Legerősebb 2.1 hangfalszett?

Figyelt kérdés

Én ezt néztem ki, hogy lehet majd megvenném, esetleg valakinek valamilyen tapasztalata van róla:

[link]


Vagy ettől erősebb 2.1 esetleg van?


2013. ápr. 22. 19:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit akarsz. HA csak hangerő kell, akkor egy 2.0-ás cucc kell neked, 2 db hangfal 20k/db áron már kapsz jókat, Jamo vagy Yamaha, stb. Ha minőségi hangzás kell, akkor Harman/Kardon, Bose, JBL, ilyen irányban kell nézelődni 2.1-es téren, ezek viszont nem olcsóak, de pl egy Bose 2.1-es szettel házibulit csinálsz simán, amellett, hogy gyönyörűen szól.
2013. ápr. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Gondolom, aki azt írta, hogy ütötte a mellkasát, nem jókedvében írta. Majd még szétnézek a kínálatok között, amiket ti ajánlottatok aztán meglátom, hogy döntök.
2013. ápr. 23. 09:38
 13/18 A kérdező kommentje:
Ja és mivel már mondtam, hogy laptopon szeretném használni, így egy túlzottan erős hangfalat se akarok venni, mert nem biztos, hogy bírná a laptop.
2013. ápr. 23. 09:41
 14/18 A kérdező kommentje:
Nézegetem ezt a Bose cuccot, teljesítményre kevesebbet ír mint az általam linkelt, akkor nem értem hogy szólna jobban. Én ehhez a részéhez nem értek szóval, ha valakinek van rá értelmes magyarázata, szívesen meghallgatom.
2013. ápr. 23. 09:54
 15/18 anonim ***** válasza:
Mint már írták, a hangnyomás mértékegysége a decibel, a teljesítmény mértékegysége a watt.
2013. ápr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Osynho ***** válasza:

A laptopon hang kimenet van. Annak nem fog ártani még egy disco felszerelés sem. :) Az a döntő, hogy neked mi az igényed, mire van pénzed.


Megint a ráírt W-ok alapján akarsz dönteni. Helytelen! A gyártók (főleg a kommerszek) előszeretettel hazudnak erről, pont azért, hogy megvegyék a terméküket. Nem midnegy mekkora frekvencián mérjük a telhesítményt (1khz, vagy pl 20-20000hz), nem mindegy, hogy mekkora torzítás mellett, nem mindegy hány ohm-on, nem midnegy, hogy pillanatnyi max terhelés, vagy folyamatos terhelés, stb stb. Leeht itt trükközni, és lehet könnyedén 20W ból sok százat csinálni.


Szerintem meglepődnél mekkora hangerőt jelent egy tényleges 2x20W-os erősítő egy érzékeny hangfallal párosítva. :)

2013. ápr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én egy 2x30 W Marantz erősítővel hallottam 2.1-es BOSE-t szólni, szétviszi a házat, annyira brutálisan szól. A Klipsch sem egy utolsó cucc, mintha koncerten lennél, olyan minőség.
2013. ápr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Na ezen még van pár hónapom gondolkodni, októberig Görögben fogok dolgozni aztán majd meglátom. köszi a segítséget
2013. ápr. 23. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!