel te tudsz forrasztani, inkább vegyél hangszórókábelt és arra forrasszad a csatlakozókat. Tehát hozz létre egy ilyet, de jobb minőségben. Az rca inkább jel továbbítására való, a hangszóró kábelek vastagabbak, vastagabb bennük a réz rész, így kisebb az ellenállásuk.
2015. júl. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

bocsi, de ettől jobb képeket nem tudok róla szerezni, ez is youtuberól van...


Szóval így néz ki a szatelit hátulja:


[link]


így néz ki a szatelitek kábeleinek vége amit a mélyládába kell dugni:


[link]


így meg a mélyláda hátulja:


[link]


és ilyennel akarom meghosszabbítani a szateliteket:


[link]

2015. júl. 31. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!