Milyen benyomásotok van a Cort X1 elektromos gitárról?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy veszek, de előbb érdeklődök. :D

2012. ápr. 9. 21:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%

100 alatt a Cortok mindent visznek, nekem egy aktív basszusgitárom van, 2 éves, nem bántam meg.


Az X1 gyanúsan olcsó, ennyiért én nem vennék elektromos gitárt (a közelmúlt komoly minőségromlásaiból kiindulva lassan már akusztikust sem). Az X2 szerintem nagyságrendekkel jobb lehet 50 ezerért, bár még egyiket sem próbáltam.

Ha csak otthoni használatra kell, ne vegyél erősítőt, amit arra költenél, költsd magára a hangszerre. Rá tudod dugni a gépre (asztali gép esetén max veszel egy 3000 ft-os komolyabb használt hangkártyát, az új laptopok pedig egész jól bírják), és jobb hangzást tudsz elérni Guitar Riggel, mintha vennél egy 50 ezres erősítőt egy 50 ezres multieffekttel.

2012. ápr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én igazából azért gondoltam erre a gitárra, mert nincsen sok pénzem és elég sok idő lenne összegyűjteni is.
2012. ápr. 10. 09:18
 3/19 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél használt gitárt, de az x1 igen csak sz@r gitár.Később (kb.1év) megbánnád.
2012. ápr. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha komolyan gondolod, tényleg ne vegyél olcsó gitárt. Az első gitáromat használtan vettem, csak hogy megnézzem, van-e tehetségem hozzá. 4 hónapig használtam. Ha nem vagy biztos magadban, használtat vegyél. Ha biztos vagy, akkor legalább 50-60-ért vásárolj (ez csak a Cortra érvényes, más márkáknál 70-80).
2012. ápr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Jolinar jól mondja.Cortból már 50ért is van normális (m200) de pl. epiphoneból nem éri meg standard alatt venni szerintem.Legalábbis én nagyon megszívtam a lespaul 100assal.4hónapja vettem, addig klasszikuson toltam és annyi baj van vele, hogy felsorolni nem lehet.Háromszor küldtem vissza az üzletbe, ahonnan vettem, de mindig úgy kaptam vissza, hogy semmit nem csináltak vele.
2012. ápr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
100%
Nekem Cort X1-esem van. több,mintegy éve vettem, azóta sem bántam meg. koncerten is használtam és semmi gondom nem volt vele. Sztem jó hangja van. A nyaka kényelmes, gyors szólókat simán le lehet vele játszani. Egy dolog, ami annyiira nem jön be rajta, hogy sima Vintage tremolós és könnyen hangolódik, én nem is használom a tremolót. Ez az én benyomásom persze.
2012. okt. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
6-os. Milyen mértékben hangolódik el a vibratótól? Mert szeretnék egy vibratós gitárt, de csak erre futja.
2015. ápr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"Ha csak otthoni használatra kell, ne vegyél erősítőt, amit arra költenél, költsd magára a hangszerre. Rá tudod dugni a gépre (asztali gép esetén max veszel egy 3000 ft-os komolyabb használt hangkártyát, az új laptopok pedig egész jól bírják), és jobb hangzást tudsz elérni Guitar Riggel, mintha vennél egy 50 ezres erősítőt egy 50 ezres multieffekttel."


Iiiiiistenem... na ezért nem érdemes Gyakorikérdésekre írni...

2015. ápr. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

@#8

Van valami problémád? Tessék, indokold meg. Ne csak a levegőbe pampogj.

2015. ápr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Igen, van. Igazad van, nem indokoltam meg, csak a levegőbe pampogtam... eleget vitatkoztam itt teljesen hülyékkel, akiknek írhattál bármit. Mielőtt leírnám miért nem értek veled egyett, tisztáznám: nem akartam bunkó lenni, nem akartam senkit megbántani. Szóval, hangkártya alatt nem tudom mit értettél, mármint az ár miatt nem világos. Ha audio-interface-t, akkor abból 40 ezer alatt nem kapsz használhatót, de még ez is kb. a használható kategória alja. A legolcsóbbak is 15 ezer körül vannak, de azok olyanok is. Ha normál hangkártyát értettél, akkor viszont azzal nem fog működni. Vagyis működni fog, de szörnyű lesz a hangzás (még otthonra, gyakorláshoz is), és késni fog a hang. A Guitar Rig... az sem egy olcsó program. Az ilyen programokból általában nem igazán van normális tört verzió, amit lekalózkodhatsz, szóval nekiállhat szegény keresni a félmegoldásokat a törtverzió problémáira... Persze ha van normális, akkor visszavonom, tapasztalatok alapján írtam, amit írtam. Akárhogy nézem, még nagyon minimum is ugyanannyira jönne ki, mint ha venne egy normális, jó hangú gyakorló kombót. Nincs vele szenvedés, és szebb hangzást érhet el vele...
2015. ápr. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!