Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit ajánlotok egy haladó, de...

Mit ajánlotok egy haladó, de nem profi fotósnak?

Figyelt kérdés

Olyan tükörreflexes gépre szeretnék váltani ami a középkategóriába tartozik. Eddig Nikont használtam, de nem ódzkodom a Canon gépeitől sem. Főleg rendezvények, esti és makró képek fotózására használnám(om). Mindemellett fontos funkció számomra a HD videó rögzítés. Pénztálcámból max. 140 ezret tudok adni.


(Érdekesség: Ezzel kapcsolatosan a Canon 500d ami az online áruházak polcairól 140 ezerért vehető le, a mi Auchanunkban 120, 18-55-ös kittel.)Ez csak érdekesség, nem biztos, hogy ezt a gépet venném meg, nagyban múlik a ti véleményeteken is, meg hogy tudok-e jobbat ajánlani.


Előre is hálásan köszönöm.


2012. ápr. 7. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Középkategória az nagyon messze van 140e-től.


Belépő: D3100, D5000, D7000

Közép: D300, D700, D800

Profi: D3, D4


Ezek alapján ha a 140-hez még hozzáteszel 40-et, akkor már meg tudod venni a D5000-es vázat hivatalos kereskedőtől. Ez viszont a középkategóriától nagyon messze van. Ha középkategória a célod, akkor esetleg egy D7000, kb. 290-ért...

2012. ápr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eligazítás, de tanácsra lenne szükségem. Mit ajánlasz, tényleg csak 140-ig. Canon 500d?
2012. ápr. 7. 19:18
 3/5 anonim válasza:
Szerintem inkább vegyél egy olcsóbb tükröst, és mellé drágább objektíveket :) sokkal többre mész vele, mint egy nikon d800al és mellé egy kitobival :)
2012. ápr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

500D már régi, én nem erőltetném...

Az ár eléggé korlátoz sajnos. Én a helyedben lemondanék a FHD videóról (ilyen áron, normális minőségben) és vennék egy D5000-et vagy esetleg egy D3100-et, valamint egy jó obit.

130-140-ért már kapsz egy belépő vázat (D3100 vagy 1100D) és akkor ahhoz még kellene egy jobb obi.

De a haladótól eljutottunk az abszolút kezdő kategóriáig...

2012. ápr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az 500D nem rossz cucc de abszolút a belépő kategóriába tartozik, és nem is mai darab. Mielőtt bármit vásárolnál menj el egy olyan üzletbe ahol meg tudod fogdosni a gépet, és próbáld ki, hogy milyen a kezelése számodra, én anno amikor Nikont fogtam sírva könyörögtem vissza az egy kategóriával kisebb Canon vázamat mert nem tudtam megszokni (mondjuk azóta már három kategóriával feljebbről való az elsődleges vázam:). A Canon és a Nikon egyaránt nagyon jó rendszerek, ma már nem igazán lehet " de az xy jobb" vitát kirobbantani, mert mindkettő másban jó. 140 ezer forintért nem fogsz középkategóriás vázat venni még objektív nélkül, használtan sem, még egy 60D is jóval többe kerül ennél. Gyűjts még egy kis pénzt és vegyél egy 7D-t 15-85-el, vagy egy D7000-et, ha valóban a középkategória aljából szeretnél válogatni. :)
2012. ápr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!