H734802 kérdése:

3D-s film,3D-s tartalom problémák - mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Problémáim vannak a 3D-s tartalmakkal, melyek a következők:

1.) Egyazon filmben, klipben, stb. némelyik jelenetnél pár tárgyból dupla van (ez lehet előtér, háttér éles, elmosódott is). Viszont a többi része nagyon fasza.

2.) Szoktam találni olyan klipeket, ahol a tárgyak 2 oldalán erősen látszik a két szemnek külön-külön szánt kép, így két oldalt szellemképe van a tárgynak, különösen sötét háttér előtt világos tárgy. általában az egész klipre jellemző.

3.) Az első 2-vel összefügg: a túlzottan kiugró tárgyak sose egyek. vagy az 1-es vagy 2-es jelenség látható rajtuk.


Adatok:

tv: Panasonic P42ST50 (plazma, aktív)

lejátszó: Asus BDS-500 (Qdeo, iso-ból és könyvtáról is játszik dvd-t, brd-t:)

(tehát nem a tucat szarok, mit led samsung, lg és társai)

szemüveg: samsung SSG-P51002 (na, próbaképp, mert nem 20000 volt, mint a Pana:)

Minden mindig azonnal működött a rendszeren.


Ha már volt ilyen kérdéskör, linkelné vk.?

Én úgy tippelem, hogy a filmkészítésnél csúsznak be ezek hibák, de ha valaki nagyon hozzáértő relevánsan hozzá tudna szólni, szívesen hallgatom, mert végül is ezért írtam ide.



#film #3D #3D-s tartalom
2014. jan. 6. 11:08
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Az plazma topiknál az 59282-re megvan a válasz.

Az 59314-re nem érkezett, és sztem nem is fog. Majd nézek még olyan hibát, és felteszem megint példákkal.

2014. jan. 12. 16:36
 22/33 anonim ***** válasza:

Láttam, volt aki nem értékelte jónak a 3D-t, szerinte semmit nem ér. Ehhez hozzá tartozik, hogy az emberek 10-20%-a sztereó vak. Vagyis számukra nem jön létre a térhatás. Ők szidják, hogy semmit nem ér, mert számukra tényleg nem látszik jól a hatás. Nekik nem való.


Itt lehet olvasni erről:

[link]

2014. jan. 13. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Na, megkérdeztem a Prohardver 3D HD filmek topikban (5386) a dupla dolgokat, mivel tegnap láttam egy olyan fos filmet, aminek a 90%-a csak ebből állt (Sanctum.2011.1080p.3D.BluRay.Half-OU.DTS.x264.Hun-HDGirL)

Megint várok...

2014. jan. 14. 07:22
 24/33 anonim ***** válasza:

Kíváncsi leszek mit mondanak.

Szerintem ott nálad nem lehet olyan hiba, hogy a képernyő túl fényes képet mutat, amit már ne tudna lezárni a szemüveg, mert az LCD képernyők fénye még a bolti agyon világosított bemutató módban sem okozott soha ilyen problémát, nem hogy otthon a normál szoba fényerőn járatott tv-nél nem. Az egyértelműen a szemüveg hibájának látszik. Ha meg mindkettőnél ezt mutatja, akkor az a széria ilyen gyengén fed. Mást nem tudok elképzelni.


Meg kell próbálni kölcsönbe szerezni egy másikat ami elvileg kompatibilis és ha azzal jó, akkor egyértelmű.

2014. jan. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Be kéne, mert az lenne az ultimate hiba kizárás, de még nem vagyok róla meggyőződve, hogy nekem olyan kell-e, kölcsönbe meg nem tudok:(
2014. jan. 14. 13:02
 26/33 A kérdező kommentje:

Annak, akit érdekel a téma, és megnézi a beszélgetés végét:


Kiderítettem mindent (már egy ideje), ami a saját kérdésemben volt.


Egyszerű válasz: van jó 3D-s film, és van szar.


Összetettebb válasz: a cross talkot már írtam (a szemüveg zárási sebessége vagy a tv képtörlési sebessége nem megfelelő)

A tárgyak szétesése pedig a cross talk egy durva formája. Míg a cross talknál látszik az "eredeti" 3D-s tárgy, de mellette két oldalt halványan látszanak a két szemnek szánt képrészletek is, addig a szétesésnél már nem is tudja összerakni az agyunk a tárgyat, csak a 2 kép egymásra vetítődését látjuk.


Ha játszunk kicsit a 3D frekivel és a 3D effekttel a tv-n, erősebben és gyengébben láthatjuk ezeket.


És még egyszer elmondanám, hogy a legtöbb embernek elvonja a téma figyelmét, ezért nem is veszik észre a fenti hibák nagy részét, de én az egész téglalapot nézem egyszerre (valószínű azért, mert UT pro voltam) és így a háttérben a széleken ott a hiba sokszor.

2014. febr. 4. 09:38
 27/33 anonim ***** válasza:

A "cross talkot" eddig még nagy fényerőre állított aktív LCD képernyőn sem láttam, pedig ha valami ottz látszhatna, akkor a plazmánál jóval nagyobb és jól felhúzott fényerő miatt biztosan látszana.


Eddig csak passzív rendszernél láttam ilyen jelenséget, akkor ha kicsivel magasabbról néztem, Annál egyértelműen látható mindkét szemmel mindegyik olfdali kép kicsit is magasabbról.


Az aktív szemüveges plazmánál az lehet a hiba oka, hogy a túl nagy paralaxissal felvett jelenetek, ahol a bel és jobb kép távol esik egymástól, csak tökéletes térlátású embereknél látható tökéletesen, vagyis akinek kicsi korában volt valami szem tengely problémája és netán le volt ragasztva egy ideig az egyik szeme. ott nem biztos, hogy kialakult a tökéletes térlátás. Ilyenkor egyes kép részeknél, ahol a két képhez a szemnek nagyon szét kell tartania a ppárhuzamoshoz közeli állásba (mint ha távolra néznél) estleg nagyon össze kell tartani (mint ha az orrod előtt az ujjadra tekintenél), akkor nem biztos, hogy a kép ilyen mértékben távolodó vagy közeledő részeire nézve mindkét szemeddel meg fogod találni azt a kép részletet ami nagyon közel látszana.


Szerintem ez lehet a gond annak alapján amit most írtál.


Azt tudod talán, hogy az emberek 10-20%-ának problémája van a 3D látásával vagy a nézésével. Szerintem nézesd meg több, egymástól független emberrel azt a videót, ahol a problémát láttad. Hatöbben nem látják azt a részt elkülönülni, akkor a hiba nem a tv-ben de nem is a szemüvegben van, hanem (már bocsánat, nem akarlak ezzel magbántani de) a szemedben, ill. a térlátásod rendszerében lehet.


Esetleg próbáld ott rövid ideig megállítani a képet, ahol a hibát észlelted és nézd kicsivel tovább azt a befagyasztott képet a szétesőnek látszó részlettel.

(mert ugye nem a teljes kép látszik kettőnek, csak egyes mélységben kiugrónak látszó részei)


Kicsivel hosszabb idő alatt, tudatosan a képre koncentrálva egybe tudod-e vinni a nézéseddel a képet, ha kimondottan a szétesett részletre figyelsz.

Ha igen, akkor ez nem cross talk. Sőt ha más nem látja a hibát, akkor teljesen biztos, hogy ez a sztereó látó rendszered (szem-agy együttműködés beidegződésének) a hibája. Viszont ha sokszor nézed, akkor szerintem tanulható ez a látás mód.


Még annyit hozzá tennék (teszek), hogy a szemünk a távolságot nem csak a képeken ábrázolt nézőpont szögéből érzékeli, hanem abból is, hogy a két szem összetartóan lát valamit egy képként (kancsalításhoz hasonlóan közelről a valóságban/ez adja a nagyon közeli érzetet/) vagy éppen párhuzamosan áll-e a két szem golyó (mint a végtelen távolba nézésnél).


Itt lehet nálad a hiba.


Mégegyszer, a hibásan látott képnek nem minden részlete látszik kettőben, csak egyes részletei, ugye?


Valószínüleg azok a részek, ahol nagyon össze kell tartania v. párhuzamos felé közelítenie a szemeknek a nézéshez. Valamelyik végletet nem tudja a szem jól, könnyen elérni.


Most álmos vagyok és em akarom még egyszer végig olvasni és újra végig gondolni amit írtam, de remélem nem vétettem hibát. :)

2014. febr. 5. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Még valami..

Többszöri újra játszásnál próbáld figyelni különösen a korábban szét esett részeket.

ha különösen azokra figyelsz, akkor azok vajon egyben látszanak és a kép többi része fog kettőnek látszani?


Na meg más is látja-e ugyanúgy azokat a látszólagos "hibákat"?


Kíváncsi vagyok ezekre, ha kipróbálod mit tapasztalsz.

2014. febr. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Egyébként a 3D látás zavarairól van leírás is a neten.


" Amióta a 3D moziélmény töretlenül hódít, egyre többször találkozom olyan pácienssel, akinél a vizsgálat során kiderül a sztereolátás zavara vagy hiánya, esetleg erről nem is tudott korábban, és csak rákérdezésre említi, hogy tulajdonképpen a 3D moziból csalódottan távozott . Alapvetően gyermekszemészeti témakörben már írtam a "betegség" hátteréről, de gyorsan áttekintem. Tekintettel arra, hogy mostanában a televíziók fejlesztése is a 3D irányába halad, csak javasolni tudom, hogy mielőtt beruház egy ilyen csúcstechnológiára, tesztelje, vizsgáltassa ki szemeit, hogy egyáltalán megvan-e a képessége a sztereokép értékelésére.


A sztereovakság viszonylag gyakori, az emberek kb 10-15%-nak van olyan panasza, amely a kétszemes együttlátás (binokuláris látás) hiányára vagy zavarára vezethető vissza, vagyis körülbelül minden tízedik ember nem rendelkezik tökéletes mélylátással."


Itt találasz többet erről:

[link]



[link]

Itt keresd meg a "szem dominancia" címszót és arról olvashatsz, amit időnként látni szoktál a tv-n, vagyis a kettős képről, hogy mikor és mitől jön létre.


Sztereó látás vizsgálat:

[link]


Még több a témával kapcsolatos találat:

[link]

2014. febr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Kössz a hsz-t és a linkeket! Még nem néztem meg, de meg fogom, hátha találok valami új infót.


Hát ez a fajta beszélgetés nem olyan, mint egy real time chat vagy, mint személyesen. Nos, amiket írtál mind kipróbáltam (úgy emlékszek).


Soha nem volt gond a szememmel, de voltam szemésznél magán úton, ahol minden szarral megvizsgált, és semmi.


Nekem a 3D élményt nyújt; alig várom, hogy megnézzek valamit megint 3D-ben. Mulkor pl.: a MIB 3-at néztem és közel tökéletes volt (mármint a 3d-s része, a maradék hiba elhanyagolható, a film történetét meg hagyjuk:). Aztán, most láttam egy demót San Base címmel. Na ott aztán van perspektíva, de az is tökéletes volt. Viszont a Sanctumot 2 verzióban is letöltöttem, mert hányadék volt a barlangos jelenetek 50%-a, uaz volt.


A problémákat a feleségem is látja, de néha csak, ha felhívom rá a figyelmét, mert elsiklik fölöttük (őt nem zavarná). Más alannyal még nem sikerült tesztelnem.


Azt hiszem, amiről te beszélsz, olyat is láttam: vált a kép, aztán "Hű, bas.. m..", kb. egy másodperc, amíg rááll a szemem, de az elején egy kicsit szédülős. Ez is csak néha van, de ezt ki tudom küszöbölni szemmel.


A cross talkot komolyan látom ennél a rendszernél. Nem értem, hogy mit furcsállnak rajta annyian. Ahol van, ott egyértelmű, hogy van, ahol nincs, ott meg az. Ez a szétesés is teljesen egyértelmű: olyan, mint egy elbaszott "3D" képeslap; míg az előtérben a lap-Mária és -József a kisdeddel szépen látszanak, addig a háttérben a marha szanaszéjjel van:)


A regényed első olvasására ezeket jegyeztem meg, hogy válaszolni kell rá. Majd elolvasom megint, hátha kimaradt valami.

2014. febr. 6. 08:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!