Milyen benyomásotok van a Cort X1 elektromos gitárról?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy veszek, de előbb érdeklődök. :D

2012. ápr. 9. 21:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Egyébként válaszoljak is a kérdésre:

Az X1 elég gyengére sikerült gitár. Első elektromos gityóm egy X1 volt, de kb. 1 év után muszáj volt lecserélni. A nyakát lehetetlenség volt beállítani, a tremoló szörnyű volt... húrmagasságot 60 kilóméter magasra kellett rakni, különben csörgött-zörgött, hangolást nem nagyon tartotta... Még a kategórián belül is rossz szerintem. Ilyen árban inkább nézz Squiert, vagy Ibanezt... szerintem jobbak, vagy akár a Baltimore/Johnson gitárok sem annyira rosszak.

2015. ápr. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Köszönöm!

Részben egyet kell értenem veled, részben viszont az én tapasztalataim is alátámasztják az én véleményem.

13 éve gitározok, 9 éve vettem a Squier Deluxe Stratomat, hozzá egy tranzisztoros "gyakorló" erősítőt, Fender FM25R. Használtam később multieffekttel, majd elektroakusztikussal is, sőt, basszussal is, koncerten is, bírta, de nem vagyok elszállva a hangjától. A középkategóriás használt multieffektétől még annyira sem (Zoom 707 II). A fogyasztóorientált német hangszerboltokban játszottam 2000-2500 eurós gitárokkal, emberméretű Marshall tornyokon, tudom, mire képes egy igazi erősítő, előtte 2 négyzetméternyi kisvonattal, de otthonra ezt kevesen engedhetik meg maguknak. Innen jött a hangkártya ötlete.

A 10 éves asztali gépemben egy 12 éves Creative Audigy LS van, 13 ezerért vettem akkoriban. 2 különálló sztereó bementet tud akár egyidőben is rögzíteni, van saját Asio drivere, és 2 ms névleges, 16 ms valós latency-vel fut a Guitar Rig. A mai szemmel gyenge processzor miatt DAW-ban direkt monitorozásra nem alkalmas, de bármilyen standalone alkalmazást hallható késés nélkül megszólaltat. A válaszom írásakor ez került 3000 ft-ba használtan, erről beszéltem.

A külső interface természetesen más tészta, régen E-MU 0404USB-re vágytam, most a Steinberg UR22-vel szemezek, valóban 40+ ezres árkategóriáról beszélhetünk (bár MIDI nélkül van néhány olcsóbb is). Akár a belsőhöz, akár a külsőhöz, szükség lesz egy jobb hangfalra vagy fejhallgatóra, de nem gondolom, hogy ez lenne a szűk keresztmetszet, általában szokott otthon lenni.

Pillanatnyilag kénytelen vagyok a laptopot használni, az alaplapi hangkártya a szerencsétlen Asio4All-lal 33.4 ms latency-t tud, de ezt DAW-ban is, több valós idejű Guitar Rig VST-vel is. Ez már zavaró tud lenni, de otthoni gyakorlásra jobb mint a semmi.

A tört szoftver nekem sosem okozott problémát, volt/van Guitar Rig 3-4-5, mind egyből működött. A kontroller persze hiányzik hozzá, így pl a wah kiesik, legfeljebb automatizálni lehet DAW-on belül, hangerőpedálnak a Zoomot használom félmegoldásként. Ez a konfig, ha használhatóságban nem is, de hangzásban hozza a Boss GT10 szintjét. Én inkább hadakozok a technika ördögével, mint magával a hangszerrel, ezért javasoltam inkább jobb hangszert egységnyi pénzből.

Bocsánat, hogy kisregény lett. :)

2015. ápr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:

Mindenkinek egyéni, hogy mennyire akar vesződni mindenféle számítógépes gonddal, ami várható.

Akinek van hozzá kedve meg tudása, nyilván elmolyol vele, de amúgy a fejhallgatós gyakorláson meg felvételen túl másra nem tudja használni.

Egy kezdőnél főleg nem azon fog múlni a gitártudás fejlődése, mennyi effektet tud rápakolni. Sőt, a pontos és tiszta játékot jobban el tudja sajátítani nem agyoneffektezett hanggal.

Az is egyéni, ki mennyire tudja elviselni a latency-t. Engem baromira zavar például.

2015. ápr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Embeeeméjetű Marhall? Oszt azt köllött, azon gyakorótá? :D Na jó, bocsi, tudom, elavult poén. Hát igen, otthonra nyilván én sem használnék emberméretű Marshallokat analóg kisvasúttal. De szerintem sokkal egyszerűbb, és jobb megoldás, ha inkább vesz valami jobb gyakorló kombót. Kísérletezgettem én is belső hangkártyákkal, hiába 7.1, meg wáóóó AsRock, csomó parasztvakítós tulajdonság, egyszerűen nem szól jól. Késni nagyon minimálisat késik, csak ha alapra játszom, akkor tűnik fel, hogy hát bizony nincs ritmusban. Jobbnak jobb, mint a semmi, de akkor sem tartom ezt jó ötletnek. A multieffekteknek meg 70%-a műanyag hangú, szóval értem én amitket írsz. Tört programoknál meg... hát nem tudom, én hetekig szenvedtem, mire találtam normális, használható GP6-ot, Mixcraftból meg konkrétan nem is létezik jól működő tört verzió, és nem csak ezeknél volt gond.
2015. ápr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Egyébként oké, hogy otthonra nem annyira fontos hogy szépen szóljon a cucc, de én személyszerint nem tudok úgy gyakorolni, ha hallom, hogy szörnyű a hangzás... Persze néha direkt próbálom a lehető legpocsékabb hangzást kihozni, de csak ha olyan kedvem van...:)
2015. ápr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ez így van, mindenkinek más az elképzelése a zenélés kivitelezéséről, valaki a garázsban egyszál kombóval szeret pötyögni, nekem pedig jelen pillanatban az UR22 lenne az ideális megoldás, úgyis mindig a gép előtt ülök, és saját alapra vagy az eredeti zenére játszanék.

Az Asio4All-ban ez a szörnyű, hogy egyszerre csak egy alkalmazást képes megszólaltatni, így nem kivitelezhető, hogy a háttérben Winampból vagy neadjisten Youtube-ról szóljon az alap.

Az alaplapi hangzás valóban sehol nincs az Audigy-hez, külső interface-t még nem hallottam, de gondolom, hogy 40 ezerért már nem lehet rossz.

2015. ápr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én magát a felvételt úgy szoktam, hogy Audacity-be berakom az alapot, és ő már felvételnél automatikusan játsza közben az alapot. Mondjuk az Audacity nem a legjobb program, de elég egyszerű, érthető, és magára a felvételre tökéletes szerintem.
2015. ápr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Messze kerültetek az X1-től :)
2015. ápr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Igaz. :D Szegény kérdező...
2015. ápr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!