H734802 kérdése:

3D-s film,3D-s tartalom problémák - mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Problémáim vannak a 3D-s tartalmakkal, melyek a következők:

1.) Egyazon filmben, klipben, stb. némelyik jelenetnél pár tárgyból dupla van (ez lehet előtér, háttér éles, elmosódott is). Viszont a többi része nagyon fasza.

2.) Szoktam találni olyan klipeket, ahol a tárgyak 2 oldalán erősen látszik a két szemnek külön-külön szánt kép, így két oldalt szellemképe van a tárgynak, különösen sötét háttér előtt világos tárgy. általában az egész klipre jellemző.

3.) Az első 2-vel összefügg: a túlzottan kiugró tárgyak sose egyek. vagy az 1-es vagy 2-es jelenség látható rajtuk.


Adatok:

tv: Panasonic P42ST50 (plazma, aktív)

lejátszó: Asus BDS-500 (Qdeo, iso-ból és könyvtáról is játszik dvd-t, brd-t:)

(tehát nem a tucat szarok, mit led samsung, lg és társai)

szemüveg: samsung SSG-P51002 (na, próbaképp, mert nem 20000 volt, mint a Pana:)

Minden mindig azonnal működött a rendszeren.


Ha már volt ilyen kérdéskör, linkelné vk.?

Én úgy tippelem, hogy a filmkészítésnél csúsznak be ezek hibák, de ha valaki nagyon hozzáértő relevánsan hozzá tudna szólni, szívesen hallgatom, mert végül is ezért írtam ide.



#film #3D #3D-s tartalom
2014. jan. 6. 11:08
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
79%
Nekem is 3d plazmám van és ilyen még sose fordult elő. Nem tudom speciel mit próbáltál nézni,de nálad valami nagyon nem klappol. Ha nem a tv a ludas,amit nem gondolok,hogy az lenne akkor a lejátszód lehet. Miért nem próbálod meg pl egy usbn keresztül a tvvel lejátszani? Ha nem produkálja a jelenséget akkor már megis van a hiba. Én speciel wifin keresztül nézek mindent a tvvel egy nason megosztva.
2014. jan. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Próbáltam, és ua.
2014. jan. 6. 12:05
 3/33 anonim ***** válasza:
Hát akkor a tv a ludas. Milyen fájlt nézel? Mkv?
2014. jan. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Eddig csak 1 filmet néztem 2 verzióban:

-Avatar

-Avatar extended (valami furcsa kevert 2D-3D-ben)

De mindkettőnél voltak néhány jelentben ketté esett tárgyak (pl. nagy ragadozó jön ki a fák körül a háttérben)

Viszont klipet rengeteget néztem a

-3doo-ról. Na, ott van minden fajta tök jótól a k szarig. (Pl: Ztring Theory: tökéletes, Pinkau 3D Ocean Dive: közel tökéletes, itt ott a buvár sárga csöve a fekete ruhája előtt szellemképes, The plan: ugy szét van esve, hogy nem bírtam végignézni)

2014. jan. 6. 12:19
 5/33 anonim ***** válasza:
Hát ehhez nem tudok akkor már mit hozzászólni. Én csak torrentről letöltött 3d mkv filmeket néztem eddig és gondom sosem volt. Csak annyit kellett tennem,hogy ha nem kapcsolt át automatikusan 3dre a tv akkor átkapcsoltam és kiválasztottam a megjelenítési módot attól függően,hogy egymás mellett vagy egymás alatt voltak a képkockák.
2014. jan. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Ott van még a szemüveg (Samsung:P lehet gyenge pont...

De próbáld meg megnézni, amiket mondtam, kritikus szemmel!

2014. jan. 6. 12:30
 7/33 anonim ***** válasza:
Tavalyi 51' samsung plazmám van hozzá való szemüvegekkel és nincs gondom velük,úgyhogy nem hiszem hogy az a baj. Szerintem csak a tvén kéne a 3d módok közül választani.
2014. jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Nem akarom megválaszolni a saját kérdésemet, mert nem tudom pontosan, de azt sejtem, hogy

-a szellemkép talán azért van, mert a szemüveg nem zár precízen (vagy a tv nem vált precízen) (Samsung vs. Panasonic?)

-a kettős tárgyaknál viszont valami filmbeli feature-re gyanakszok.

Viszont ismétlem: ezek nem mindig vannak. Illetve én minden szart észreveszek a képen.

2014. jan. 6. 14:53
 9/33 anonim ***** válasza:

Úgy is látod a szellemképet, ha közben egy próbára az egyik szemed becsukod? Vagyis egyik oldalon is mindkét képet látod?



ilyent eddig csak passzív szemüveggel a passzív 3D-s tvnél láttam, amikor kicsit magasabbról néztem a képet.


Ha egy szemmel nézve is jelentkezik az aktívnál aktív szemüveggel a kettős kép, akkor az lehet, hogy a szemüveg hibás, gyengén zár. Esetleg próbáld másik elemmel vagy másik szemüveggel. gondolom nem csak egy van hozzá.

2014. jan. 8. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Igen, de bal szemmel a jobbat, jobb szemmel a balt.


A szemüveg nem hozzá volt (ld.: témanyitó kérdés->adatok), csak a szabvány ua. 2 szemcsi van, mindkettő uolyan. Elvileg jeleznie kell, ha már gyenge az elem, de veszek majd egy új elemet.


Ez a tv egy Pana plazma, aminek tulajdonsága, hogy 3D módban kifényesíti a képet, mert a szemüveg sötétít ugye.

A Samsung el van foglalva az lcd-kkel, mert ugye ő az egyik a 2-3 gyár közül a világon, ahol lcd panelt gyártanak, ezért gondolom, a szemcsi lehet ahhoz a szar kontrasztarányhoz van, bár kompatibilis samsung plazmához is, ami fingom nincs hogy adja a képet.

2014. jan. 8. 09:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!