Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hány megapixeltől van értelme...

Hány megapixeltől van értelme egy kb 100cm x 66cm-es oldalhosszúságú képet nyomtatni? Namármost ezt természetesen a tükörreflexesekre értem, nem a kompaktok 14 megapixeles szenzoraira.

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 12:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nyomdai standard: 300dpi
2011. jún. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak igaza van, a 300 dpi biztos jó eredményt ad, de sajna ugye ekkora felbontású (kb. 35 mpix) DSLR gép nincs. Úgyhogy marad az hogy felnagyítod a képet.

Ügyes szerkesztő és megfelelő alapanyag esetén viszonylag jó eredményeket lehet elérni.

2011. jún. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

a felnagyításnál interpolációra gondolsz, ugye?

hát akkor úgy néz ki ez nem lesz meg így, mert megapixelekben a fele sincs meg, de ami van az teljesen zajmentes, éles. Bár van egy közel 200 megapixeles éjszakai panorámám, akkor talán azt fogom megpróbálni kinyomtattatni nagyobb méretben

köszi a válaszokat

2011. jún. 16. 13:01
 4/15 anonim ***** válasza:

Igen, interpolációra és utómunkálatokra (élesítés...)gondoltam.

Szerintem próbáld meg mindenképp. Nagyítsd fel és készítsd el a képet. Amikor megvan, akkor vágj ki belőle egy A/4 vagy A/3-as méretű darabot és próbának nyomtattasd ki valami jobb gépen jobb papírra. Így néhány száz forintért láthatod - igaz csak részletében - hogy milyen lenne felnagyítva. Szerintem ennyit megér.


Ezek után már csak egy olyan helyet kell találni, ahol megfelelő minőségben nagyítanak.

2011. jún. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet, köszi szépen. Most felmagyítottam és pixelek helyett a méretét adtam meg cm-ben, és 300dpi. Így gépen nem látok semmi különbséget csak annyit hogy azt lassabban nyitja meg mert 28MB.

Akkor úgy fogom csinálni ahogy mondtad.

2011. jún. 16. 13:13
 6/15 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér.

Miben fényképezel? Raw vagy jpeg?

Mert ilyenkor jobb eredményt ad, ha közvetlenül a nyersből nagyítasz és utána konvertálod le.

2011. jún. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
RAW-ban természetesen. De amikor megnyitom Photoshop-pal, akkor egyből lehetőségem van a RAw képeknél megszokott beállítások módosítására, és ezután tudom csak megnyitni a képet. Ez a lépés után még konvertálatlan kép, vagy a Photoshop már közben áttette a saját formátumába?
2011. jún. 16. 13:24
 8/15 anonim ***** válasza:

Amikor megnyitod a CameraRaw-val, akkor alul középen van egy kék aláhúzott felirat (színtér, bit mélység...) arra rá tudsz kattintani és ott tudod módosítani a kép méretét.

Én így szoktam.

2011. jún. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
amugy attol is függ majd a vegeredmeny, hogy ezt a "plakátot" mekkora távolságról akarod majd szemlélni...mert szerintem 1m-en ha kivül vagy, fölösleges nagyitgatani. Kinyomatatod akkorában, és jónapot...
2011. jún. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ah hát ezt nem is láttam még ott. Bár ez azért van mert valami okból kifolyólag nekem az nem jelenik meg, mert a tálca eltakarja, ezért csak akkor látom ha az ablakot feljebb húzom. De ekkor visszaugrik szóval nem nagyon tudok rákattintani, az open image-re is csak alig. Majd a tálcát eltüntetem és megnézem milyen eredményt kapok.

Utolsó: ha már lúd legyen kövér :) Lehet hogy nem látszana az életlenség messzebbről, de közelről is lenne nézve és elég illúzió-romboló lenne életlenül.

2011. jún. 16. 13:38
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!