Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angol és/vagy német tanári...

Angol és/vagy német tanári szakról szeretnék véleményt kérni bármelyik egyetemről! Melyik egyetemet ajánljátok?

Figyelt kérdés
Amik eddig a legszimpatikusabbak az a Pázmány és Károli.

júl. 11. 21:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Legfőképpen a tanárok, tárgyak, elvárt szint, közösség érdekelne.
júl. 11. 21:38
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A Pázmányt ne. Engem traumatizált.
júl. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt megkérdezhetem miért? :)
júl. 11. 22:12
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Azt amelyik a legközelebb van hozzád. Nyelvtanárként bárhol végzel, lesz munkád
júl. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Bármelyik egyetem jó, tanárképzésben nincsenek eget rengető különbségek. De ha rám hallgatsz, nyelvtanárnak menni hülyeség. Dunát lehetne belőlük rekeszteni, angolból legalábbis. Az érettségis csoportok is abból állnak, hogy egymást túllicitálva hirdetik magukat a nyelvtanárok, de mindegyik csak angolul, németül tanít. Ha mindenképp nyelvtanár akarsz lenni, menj inkább oroszra, franciára vagy spanyolra. Mindhárom tanítható középiskolában és nem sok magántanár van, ezekkel szélesebb lehetőségeid lesznek, mint településenként 20 angoltanárból te lennél az egyik. De ha más szak is érdekel, magyar nyelv és irodalom például elég hiányos. Én alig találtam magántanár emelt magyar érettségire. Mindenki angol vagy matek tanár.
júl. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

#5: többségük nem tanárként dolgozik, és ha iskolában tanítana, szinte bárhol talál munkát, annyira nehéz találni valakit.


Aki valaha tanított nyelvet, az tudja, hogy nem így megy ez, hogy egy random nyelvet kiválasztok, és azt tanítom majd.

A magántanítás meg szívás, sokszor diploma nélkül próbálkoznak.

júl. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5: Köszönöm a részletes választ, azonban az biztos, hogy ezt választom. Inkább az érdekelne, hogy hol a legszínvonalasabb a szak. :)

(Pl.: Az Elte német szakáról nem túl jókat hallottam, a többi egyetemről meg nem túl sokat.)

júl. 12. 13:15
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

6. Aki rendesen megtanul egy nyelvet, mint pl az angolt, az hidd el, hogy ki fog alakítani egy sajátos tanulási stratégiát, amit más nyelvek tanulásánál is tud alkalmazni. Tisztában vagyok vele, hogy nem állami iskolában, hanem inkább magánban, de magán angoltanárból Dunát lehetne rekeszteni, nincs annyi tanítvány, mint amennyi angoltanár. Rengetegen filmekből, sorozatokból is megtanulnak angolul, nem olyan tárgy ez, mint pl egy kémia, hogy magyarázni kellene különösebben. Sok nyelvtan nincs is, inkább a szókincset érdemes bővíteni, de ehhez nem igazán kell magántanár, rengeteg nyelvtanulós app van.

És attól, mert "bárhol talál munkát", hacsak nem érez krva erős elhivatottságot, hogy minimálbérért sokszor szemtelen diákokat is tanítson (mert nemcsak elitgimnáziumokba tud menni tudásra szomjazó diákok közé), akkor 4-5 éven belül elhagyja a pályát, mert rá fog jönni, hogy a rezsijét meg a számlákat nem fogja tudni kifizetni és mellette még élni is. De hajrá!

júl. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
Volt osztályomban is volt 2 ember, akinek felsőfokúja volt angolból. Az egyik spanyolból, a másik japánból középfokúzott, magántanár nélkül, autodidakta módon teljesen egyedül. Mert rájöttek annak a technikájára, hogyan lehet nyelvet tanulni. Az ilyen típusú ember menjen el tanárnak. Volt egy némettanár a suliban, akinek német-angoltanár diplomája volt, de 9 nyelvet beszélt, mert fiatalkorában sokat utazgatott és érdeklődött a nyelvek iránt. Tanítani nem tanított egyiket sem, de esetleg ilyen utolsó tanítási napokon meg időnként rendhagyó órákon külön kérésre tanított nagyon alap dolgokat is a többi nyelvekből, amiket ismert. Ilyen egy jó nyelvtanár. Nem annyi, hogy elmagyarázod valakinek mi a Past Simple meg a Past Continuous a tankönyv alapján, hanem az is, hogy igenis imádd a nyelveket és ne csak egyetemen tanuld, hanem szabadidődben is képezd magad másmilyen nyelvekkel.
júl. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!