Viktor19920121 kérdése:

Valaki segítene nekem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy 4 csatornás hifim. 2 csatlakozóra 6 Ohmot köthetek 80WATT-ig. a másik 2 csatlakozóra pedig 10-16 Ohm 120WATT-ig . A 2 db 6 ohmos csaira már rá van kötve 2db hangfal, de a másik két csatlakozóra is szeretnék, csak oda mélyládát. Ha veszek 2 db 6 Ohmos 50WATT-os mélyhagszórót, és azt egybekötöm, és hangváltóval rákötöm a hifire, az szólni fog?? Mert én úgy tudom ha a 6 Ohmos hagszórót összekötöm az összeadódik így 12 Ohm lesz így elméletileg szólnia kellene nem? Előre is kössz a segítséget!!!

2013. febr. 26. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez így igaz! Sorbakötött fogyasztók impedanciája összeadódik.

A hangszórók összekötésénél ügyelj a polaritásra! Egyszerre mozogjanak a membránok.

2013. febr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! megnyugodtam!! :)
2013. febr. 26. 22:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért óvatosan, mert a hangszóróid sorbakötve 100W-ra jók. Az erősítőd 120W-ot is le tud adni - igaz vszínű 10ohmon.
2013. febr. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!