Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennyire ajánljátok az iPad...

Mennyire ajánljátok az iPad 9-et (2021) egyetemre?

Figyelt kérdés
Harmadéves gazdaságtudományi karos hallgató vagyok, és a Samsung tabletem szeretném lecserélni egy iPad-re. A péntárcám tartalmának limitáltsága és mert viszonylag új modell, az iPad 9-et szemeltem ki magamnak. Tudnátok róla véleményt mondani, hogy kinek hogy szuperál egyetemi használatra? Csak jegyzetelésre, ppt-k letöltésére használnám, semmi videonézés vagy hasonlók, arra ott a laptop. Mindenképp maradnék az iPad-nél, mert a Samsungom igencsak leamortizálódott a 2 és fél év alatt, mind akkumulátor, mind teljesítmény ügyileg, és mivel a mobilom is Apple, így pont kompatibilisek lennének egymással.

2023. nov. 3. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Jó az iPad, de az akksija nem az igazi, illetve Bluetooth nem lesz..

Egyébként nem mindegy, milyen árkategóriás galaxis tabletet veszel...

2023. nov. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is gazdaságis hallgató vagyok, és most lesz 2 éve hogy megvettem az ipad 9-et. Nem telik el úgy nap hogy ne használnám. Imádok rajta jegyzetelni, tanulni, számomra game changer volt, mert füzetről váltottam. Ha esetleg megveszed, ne feledkezz meg róla, hogy van diákkedvezmény! 😊
2023. nov. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#1

Mire gondolsz az alatt, hogy nem az igazi az aksija?

Nekem iPad 10 van, tegnap este tízkor töltöttem fel 100%-ra. Azóta 4 óra képernyőidővel sikerült egészen 75%-ig meríteni összesen 20 óra alatt. Lineáris merülést feltételezve ez 16 óra képernyőidő egyetlen töltéssel.

Azt pedig szintén nem tudom mire vélni, hogy “Bluetooth nem lesz”, hiszen mindegyik jelenlét kapható iPad rendelkezik Bluetooth-szal.

2023. nov. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves #2, véleményed alapján el is dőlt, de azért alszom még rá 2-t (mivel hétvége van) 😂

Hétfőn pedig beszerzem.

Köszi mindenkinek, hogy időt szántatok a kérdésemre.

2023. nov. 11. 22:29
 5/6 A kérdező kommentje:
#1, Galaxy Tab S6 Lite-om van, kb. 3-4 tanórát bír ki (másfél órásak az óráink), utána megadja magát, töltőt kell keressek. Ha ez az iPad beválik, soha többet Samsung, csak a gond van vele, nemcsak az akksi, hanem más egyéb tekintetben is.
2023. nov. 11. 22:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem (is) iPad 9-em van, kb. másfél hónapja vettem újonnan.

Ami miatt ezt választottam, mivel nem a legújabb modell, ezért megfizethető árban hozzá lehet jutni. Az iPad 8 130.000 Ft újonnan, az iPad 10 jelenleg 190.000 Ft körül megy.

Ez az utolsó iPad, ami még rendelkezik 3,5mm-es jack (fülhallgató/headset) csatlakozóval és előlapi home gombbal. A home gomb eltávolítása még érthető, mert így kisebb a kijelző körüli keret, de jack csatlakozót nem értem, ez nem növeli a táblagép méretét és tömegét sem, ellenben sokan használják még a mai napig.

Teljesítmény terén nincs rá panasz, az alkalmazásokat gyorsan és akadozás mentesen futtatja. Én egy Samsung Galaxy TAB A8-at cseréltem erre. Az oka az volt, hogy édesanyám amikor meglátta a Samsungot, nagyon megtetszett neki a nagy méretű kijelzője miatt (az 10,5 colos), az ő táblagépe egyébként is megérett már a cserére (szerintem), így megkapta tőlem ajándékba. Két egyformának nem nagy értelmét láttam volna, mert nem sokat használtam a Samsungot. Van, amiben a TAB A8 jobb, annak négy hangszórója van a két oldalán, az iPad 9-nél csak kettő, az is az egyik oldalon, így a sztereó fej/fülhallgatóval, illetve külső hangszóróval élvezhető jobban. Az iPad viszont saját szoftvert fejleszt saját hardverre, ami így nagyon gördülékenyen működik rajta.

Írtad, hogy nem ezen néznél videót. Én viszont sokat nézek rajta streaminget és van online (vagyis OTT) TV előfizetésem, amit szintén táblagépen nézek a legtöbbet. Itt van egy hátrány, mégpedig az, hogy 4:3 a képaránya (a legtöbb tartalom pedig 16:9-es), azaz a tetején és az alján fekete csík van, vagy ki lehet nagyítani. A Samsung 16:10-es, ott kisebb a csík vagy levágás, ez is egy pont a Samsungnak, de vásárláskor tudtam, hogy mit veszek. Böngészéskor viszont pont a 4:3 képarány előnyösebb, így állítva és fektetve is kényelmesebben olvasható. Nekem is van laptopom, de azt inkább munkára használom, vagy ha sokat kell gépelni, szórakozáshoz (és videózáshoz is) a kompaktabb mérete miatt jobban szeretem a táblagépet. Elég hamar hozzá lehet szokni videózás közben a 4:3 képarányhoz, ha fekete elejű iPad-et választunk, akkor nem nagyon lesz zavaró a dolog. Természetesen hardveresen a legmagasabb felbontás sem okoz problémát.

Az akkumulátora olyan 8-10 órát bír, átlagos használat mellet nem kell naponta tölteni. Nem nehéz, szerintem nem is nagy, de nem is kicsi, pont jó a mérete (terjedelemben kb. akkora, mint egy közepes könyv, csak vékonyabb és könnyebb). Kis kézi táskában magammal tudom vinni. A 64 Gb tárhelyből az iPadOS kb. 16-ot foglal, mire a szoftvereket telepítem, a 20-at simán át lehet lépni, és akkor csak pár alkamazást tettünk rá. Ami pozitív változás, hogy már az alap modell is 64 Gb tárterületet kínál, a régikben ez 32 Gb volt, és ahhoz is kell 8-10 Gb, hogy az iPadOS-t frissíthessük, így a 32 Gb kb. szenvedés, a 64 Gb viszont pont jó, erre már ráfér pár játék, és egyéb adatok. Ma már 32 Gb-os iPad vásárlását nem ajánlom a fentiek miatt.

jan. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!