Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egyetemre szeretnék venni egy...

Egyetemre szeretnék venni egy Ipad-et, melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés

Főleg a szakdolgozatomat és a beadandóimat írnám rajta, illetve jegyzetelnék (szóval mindenképpen megvenném hozzá a tollat és a billentyűzetet), de próbálnám a legpénztárcabarátabb verziót választani… Ahogy eddig én láttam az újabbakkal nem úsznám meg 2-3 százezer alatt, szóval jól jönne pár ajánlás, ami nektek bevált de még az olcsóbb kategóriába tartozik. Illetve nyilván azt sem szeretném hogy fél év után tönkremenjen. Szóval bármi ötletet szívesen fogadok, ami nektek bevált, én nem vagyok otthon ebben a témában. Ipad-hez nem ragaszkodok egyébként szóval más márkákra is nyitott lennék amihez lehet billentyűzetet venni.

Köszönöm.:)



ma 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez sem olcsó, de a Surface Go sorozat is jó alternatíva szerintem, bár lehet, hogy magyar kiosztású billentyűzetet nem kapsz, nem tudom, iPadhoz van-e.
ma 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A jegyzetelést még értem, de szakdolgozatot-beadandót írni tableten? Ezeket nagy általánosságban Word-ben (PC-n) szokták készíteni, az az alapprogram, nem tudom, hogy a tabletes változatok mennyire feleltethetőek meg az eredetinek.
ma 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Újban jelenleg az iPad 9 a legolcsóbb, mivel kifutó modell (2021-es), 130.000 Ft körül megvehető. A13-mas chip van benne, továbbá a legújabb iPadOS 18 verzió. A kijelző mérete 10,2 hüvelykes, ez se nem kicsi, se nem nagy, közepesnek mondanám. Előreláthatólag még két főverzió frissítést fog kapni, azaz az iPadOS 20-ig fog frissülni, de még ez után sem hagyja teljesen magára az Apple, mert a 21 megjelenését követően még kb. 2-3 év biztonsági frissítésre lehet számítani. Tehát azt mondom rá, hogy szoftveresen még legalább 5 évig jó lesz, és minden népszerű alkalamazást futtatni fog ennyi ideig, de még idősebb korában is sok mindenre lehet majd használni, mint ahogyan ma is sok régi modellt. Ehhez kb. 80.000 Ft körül lehet gyári új billentyűzetet venni, a Pencil 1 pedig további 50.000 Ft. Használtan olcsóbban találsz, de ha mindkettő kell és újban, akkor kb. 260.000 Ft lesz a végösszeg. Amennyiben beéred egy univerzális billentyűzettel, az már 15.000 Ft körül kapható. Érintőtollban pedig egy Tech Protect kb. 10.000 Ft körül van, hasonló az Apple Pencilhez.

Nekem is iPad 9-em van (meg mellette egy iPad mini 5, utóbbi sokkal kompaktabb és hordozhatóbb, bár egyetemre lehet kicsi lenne, egyébként nekem a mini 5 a kedvencem). Van hozzá egy fent írt Tech Protect érintőtollam, billentyűzetet nem vettem, helyette a HunKey programot telepítettem: [link] Ez az alkalmazás 1990 Ft, és olyan, mint amilyennek - szerintem - a gyári billentyűzetnek kellene lennie, én kb. 2X gyorsabban írok rajta, mint a gyárival előtte. Persze ez így még nem olyan, mint fizikai billentyűzettel, ha hosszabb szövegeket kell gépelnem, ahhoz inkább laptopot használok.


Ha beéred használt iPad-el, akkor ajánlok néhány típust még.

iPad 8: ez a 2020-as modell, használtan álapottól függően kb. 80.000 Ft körül megvehető. A kijelző mérete és a RAM egyezik, a processzor kicsit gyengébb, A12, de mindennapi használat során ez alig érezhető sebességkülönbség. Ezen is a legújabb iPadOS 18 fut, és a 19-es verziót is meg fogja még kapni. Biztonsági frissítések előreláthatólag 2028-2029-ig lesznek hozzá, a népszerű alkalmazásokkal sem lesz eddig probléma vele, tehát ez még az az iPad, amibe szerintem megéri befektetni.

iPad 7: ez már szerintem rosszabb vétel, használtan 70.000 Ft körül árulják. Méretben megegyezik az iPad 8 és 9-el. Ebben A10-es chip van, ami már sokkal gyengébb az iPad 8 A12-éhez képest, ez pedig sebességben is érezhető. Ettől függetlenül megkapta az iPadOS 18 verziót, biztonsági frissítéseket 2027-2028 környékéig fog kapni. Akinek ilyen van, azt mondom, hogy használja és még használhatja is pár évig, de 70.000 Ft-ot én nem adnék már érte, esetleg ha 60.000 Ft-ért találsz egy jó állapotút, az még belefér.

iPad mini 5: ez egy kompakt és kicsi táblagép, 7.9 hüvelykes kijelzővel. Amiért én szeretem, hogy egy nyaktáskába is elfér és nagyon kényelmes hordozni. Használtan jó állapotban 100.000 Ft körül árulják. Én viszont nem egyetemre használom, nem viszek iskolatáskát könyvekkel meg füzetekkel (tényleg sokszor csak egy nyaktáskát, amiben ez is benne van). Ha iskolatáskában viszed, akkor te már nem sokat nyernél azzal, hogy kompaktabb, sőt a kisebb kijelzőn kényelmetlenebb lenne a jegyzetelés, így bár én jobban szeretem, mint az iPad 9-et, neked mégis inkább az utóbbit ajánlanám.


Ha használtan vásárolsz, legyél körültekintő. Érdemes kereskedőnél felújított terméket venni garanciával (a fenti árakon kereskedőnél veheted meg, magánszemély lehet olcsóbban adja). Amire nagyon figyelni kell, hogy az iCloudból legyen kijelentkezve, meg az akkumulátor állapota is legyen jó. A kereskedők erre (és még más dolgokra is) figyelnek, rosszat nem fognak bevenni és eladni, ezért biztonságosabbnak tartom tőlük a vásárlást. Árban átlag 20%-al drágább, cserébe garanciát adnak, ami szerintem lényeges szempont. Ha javíttatni kell, az nem pár ezer forint (mint az árkülönbség), ráadásul nem is biztos, hogy javítható, de ha van rá garancia, akkor ez nem baj, mert cserélik.

Remélem a részletes írásommal tudtam segíteni. Üzleteket nem írok, nem vagyok egyiknek sem a reklámembere, de ha a Google-ban rákeresel ezekre a modellekre, meg fogod találni.

ma 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A falnak megyek az ilyen kérdésektől. Tudjon mindent, bírjon ki 20 évet, de legyen olcsó... Na persze.


iPadhoz kb bármelyik bluetoothos billentyűzet jó, nem kell a saját billentyűzetes tokját megvenni.

Az iPad az alapmodell, néhány éves technikával, Az iPad Air a középkategória az aktuális hardverrel, a Pro pedig a csúcs, mindenjóval ami elérhető.

Elég lehet a sima iPad is, vagy egy előző évi iPad Air. Ezekkel sokáig el lehet karistolni. 5-6 évig biztosan jók lesznek. Akkor is csak az akksi döglik meg majd.

ma 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#2 A Surface-eken Windows fut, ennek nincs tablet-változata.
ma 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm Kedves 1-es és 5-ös, még nem volt látható a válaszod, amikor a sajátomat írtam. Egy Windows-alapú eszköz magyar kiosztású billentyűzettel jó alternatíva lehet.


Nézegettem közben, úgy látom, hogy hasonló felületük van már az Office alkalmazásoknak iPad-en is, illetve vannak (akár a MediaMarkt-ban is) magyar kiosztású Bluetooth-billentyűzetek, tehát elméletileg a dolog kivitelezhető.


Gyakorlatilag azért nem vagyok biztos benne, hogy egy külső billentyűzettel rendelkező okos-eszközön kényelmes 5-10-20 oldalt gépelni, de ez maradjon az én személyes problémám, az esetleges kompatibilitási nehézségeknek ellenben érdemes lehet utánajárni vásárlás előtt.

ma 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért nem jó egy felújított Dell laptop ?
ma 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!