Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Grafikai programokhoz milyen...

Grafikai programokhoz milyen laptopot vegyek?

Figyelt kérdés
eladom a toshiba satellite l40-es laptopom, mert laggol a ps-nél, az illusztratort már nem bírja. van otthon szgépem, de nem használom, pedig új, de páromnak sokkal jobb a gépe, csak neki is szüksége van rá, így kénytelen leszek venni egy másik, újabb laptopot amin futnak az adobe újabb verziói. milyen árban gondolkozzak?(130 körül adnék max, de érdekel milyen árban, mennyiért éri meg?!) kérlek segítsetek!
2011. jún. 12. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
130 körül kifejezett grafikai alkalmazásokra szánt gép nincs. Esetleg használtan, ami lutri. Erős "videokártyát" igényel, sok RAM-ot, processzorban annyira nem vészes. Sajna a megjelenítést meg kell fizetni. A nagy laptop-gyártók termékei közt kellene körülnézni ( Dell, Lenovo ),sajna a Mac ennyiért a logót adja csak...Nálam elég jól fut a PS5 Intel i5 procival, 6 GB RAM-mal, GeForce GT 420M 1 GB videoval.....de már ez sem gyári, egy kibelezett Samsung lett picit tuningolva. Így kb. 250 ezer, az általad felvetett 130 ezer ft. erősen kompromisszumos megoldás lehet.
2011. jún. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon durva... 3 gb ram, 512-es videokártya (ami nem integrált..stb), tehát ilyen jobb gép adatokkal néztem laptop után. nincs több pénzem rá :( a gépem 2 gb ram, 256-is video kari, és ez egy 7 hónapos gép... ennyi tudással. elfogom adni, mert senki se használja vidéken, és mint olvastam édeskevés.. szerintem még mindig jobban megéri az új laptop, a régebbi laptop. és a nem használt gépem helyett.

köszönöm szépen a hozzászólásod!

2011. jún. 13. 08:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Kell a 4 GB ram, nekem a Lightroom simán felvesz belőle 3-at, a maradék meg kell az OS-nek. Win7 nagyon memóriaigényes.


Érdemes egy komolyabb processzort is beszerezni, mondjuk valami Core i5. Ez kell a konverziókhoz. Videokártya gondom még nem volt, az integrált Intel HD GMA mellett simán tudok retusálni.

2011. jún. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
most ezt néztem, de megmutattam másnak, szerinte felesleges ennyiért ilyet venni: [link]
2011. jún. 13. 13:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát,érdekes egy emberke kínálja azt a Mac-et...MS Office 2008, az milyen ? 2007 és 2010 van...a lényeg inkább a 256-os video- PS4,5-ben pl. a 3D műveleteknél nyüszögne, hogy akkor nem tudja leképezni rendesen, és 8 bit színmélységnél nagyobbat nem fog engedni....
2011. jún. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

értelek! örülök, hogy segítesz, ritka aki ennyire ért hozzá :)

néztem laptopokat még, vannak szuperek, de kicsit furáltam 1-2-öt 8GB rammal ilyen olcsón, erről van szó: [link]


ilyeneket nézek, azért nem rossz, és nem vészesen drága!

vélemény? mindenképp laptop kell, sajnos. a PC porosodik, eszi a kosz, és soha nem veszem hasznát, már együtt lakom Párommal, és nem férünk el, ha hozom a sz*r gépem. tuningolni nem akarom, akkor már 2 rosszból összehozok egy jót :)

6 GB ram: [link]

2011. jún. 13. 16:04
 7/9 anonim ***** válasza:
A magam részéről az Acerre szavaznék...kicsit nagyobb múltjuk van ebben a szférában, s bár komolyabb proci van a Fujitsuban, a videokari miatt az Acert preferálnám.
2011. jún. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

ezt, és ezt néztem: [link]


[link]


a baj, hogy a Dell-est sehol se találtam eladáson..

szerintem elég jók, és gondolom mert laptop, ezért ilyen drága.. de van rá keret.

2011. jún. 13. 20:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a DELL kifutott széria- hasonlót a notebook.hu; laptop.hu és hasonló helyeken találni, az általad belinkelt HP nem tűnik rossz vételnek, egy baja épp az,hogy HP...dolgozik ott magas beosztásban ismerősöm, ő mondja, hogy a szervizelés elég katasztrófa minden HP esetén. Nem ez a fő profiljuk.
2011. jún. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!