Lehet attól drasztikusan magasabb a villanyszámla, hogy gépezéshez a monitorom helyett a TV-met használom kijelzőnek?

Figyelt kérdés

Pár hónapja magasabb a villanyszámlám és az igazi okát nem tudom. Eddig a monitoromat /24 colos LG Flatron LCD monitor/ használtam, mikor gépeztem. De pár hónapja úgy gépezek, hogy a TV-t /82 centis Samsung LE32B650, 2009-es LCD/ használom kijelzőnek. Így egyszerre megy a gép és a TV. Bár máskor is volt ilyen, mikor gépeztem, akkor háttérzajnak ment néha valami műsor. Akkor TV + monitor + gép egyszerre. Most viszont már mindig megy a TV, ha gépezek /mivel azt használom monitorként/, ugyanakkor az LG monitort egyáltalán be se kapcsolom. Számíthat ez annyit fogyasztásban, hogy kijelzőt "cseréltem"?


Még valami, ami fontos lehet... Elég sok meleg víz el szokott menni, fürdésre, mosogatásra, minden másra. Utána van olyan, hogy majdnem 1 óráig is ég a bojler piros lámpája /melegíti a vizet/. Villanybojler... Állítólag az nagyon sokat zabál. Ráadásul elég sok vizet kell újramelegítenie.


Szóval a bojler miatt lehet a magasabb villanyszámla vagy a "monitorcsere" miatt? Amúgy nem drasztikus összeg végülis, mert a legolcsóbb eddig 9000 Ft volt még valamikor márciusban, mostanában pedig 14-15 ezer körül.


Ezt a kérdést amúgy már feltettem a Rezsi témában, kaptam is rá választ /Őszerinte a villanybojler a ludas/. Csak gondoltam, felteszem itt is, részben a TV/monitor dolog miatt.


2014. jún. 10. 13:15
1 2
 11/15 Tengor ***** válasza:
#9, ezek szerint kb bármit írhatnak a számlára te fizetni fogsz... Csak ki ne használják!
2014. jún. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!

Még a 70-es években laktam olyan helyen, ahol villanyboyler volt, éjszakai áramra kötve az áramszolgáltató emberei kötötték be. Ennek külön órája is volt. Használhattam napközben amennyi meleg vizet akartam, az este 10 előtt ugyan be nem kapcsolt. Persze ami meleget kifolyattam a boylerből, ugyanazt ugyanakkor hideg-vízzel pótolra a rendszer. Tehát pl. egy nagymosásnál ha nem vigyáztam, meglehet, hogy az esti fürdésre már csak hidegvíz jött a boylerből.


De ezek a mai boylerek már biztosan többet tudnak. Azért nem ártana utána-járni, hogy lehet-e valami takarékoskodást vele elérni???

2014. jún. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Tengor: azért nem teljesen. :) Ha hirtelen kijönne egy 30-40 ezer vagy több Ft-os számla, és mindez úgy, hogy tisztában vagyok vele, hogy ugyanannyit járatom a gépet/TV-t/bojlert, akkor nyilván bemennék reklamálni. Nem vagyok tisztában az áram árával és a számítással, amit előbb levezettél, az igaz. De azért egy durvább árkülönbséget már én se fizetnék ki szó nélkül, annyira hülye nem vagyok. :)


A márciusi 9000-es számlám is manapság felment 14-15 ezerre, de pontosan tudom, hogy kb. március vége óta használom a gépemet monitorként, illetve az utóbbi hónapokban sok meleg víz ment el. Ezek tudatában tisztában vagyok azzal, hogy van oka, hogy megnőtt 5-6 ezerrel, csak hogy pontosan melyik miatt is, amiatt voltam bizonytalan.

2014. jún. 11. 23:21
 14/15 A kérdező kommentje:

4-es/12-es:


Igen, akkor annál a bojlernél fix időpont volt a 10 óra. Biztos emiatt, amit te is mondtál, hogy éjszakai áramra volt kötve /bár nem értek hozzá/.


A miénk folyamatosan pótolja a meleg vizet. Ha egész nap nem folyik meleg víz, akkor is bizonyos időközönként be-bekapcsol a piros lámpa, de maximum ilyen 1-2 percekre. Ha fürdök 10-15 percig /mondjuk folyamatosan folyik a zuhany/, akkor közben is bekapcsol, illetve ha végeztem, utána még ég valameddig. Ha pedig fél-háromnegyed órán át folyatom /sajna előfordul, hogy megfeledkezek magamról.../, akkor utána akár 1 órán át is világíthat a piros lámpa. Bár most ugyanazt írtam le, amit előbb is. :)


A lényeg /és ezt már kitapasztaltam/: ez olyan bojler, ami az elhasznált meleg víz függvényében kapcsol be. Ha többször folyatom, akkor többször gyullad ki a lámpa. Ha egész nap semmit, akkor csak néha-néha a nap folyamán. Szintén az elhasznált meleg víz mennyisége határozza meg, hogy 1-1 bekapcsolás/újramelegítés meddig tart.

2014. jún. 11. 23:43
 15/15 A kérdező kommentje:
10-es: köszi, megpróbálhatom!
2014. jún. 11. 23:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!