Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ez a készülék 120 Voltról...

Ez a készülék 120 Voltról üzemel? Itt Magyarországon, hogyan használható hálózatról?

Figyelt kérdés
Mit nem értek?

2023. júl. 28. 19:35
1 2 3
 11/29 Szervizmérnök úr ***** válasza:

10. "A hálózati frekvenciát használta órajelnek."


Nem hiszem el, hogy te ezt komolyan elmagyarázod nekem. Ráadásul tapasztalatlanságról árulkodik, mert az órás rádiók is más műfaj, meg ez is. A témában szereplő kategóriában rendszervezérlő processzor van, ami kvarcoszcillátoros időalapot használ.


FM hangolással pedig más a gond, USA nem CCIR szabványt használ, ott másképp van a frekvencialépcső.


Az óra pontosítás neked talán nehézségbe ütközött, régen ezt én megoldottam, amikor a KGST-hálózaton az 50 Hz sem volt pontos, ezért késtek az ilyen órás rádiók.


Építettem bele kvarcoszcillátoros időalapot, amit 50 Hz-re kellett leosztani. De nem volt elég csak az óra IC megfelelő bemenetére becsatolni a jelet, hanem az egész óraegységet ilyen kapcsolt tápról kellett járatni, hogy a kijelző közös katódjai is szinkronban kapják a tápot, különben elkezdett hullámzani a kijelzés:


[link]

2023. júl. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Salx Narval ***** válasza:
2023. júl. 29. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Ne veszekedjetek, a kérdező nem gondolta komolyan, hogy megveszi, x összegért, majdnem annyit ráfizet szállításra is, majd vámolja, és átalakítja, vagy trafót vesz hozzá megint legalább annyiért mint a készülék ára.
2023. júl. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 DK-s ***** válasza:

Szervizmérnök úr-nak:


Értem. Tehát te nem hiszed el nekem azt, amit én magam tapasztaltam.


Tudod, már régóta "ismerlek", és egész eddig az volt az elképzelésem veled kapcsolatban, hogy mivel nyilvánvalóan értesz az elektronikához, ezért amikor ostobaságokat mondasz olyankor azt szándékosan teszed, trollkodásból.


Most rájöttem, hogy eddig tévesen ítéltelek meg ebből a szempontból.


Most már úgy vélem, hogy te egy idős, előítéletekkel teli, és sajnos korlátolt ember vagy. És ezt ne vedd sértésnek, legalábbis nekem nem a sértegetésed a célom. Ha te tudsz valamiről-valamit, akkor hajlamos vagy azt hinni hogy az nincs másképp, csak úgy, ahogy azt te ismered. Tévedsz.


És ugye sokszor kapsz támadást, mocskolódást, esetleg szidalmazást?


Ezen nem kell csodálkoznod. Ezt annak köszönheted, hogy a válaszaidban a helyzetet a korlátolt előítéleteddel ítéled meg, majd azonnal meghazudtolod a másikat, végül személyeskedsz is általában. Az első ösztönös reakcióm nekem is az lett volna hogy elküldelek a p'csába, de most döbbentem rá a fentiekre, ezért meggondoltam magam.


Amikor ez a rádió került a kezembe, ée megoldottam a 110V-ot, furcsállottam hogy a rádió résszel alig tudok adást fogni, azt is csak nehezen, de ami meglepett, az az óra késésének mértéke volt. Addig én is csak a quratz-oszcillátorost ismertem, és azok, legalábbis nekem, még soha nem produkáltak ilyen hibát. Felmerült bennem hogy hátha a hálózati frekvenciát veszi alapul. Ezután végeztem el hosszabb időtávval az eltérés kimérését, ami az 50, és 60Hz-es eltérést adta ki pontosan. Ezen nem nyitok vitát.


Ez ugyanolyan, mint amikor azt hazudtoltad meg, hogy léteztek olyan szabályozható kimeneti feszültségű tápegységek, amelyeknek a bemeneti feszültségét egy VFO-hoz kapcsolt teljesítmény-erősítő páros adta, és így a frekvencia állításával tudtad szabályozni a kimeneti feszültséget. Bármilyen hihetetlen számodra, de gyártottak ilyeneket. Arról nem tehetek, hogy a szűklátókörűséged korlátoltsággal párosulva nem teszi számodra lehetővé, hogy a számodra ismeretlen megoldások létezését elfogadd.

2023. júl. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Szervizmérnök úr ***** válasza:
37%

"Értem. Tehát te nem hiszed el nekem azt, amit én magam tapasztaltam."


Ez már tényleg komoly értelmezési zavar lehet nálad. Nem az a gond, amit tapasztaltál, állítottam ilyet egy szóval is?

Csak az, hogy irreleváns a téma vonatkozásában, olyan készüléknél, amiben szerintem óra sincs, de ha lenne, nem úgy működik, mint az egyszerű órás rádiók.

Meg ahogy elkezded nekem bölcsen magyarázni, mintha én nem tudnék ilyen alapvető dolgokat. Tőled ez simán megalázó, az ismert előzmények alapján.

Te itt csak találtál egy erőltetett kifogást, hogy valamivel belém tud kötni, ezt a mentalitásod ismerhetjük már.


Nem bírod megérteni, ilyen felület nem azért látogat az ember, hogy ilyen értelmetlen trollkodásokkal fárasszák.



"Ezután végeztem el hosszabb időtávval az eltérés kimérését, ami az 50, és 60Hz-es eltérést adta ki pontosan."


Komoly ember ilyeneket nem is mér, tudni lehet a konstrukcióból.

2023. júl. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 DK-s ***** válasza:

Szervizmérnök úr-nak:


"értelmezési zavar", "Tőled ez simán megalázó", "találtál egy erőltetett kifogást", "a mentalitásod ismerhetjük már", "Nem bírod megérteni", "Komoly ember ilyeneket nem is mér".


Neked pedig a személyeskedő, legősibb mesterséget űző jó édes anyádat, te népművészeti agyagedény!


Ettől a pillanattól mindenféle kultúrát félre fogok tenni veled szemben, lelkiismeret-furdalás nélkül! Feljogosítottál rá az alpári paraszt stílusoddal.


Mostantól te leszel a hobbim, és hidd el nekem, hogy te ezt nem akartad! XD

2023. júl. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

A korábbi séma folytatása, most aztán jól megmondod XD bamba jel.


"Ez ugyanolyan, mint amikor azt hazudtoltad meg bla bla Arról nem tehetek, hogy a szűklátókörűséged bla bla."


Nem nagyon lehet erre mit mondani, miután ott is szénné égetted magad, a kapcsolóüzemű tápokról olyan butaságokat hordtál össze, mint aki nem is látott még ilyet, csak csodálkoztam.


De arcátlanul felveszed a harcot olyannal, aki TV, video, audio stb. szervizben nyilvánvaló módon, napi szinten találkozik ilyenekkel, jobban ismeri azokat, mint más a tenyerét.


Szerinted komolyan életszerű, hogy te elkezdesz nekem magyarázni, de valami olyan fárasztó marhaságokat, hogy csak néz az ember.


Ráadásul utólag megint egészen más színezet adsz a történetnek, ezt is ismerjük már korábbról. Véletlenül nem te vagy az, akiről tudni lehet, hogy valamit szedsz is (nem náthára)? De ha magad is tudod, hogy vannak problémáid, akkor miért nem gondolkodsz, hogy ezt nem kellene csinálni?


Egyet lenne jó megoldani, hogy te ne fárassz engem ezekkel az agyrémeiddel, időm ne pazarold!

2023. júl. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 DK-s ***** válasza:

#17-nek:


Miért nem vagy képes végre felfogni, hogy teljesen értelmetlen megpróbálnod engem irányítani? Miből képzeled, hogy majd te fogod meghatározni hogy minek mi a "színezete", és ha én nem igazodom hozzád, akkor "más színezet adsz a történetnek"?! Nem vagy egy kicsit öntelt? XD Nem kicsit!



Meg egyébként mi ez a "királyi többes", amit rendszeresen megengedsz magadnak? Például "ezt a mentalitásod ismerhetjük már."


Kik azok a "mi"? Te kihez beszélsz? Mert hogy nem hozzám, az biztos. Elképzelt hallgatókhoz igazítod a mondandód? Skizofrénia esetleg?


Nálad nagyobb a baj mint eddig gondoltam. Eddig is érzékeltem hogy baj van nálad az emeleten, de csak most tudatosítottam magamban.


Fordulj orvoshoz.

2023. júl. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

18. Azt hiszel, ami akarsz, itt már mindenki látja szerintem (aki értő olvasó), hogy vannak bajok...

Sajnálatos, hogy valaki ennyire nem veszi észre magát.

2023. júl. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 DK-s ***** válasza:

" itt már mindenki látja szerintem (aki értő olvasó), hogy vannak bajok..."


Vagyis aki nem a te véleményedet osztja, az értetlen. Most már tényleg kíváncsi lettem, hogy mégis kinek képzeled te magad!


Tudod még fokozni?

2023. júl. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!