Lehet attól drasztikusan magasabb a villanyszámla, hogy gépezéshez a monitorom helyett a TV-met használom kijelzőnek?

Figyelt kérdés

Pár hónapja magasabb a villanyszámlám és az igazi okát nem tudom. Eddig a monitoromat /24 colos LG Flatron LCD monitor/ használtam, mikor gépeztem. De pár hónapja úgy gépezek, hogy a TV-t /82 centis Samsung LE32B650, 2009-es LCD/ használom kijelzőnek. Így egyszerre megy a gép és a TV. Bár máskor is volt ilyen, mikor gépeztem, akkor háttérzajnak ment néha valami műsor. Akkor TV + monitor + gép egyszerre. Most viszont már mindig megy a TV, ha gépezek /mivel azt használom monitorként/, ugyanakkor az LG monitort egyáltalán be se kapcsolom. Számíthat ez annyit fogyasztásban, hogy kijelzőt "cseréltem"?


Még valami, ami fontos lehet... Elég sok meleg víz el szokott menni, fürdésre, mosogatásra, minden másra. Utána van olyan, hogy majdnem 1 óráig is ég a bojler piros lámpája /melegíti a vizet/. Villanybojler... Állítólag az nagyon sokat zabál. Ráadásul elég sok vizet kell újramelegítenie.


Szóval a bojler miatt lehet a magasabb villanyszámla vagy a "monitorcsere" miatt? Amúgy nem drasztikus összeg végülis, mert a legolcsóbb eddig 9000 Ft volt még valamikor márciusban, mostanában pedig 14-15 ezer körül.


Ezt a kérdést amúgy már feltettem a Rezsi témában, kaptam is rá választ /Őszerinte a villanybojler a ludas/. Csak gondoltam, felteszem itt is, részben a TV/monitor dolog miatt.


2014. jún. 10. 13:15
1 2
 1/15 Tengor ***** válasza:
A TV 111 W-ot fogyaszt a monitor 27 W-ot.
2014. jún. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Akkor ennyit számít, hogy a TV-n gépezek? És a bojler?
2014. jún. 10. 13:26
 3/15 anonim válasza:
Azért biztosan nem, hogy a tv-t használod monitor helyett. A villanybojler lehet az oka. Arra viszont ügyeljetek, hogy ne melegítsétek feleslegesen magas hőmérsékletre a vizet. Próbáljátok meg a hőfokszabályozót közepesre állítani. Ha fürdéshez elég lesz a meleg víz, ne állítsátok forróra.
2014. jún. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Másrészt tudtommal éjszakai áramra szokták kötni a boylert, mert az olcsóbb. Ezért ha a család pl. este 8-9 óra körül kifürdi az összes melegvizet, akkor is csak este 10-kor fog bekapcsolni, és amíg ismét fel nem melegíti a 200 vagy akárhány liter vizet, addig nincs melegvíz. Tehát oda kell figyelni, hogy napközben nem nagyon kihasználni, hogy maradjon az esti fürdésre is!
2014. jún. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Közepesen van asszem. 5 fokozat van rajta. A kapcsoló alján kettő, a tetején pedig 3. És az utóbbi 3 fokozatból a középsőre van kapcsolva. Az alján lévő két fokozat egy kék pötty, illetve egy hópihe jel. Előbbi nem tudom, mit jelent, utóbbi meg gondolom azt, hogy egyáltalán ne melegítsen vizet.

A tetején lévő 3 fokozat: az első az 3 darab vízszintes kék vonal egymás alatt, a második 2 darab vízszintes vonal szintén egymás alatt /és erre van kapcsolva/, a harmadik pedig 1 darab kék vízszintes vonal.


Sajnos nem merünk hozzányúlni. Annak idején édesapám állította be, de ő már nem él sajnos. és ez a kapcsoló már mióta így van, mégis március körül csak 9000 Ft volt a villanyszámla. Igaz, a TV-t is március végén kezdtem el monitorként használni körülbelül. És az is igaz, hogy sajnos elég sok meleg víz el szokott menni, fél órán-órán keresztül világít a bojler piros lámpája...


Akkor végülis sanszosabb a bojler? :O

2014. jún. 10. 13:45
 6/15 Tengor ***** válasza:

Tegyük fel, hogy 5000 Ft a különbség és csak a monitor-tv különbségét vesszük.

50 Ft-t számolva kWh-ként (elég magas) ez 100 kWh-t jelent, azaz 100000 Wh-t. Ha vesszük a specifikációból származó adatokat, akkor a tv 111 W - 27 W = 84 W-tal fogyaszt többet óránként. Ebből kijön, hogy kb 1150 óra alatt gyűlik össze 6000 Ft-os többlet fizetni való, ha TV-t használsz monitor helyett. Ha 0-24-ben használod a TV-t a monitor helyett ez akkor is kb 48 nap alatt jön össze.

Valószínűleg ez egy elég erős alsó becslés, tekintve, hogy az 50 Ft-os áram ár, az elég magas, általában 45-48 Ft között van. Ezen kívül a rendszeres használat mellett valószínűleg a TV kevesebbet fogyaszt a 111 W-nál és nincs meg a 84 W-os különbség is alacsonyabb.

2014. jún. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Utolsó: tehát ha valaki elhasználja az összes meleg vizet, a bojler mindenképp csak 1-2 órával utána kapcsol be? Nos, nálunk nem így van... :) Ha csak 10 percet folyatom a meleg vizet, közben bekapcsol a piros lámpa. Ezután attól függően marad égve, amennyit folyatom. Tehát ha mondjuk zuhanyzik valaki 3/4 órán keresztül, akkor utána a bojler piros lámpája is legalább addig égve marad, ha nem tovább /illetve ugye már fürdés közben is bekapcsol/. Viszont ha csak 15-20 percig tart a fürdés, akkor a piros lámpa sem szokott utána sokáig égni. Persze mindez csak körülbelül... de nem akarok hülyeséget mondani, nem szoktam mérni az időt, hogy meddig ég a lámpa. :)
2014. jún. 10. 13:55
 8/15 A kérdező kommentje:
Ez a 4-es válaszolónak ment.
2014. jún. 10. 13:55
 9/15 A kérdező kommentje:

Tengor: elég szépen kiszámoltad, de nekem ez magas. :))) Egyébként nekem halvány lila gőzöm sincs, mennyi az áram ára /ELMÜ-nél vagyok/. Havonta mindig beírom neten az aktuális mérőállást és az alapján fizetek. Illetve korábban apum révén 50%-ot fizettünk csak, mert ő az ELMÜ-nél dolgozott évekig, így járt neki a féláras villany. De ő már nincsen, így teljes árat kell fizetni.


Körülbelül ennyit tudok az egészről. Hogy mikor hány mennyi kW, fogalmam sincs... Illetve a fogyasztásomat azért szoktam nézni persze /az ELMÜ oldalán, ahol beírom az állást, van összesítő táblázat is/. Szét van bontva, van 2 villanyóra, egy 24 órás és egy hatásos/vezérelt. Gondolom, másnál is így van. A 24 órás legutóbbi havi fogyasztása 178 kWh volt, úgy emlékszem, a másiké pedig 307 kWh körül.

2014. jún. 10. 14:12
 10/15 anonim ***** válasza:
A Samsung tv energiafogyasztása 130 W, de legyen 110, egy oldalon ennyit találtam. A lényeg vedd le a tv fényerejét. Nálam annyit jelent, LCD HD Ready 32" teljes fényerővel 120 watt, 40%-on pedig 60watt. közepes fényerővel volt 80 körül. Ezt fogyasztásmérővel mértem : ( Silvercrest Energy Monitor).
2014. jún. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!