Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szeretném elkezdeni a fotózást...

Szeretném elkezdeni a fotózást. (hobbi célból! ) Milyen gép való nekem?

Figyelt kérdés

50-60K lenne rászánva maximum. Ha fejlődök, meg tanulok, le lesz cserélve, szóval csak egy "gyakorlós" gépre lenne szükségem. Canont vagy Nikont szeretnék:)

Köszi a segítséget!



2013. márc. 24. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Mire használnád? Tájfotózásra? Embereket fotóznál? Makróznál? Filmes legyen és művész képeket készítenél, vagy digitális? Cserélhető objektíves kellene, vagy milc, ... Sok dologtól függ. A fotózás drága hobbi, 50-60Kból nem nagyon lehet kapni hobbira alkalmas cuccot sem.
2013. márc. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Adapter007 ***** válasza:

Szerintem, ha csak most kezded, akkor keress könyvet, szakirodalmat, nézz bele, olvasgass. Vannak az alapoktól induló könyvek is, ahol leírják milyen témakörökhöz milyen felszerelés szükséges, s talán választ is kapsz a kérdésedre, igaz nem konkrétan, hogy xy ,árka zzs típus, de hogy mit tudjon első nekifutásra.


Amikor én ismerkedtem a fotózással, volt 1 könyvem, és egy olyan gépem (egy kölcsön Fuji s9600) amin volt Manuális mód, azaz a rekeszt, záridőt is én állíthattam be. És a könyvben leírtakat kipróbáltam, kísérleteztem, megnéztem mikor mi történik a felvételen, és igaz e, amit a könyv írt :-) (hát persze, hogy igaznak bizonyult :-) ) És pár év gyakorolgatás és tanulás után vettem minőségibb fényképezőgépet, de akkor már tudtam mit miért, hogyan és mire kell használni. A lényeg a fokozatosság, és ezt minden fotózással ismerkedő embernek elmondom, de a legtöbben csak azt hajtogatják, hogy a drága cucctól jobb lesz a kép, holott ez csak féligazság, mert egy alap kompakttal is lehet fotózni, néha klasszisokkal jobban, ha tudod mit csinálsz, s ez legyen a célod.


Én egy használt bridge kategóriájú gépet javaslok, egy állvánnyal, és kb 18-200mm gyújtótávú objektívvel. És lehet gyakorolni :-)


(eleinte nem fontos annyira a nagy pixelszám, a lencsehibák, leképzési hibák stb. Ezek a gépek ezeket mind hozzák, de egy idő után látni is fogod, zavarni is fog, de megtanulod majd mit hogyan lehet elkerülni, kiküszöbölni, ezekből a hibákból, nem is ragozom...)


50-60K-ból ez bőven megoldható, aztán eltudod dönteni, akarsz a zsebedbe nyúlni mélyebben, mert 300-400K-t egy pillanat alatt el lehet tapsolni, és most nagyon keveset mondtam...


Sok sikert, ÜDV

2013. márc. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nikon CoolPix L810 Ekvivalens gyújtótávolság (35mm): 22.5 - 585 mm

vagy

NIKON L820 BL Gyújtótávolság:4,0–120 mm (a látószög 35 mm-es [135] formátumban kifejezve egy 22,5–675 mm-es objektívének felel meg)

nem nagyon értek ehhez, akkor valamelyik megfelelne nekem?

2013. márc. 25. 12:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vennék olyan gépet, amin nincsenek manuális beállítások, mert nehezen tudsz rajta fejlődni pár hónap után. Inkább a Canon és Fuji bridge gépeket nézegesd ennyiért.
2013. márc. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gergoap ***** válasza:

Én azt tanácsolom, hogy felejtsd el 50-60-ért a bridge gépeket! Vegyél használtan egy régebbi tükrös gépet, sokkal jobban jársz vele. Szebb képek, átláthatóbb kezelés, több szolgáltatás, fejlesztési lehetőség. Amit kapásból ajánlok Nikon-osként: D3000, D5000, D50, D60

Nézz körül!

2013. márc. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!