Legerősebb 2.1 hangfalszett?

Figyelt kérdés

Én ezt néztem ki, hogy lehet majd megvenném, esetleg valakinek valamilyen tapasztalata van róla:

[link]


Vagy ettől erősebb 2.1 esetleg van?


2013. ápr. 22. 19:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ettől a csipogótól? Perszehogy van. Bár nem ilyen célra van, de kb 2+1 hűtő méretű marshall hangfal, a megfelelő erősítővel simán legyalázza.
2013. ápr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Vannak ettől sokkal durvábbak, attól függ, mennyit szánsz rá. BOSE pl szétviszi a házat, de az 100 körül van 2.1-ben, 200 000 5.1-ben.
2013. ápr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Azért erről is írták, hogy eléggé üti a mellkast. Huuh hát azért 100.000-ret nem kívánok költeni ilyen célra. max ettől 20.000rel többet. De azt hiszem ez az 200 watt effektív ami ugyebár 400 wattot jelent, nem lehet rossz.
2013. ápr. 22. 19:33
 4/18 anonim ***** válasza:
Azért ha 60.000-et szánsz rá, akkor vegyél egy komoly 2.0-ás rendszert. Nekem is az van, és bár nincs külön mélynyomó, de mindkét dobozban van egy-egy 30cm-es mély, plusz ugye mély-közép és magas. Hátránya, hogy hely kell neki, de lepipálja ezt. Erősítőről nem nyilatkozok, én egy magam építette quad-al hajtom. De ha 40.-ért veszel egy pár jó hangdobozt (akár használtan is), és 20.000-ért egy erősítőt, akkor jobban jársz szerintem. De akkor is, ha 30-ért veszel egy pár dobozt, és egy 10-esért hozzá erősítőt.
2013. ápr. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igazából laptophoz kellene nekem és azért kérdeztem a 2.1-et. Házat bontani azért nem akarok, de azért gondolom nem lehet rossz ez a 400 watt. Jelenleg is egy Logitech 2.1-em van, pontosan nem tudom hány wattos, olyan 40 körül lehet, és azért ez is elég jól szól, szóval szerintem az a 400 watt megfogja nekem adni azt, ami számomra a mennyországot jelentené :D
2013. ápr. 22. 20:12
 6/18 anonim ***** válasza:

Egyet értek a 4. válaszolóval. Nekem is saját építésű erősítőm és hangfalaim vannak. Ha jó mélysugárzó van benne, akkor külön nem kell mélyláda. Laptopról úgy tudod majd üzemeltetni, ha szerzel mellé egy erősítőt és arra kötöd rá a hangfalakat, az erősítőt meg a laptopra.

És hogy a kérdésre is válaszoljak, vannak sokkal jobbak is, nálam egy ilyen szóba sem jöhetne. Gondolom valami nagyobb termet akarsz vele hanghatás alá helyezni, nem? Oda meg már kötelező egy komolyabb erősítő :)

2013. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Osynho ***** válasza:
Milyen 400W? :D :D Nemááár. :D Egyáltalán hogy számoltad ki ezt? 200W-ot hazudik rá a gyártó, ebből hogy csináltál 400-at? XD
2013. ápr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ige, ez meg a másik. Ez is valószínűleg úgy 200 Wattos mint pl. a kocsikban a rádiók 2-3000 Wattosak. Tök jól hangzik meg minden, de ha belegondolunk 12-14 Voltról üzemeltetve minimum 150-200 Ampert kellene elviselnie a rádiónak meg a vezetékeknek is. A falban futó kábelek (1-1,5 mm vastag) 10-20 Ampert ha elvisel és a rádió is kb. ilyen vastag vezetéken kapja azt áramot :D
2013. ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Osynho ***** válasza:

[link]


220V X 0,6A = 132W, amiből lejön a hatásfok, stb stb. Szóval jó kis vicc az a 200W is.


[link]


ez maga az erőmű. :D


Különben sem értem mi ez a W hajkurászás. Egy normál szobába nem kell sok 100W (mármint valódi W), mert halláskárosodást okoz. Hogy a W a teljesítmény mértékegysége, nem a hangerőé, abba már bele se megyek... :D


Szóval kérdező: szerintem ezt a cuccot semmiképpen se vedd meg. Nem si azért mert nem lesz elég hangos, hanem mert nem ér ennyit, szerintem. Műanyag, 1 utas szatellitek. Itt már bukó a dolog. Nem lesz semmi magas, a közepek mosottak lesznek, a műanyag rezonál. Mivel nem megy mélyre, így a sub-ot magasan vágják, így dobozhangja lesz és a pozícióját is hallani fogod. Emellett is lesz egy luk a frekvenciamenetben.


Ha mindenképpen ilyen egybecuccot szeretnél (hangminőségben egy erősítő + 2 rendes hangfal sokkal jobb), akkor nézz szét az Edifier-ek között. Pl: Edifier S330D, S530. rendes fa hangfalak, korrekt felépítés és a tesztek szerint jó hang + digit bemenet, stb.

2013. ápr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ott valakinek ütötte a mellkasát... :O max akkor, ha ráfekszik a hangszóróra. Nekem 1000/2000 wattos mélynyomóm van, ez már azért kicsit üt, de ami üt az a koncertcucc... nagy az már üti a mellkasomat. 400w??? na ne b@sszál már ki velem... megfordult a világ? Tehén b@assza a bikát?
2013. ápr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!