H734802 kérdése:

3D-s film,3D-s tartalom problémák - mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Problémáim vannak a 3D-s tartalmakkal, melyek a következők:

1.) Egyazon filmben, klipben, stb. némelyik jelenetnél pár tárgyból dupla van (ez lehet előtér, háttér éles, elmosódott is). Viszont a többi része nagyon fasza.

2.) Szoktam találni olyan klipeket, ahol a tárgyak 2 oldalán erősen látszik a két szemnek külön-külön szánt kép, így két oldalt szellemképe van a tárgynak, különösen sötét háttér előtt világos tárgy. általában az egész klipre jellemző.

3.) Az első 2-vel összefügg: a túlzottan kiugró tárgyak sose egyek. vagy az 1-es vagy 2-es jelenség látható rajtuk.


Adatok:

tv: Panasonic P42ST50 (plazma, aktív)

lejátszó: Asus BDS-500 (Qdeo, iso-ból és könyvtáról is játszik dvd-t, brd-t:)

(tehát nem a tucat szarok, mit led samsung, lg és társai)

szemüveg: samsung SSG-P51002 (na, próbaképp, mert nem 20000 volt, mint a Pana:)

Minden mindig azonnal működött a rendszeren.


Ha már volt ilyen kérdéskör, linkelné vk.?

Én úgy tippelem, hogy a filmkészítésnél csúsznak be ezek hibák, de ha valaki nagyon hozzáértő relevánsan hozzá tudna szólni, szívesen hallgatom, mert végül is ezért írtam ide.



#film #3D #3D-s tartalom
2014. jan. 6. 11:08
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

Ha most újra feltenném a kérdést, már egyszerűbb lenne a kép, de a #26-ban ott a válasz(om).


Azóta néztem még több 3D-s anyagot, és figyeltem a gyártási évre: egyértelmű, hogy a korábbiak szarabbak, az újabbak közel tökéletesek.

2014. febr. 14. 07:16
 32/33 anonim ***** válasza:
Mást nem tudok gyanítani sem, mint amiket végig vettünk.. :)
2014. febr. 15. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:

Oké, és köszi a hsz-t.


Viszont én megoldottnak tekintem témát:)


(Majd egyszer veszek egy hozzá való szemcsit, amitől a cross talk csökkenését várom, de ennyi.)

2014. febr. 19. 07:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!