H734802 kérdése:

3D-s film,3D-s tartalom problémák - mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Problémáim vannak a 3D-s tartalmakkal, melyek a következők:

1.) Egyazon filmben, klipben, stb. némelyik jelenetnél pár tárgyból dupla van (ez lehet előtér, háttér éles, elmosódott is). Viszont a többi része nagyon fasza.

2.) Szoktam találni olyan klipeket, ahol a tárgyak 2 oldalán erősen látszik a két szemnek külön-külön szánt kép, így két oldalt szellemképe van a tárgynak, különösen sötét háttér előtt világos tárgy. általában az egész klipre jellemző.

3.) Az első 2-vel összefügg: a túlzottan kiugró tárgyak sose egyek. vagy az 1-es vagy 2-es jelenség látható rajtuk.


Adatok:

tv: Panasonic P42ST50 (plazma, aktív)

lejátszó: Asus BDS-500 (Qdeo, iso-ból és könyvtáról is játszik dvd-t, brd-t:)

(tehát nem a tucat szarok, mit led samsung, lg és társai)

szemüveg: samsung SSG-P51002 (na, próbaképp, mert nem 20000 volt, mint a Pana:)

Minden mindig azonnal működött a rendszeren.


Ha már volt ilyen kérdéskör, linkelné vk.?

Én úgy tippelem, hogy a filmkészítésnél csúsznak be ezek hibák, de ha valaki nagyon hozzáértő relevánsan hozzá tudna szólni, szívesen hallgatom, mert végül is ezért írtam ide.



#film #3D #3D-s tartalom
2014. jan. 6. 11:08
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Mint már írtam Samsung plazmához tökéletes ez a szemüveg.
2014. jan. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Azért írtam ide, hogy ne kelljen a netet böngészni olyan dologért, ami nem tudom, hogy pontosan mi, és ne b..szak el vele egy csomó időt.

De nemrég találtam róla anyagot szakoldalakon, így most megválaszolom a saját kérdésemet 75%-ban


Az említett hibák nagyrészt a crosstalking nevű jelenség okozza, ami a képrészletek fényerejével és a szemüveg záróképességével van összefüggésben. Egyszerűen átlátszik a sötét oldalon egy világosabb, nagy kontrasztos képrészlet.


Tehát a Panasonic XT-P42ST50-hez nem igazán jó a Samsung SSG-P51002, mert átereszt. Valószínű azért, mert az ST50 emeli a fényerőt 3D tartalomnál, mivel a szemüveg alapból sötétít.


+

Plazma jobb, mint az lcd.

Aktív jobb, mint a passzív (kivéve lcd-nél passzív)

Ebből következik, hogy plazma+aktív rulez!

Az egyértelműen dupla tárgyak rejtélyét még kutatom.

2014. jan. 9. 22:09
 13/33 anonim ***** válasza:

Ami érdekes, hogy az aktívnál eddig csak elbeszélésekből hallottam a "crosstalking" nevű jelenségről, ami állítólag csak annál kellene előforduljon, viszont annál még sohasem láttam ilyent. A 'passzív fanok' mondják ezt főleg.


Ezzel szemben még az aktív megjelenítőknél nem sikerült felfedeznem ilyent a valóságban, csak most hallom megint de most (szerintem) tényleg hitelesnek tekinthető forrásból. (Miért írnád ki kérdésnek ha nem úgy lenne.)


Ezzel szemben a passzív rendszernél a boltban, a passzív szemüveggel csak kapkodtam a fejem, hogy most mi van, miért látszik a kettős vonal mindennél. Aztán rájöttem, hogy kissé magasabbról nézem a képernyőt és onnan nézve természetes jelenség a "crosstalking", de csak a passzív rendszernél, mert a szűrő sávok kicsivel távolabb helyezkednek el a kijelzőhöz képest (üveg vastagságnyival) és így mögé lehet látni és az ellenkező oldali kép is látszik.


A Te esetedben, mivel plazma tv-n nézed a műsort és annak gyengébb a legnagyobb fényereje a beégés és a gyors elhasználódás csökkentése miatt (főleg a bolti nagy fényerőre állított LCD-khez képest), ezért nem valószínű, hogy ami az LCD-hez jó, az a plazma gyengébb fényével ne lenne még jobban záró, ha egyébként illeszkedik hozzá a vezérlése.


Valahonnan kellene kölcsönbe szerezni egy másik típusú kompatibilis szemüveget mint a most meglévő és azzal kellene kipróbálni.


Még esetleg kérdezd meg itt, de a plazma tv topikot keresd meg hozzá, csak most ez az LCD jött be mert ezt szoktam nézni: [link]


Esetleg itt is megkérdezheted, mert a szemüveg LCD-hez való ha jól értem.

2014. jan. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Kössz a linket, el fogom olvasni.


A cross talk, ami néha duplának tűnik, néha rendesen kétoldalt látszik kb. egy film 5%-át jellemzi. Tehát egy 100 perces filmből 5 percet tudnék összevágni, ahol rossz. De a feleségemet nem is érdekelték azok a hibák - lehet, hogy csak én veszek észre minden szart.


Ez a szemüveg a Samsung honlapja szerint kompatibilis a saját plazmájukkal, de nem egyértelműen:

itt nem írják konkrétan: [link]

itt pipa a plazmáshoz, és van:

[link]

Viszont arról nem hallottam, hogy a Samsung plazmák felnyomnák a fényerőt 3D-nél.


Egyébként van ennek elég fényereje: süt rá a nap, és tv-zek.


Erről a tv-ről azt írták a geeks.hu hogy 7% a cross talk. De mi 7%??

[link]


Viszont az egyértelműen dupla dolgok még rejtélyek. Te írtad, hogy nézzem meg az Avengert? Tető acélváza?

2014. jan. 10. 19:10
 15/33 anonim ***** válasza:
Én mondtam de nálam nincs semmi gond.
2014. jan. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Majd írok még pár jelenetet.
2014. jan. 10. 19:39
 17/33 anonim ***** válasza:
A PROHARDVER linket, amit küldtem, ott meg lehetne kérdezni ugyanezt. Esetleg a kérdést közvetlenül "BBéci" "PH nagyúr"-nak is címezheted az LCD topikban, mert ő a plazmákat nagyon favorizálja és mindenféle tv típusokat tesztel bér-tesztelőként. Hátha már találkozott ilyesmivel. Először ott is regisztrálni kell valami néven.
2014. jan. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Oké, kössz!
2014. jan. 10. 20:45
 19/33 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem. Most várok.

Igaz, hogy a PH nagyúrra azt hittem, hogy név, és csak utána találtam meg, hogy rang. Hoppá:P


Egyéb, nem cross talkos, de sztem szar jelenetek később...

2014. jan. 11. 12:26
 20/33 anonim ***** válasza:
Azon én is mosolyogtam. :)
2014. jan. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!