Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Honnan tudhatom, hogy mekkora...

Honnan tudhatom, hogy mekkora az erősítő teljesítménye?

Figyelt kérdés
Adott egy BT hangszóró, amiben 3W-os hangszóró volt. Ezt a 3W-osat eldobtam, és az alaplapját kivettem, majd egy 110W-os hangfalat kötöttem rá. Egészen hangos, illetve hangzásban sem rossz, bár tény nem olyan mint a saját erősítőjével. Tehát akármekkora hangfalat rákötök, azt kihajtja az erősítő?
2023. aug. 3. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Jaj...NEM
2023. aug. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

„Tehát akármekkora hangfalat rákötök, azt kihajtja az erősítő?”

Nem, ha egy 3 W-os erősítőre 110 W-os hangszórót kötsz, akkor az erősítő leadott teljesítménye 3 W lesz, feltéve, hogy a 3 W-os és 110 W-os hangszórók impedanciája azonos. Azért hallatszik hangosabbnak, mert egy nagyobb hangszóró hatásfoka általában jobb, mint a kisebbé.

2023. aug. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szirty ***** válasza:
100%

"Tehát akármekkora hangfalat rákötök, azt kihajtja az erősítő?"


Talán ezek után már neked is gyanús lesz amikor a party hangfalra az van írva hogy 2500W... :)

2023. aug. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!