Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki közületek ismeri a...

Valaki közületek ismeri a SOURCE SDK Hammer Editorját? És ha igen, akkor haladó/profi szinten?

Figyelt kérdés
Kéne egy kis segítség a SOURCE SDK-val történő pályaszerkesztésben. Már össze tudok rakni komplett pályákat, de 1-2 dolog még nem világos. Például a pályák tesztelése során nem játssza le az ambient_generic entity-ket, hiába állítom be a lejátszandó effektet. Ezen kívül szeretném tudni, hogyan kell azt beállítani, hogy úgy kezdődjön a pálya, hogy sötét a kép, és fokozatosan kivilágosodjon (tudom hogy az env_fade entity-vel kell csinálni valamit, csak azt nem hogy pontosan mit).
2009. júl. 25. 10:14
 1/1 anonim válasza:

Helló! Remélem ezzel tudok segíteni:


1.) Ambient Generic:

Először is: az ambient_generic szerkesztőnézetben (tehát a hammer editorban) nem játssza le az .mp3 típusú hangfjlokat.De nem kell megijedni, a játék során tökéletesen hallani lehet majd a zenét.

Másodszor: győzödj meg róla, hogy az a játék amiben futtatod/teszteled a pályát annak a "sound" mappájában benne van e az a bizonyos zene/hang. Fontos távábbá hogy ugyanabban a mappában legyen ahol lennie kell.

Harmadszor: Ha a zene/hang gombnyomásra vagy trigger-re aktiválódik, nézd meg alaposan hogy jól vannak e beállítva.


2.) Fade in (fokozatos kivilágosodás)

Ez nem kell túlbonyolítani semmiféle entity-vel. Nagyon egyszerű. Pontosan nem tudom most elmondani hogy hogyan kell de nagyjűból eltudom, mert már 2 hónapja nem csináltam pályát. Felül a "File Edit Map View" soron az "Edit" vagy a "Map" menüben van egy olyasmi hogy "Map propeties" feljön egy olyan ablak mint amilyen az entityknek van. Ott keress egy olyat hogy: "Map fade in" és akkor azt aktiválni kell alatt meg belehet állítani vhol hogy mennyi idő legyen az áttünés. Így nem egészen világos, tudom, de most rakom föl pont az sdk-t és akkor megis nézem. :D


Hát ennyi!

2010. júl. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!