Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ez a készülék 120 Voltról...

Ez a készülék 120 Voltról üzemel? Itt Magyarországon, hogyan használható hálózatról?

Figyelt kérdés
Mit nem értek?

2023. júl. 28. 19:35
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Amit a 22:13 belinkelt az meg 220 V


[link]

2023. júl. 30. 12:10
 22/29 anonim ***** válasza:

„Nem vagy egy kicsit öntelt? XD Nem kicsit!”

DK-s jobb lenne, ha hallgatnál, mert egyszer azt írtad magadról, hogy te „TAPASZTALT SZAKEMBER” vagy, igen így írtad, csupa nagybetűvel. Nem gondolod, hogy ez enyhén szólva is nagyképűség? Emlékezz a tavalyi nagyképűsködésedre, amikor azt állítottad, hogy valaki rosszul írta azt, hogy kaszkóderősítő, mert szerinted az kaszkáderősítő. Aztán mikor rád bizonyították, hogy nincs igazad, utána csak a nagy hallgatás maradt. Na akkor még egyszer, olvass:

[link]

71. oldal, 7.4. Kaszkód kapcsolás.

Na, kinek volt igaza? Aki azt írta, hogy kaszkóderősítő, vagy neked, te „tapasztalt szakember”?

2023. júl. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Salx Narval ***** válasza:
Európai piacra is gyártottak ezekből az erősítőkből. Biztosan találsz kedvedre valót 230V hálózati feszültségről működőt is ebben a szériában, én többet is találtam elfogadható áron és ráadásul ezeket hazai értékesítők árulják az-az kipróbálhatod ha időt szakítasz rá. Jó keresgélést.
2023. júl. 31. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

"Aztán mikor rád bizonyították, hogy nincs igazad, utána csak a nagy hallgatás maradt."

Így szokta, viszont még évek után is felemlegeti, hogy neki volt igaza. Lehet, hogy valami alternatív valóságba menekül ilyenkor.

2023. júl. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 DK-s ***** válasza:

18042-nek:


Az igen tisztelt (XD) Szervizmérnök úr, szokás szerint csak a saját helyezkedésével volt elfoglalva, ezért neked válaszolok:


Annak idején egyszerűen elfelejtkeztem a kaszkódról, valamiért csak a kaszkád "ragadt be". Amikor utánanéztem már beugrott, és inkább kussoltam.


Te szereted bocsánatkéréssel leh'lyézni magad? XD


Én nem.

2023. júl. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 DK-s ***** válasza:

Ismét 18042-nek:


Egyébként felhívnám a figyelmed hogy némi fogalom-zavarban vagy, amit jó lenne ha tisztáznál magadban.


A kommentedből világosan kitűnik, hogy a "beképzelt", és az "öntelt" jelzőket szinonimaként használod.


Qrvára nem szinonimák!

2023. júl. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Dk-s

„Te szereted bocsánatkéréssel leh'lyézni magad? XD

Én nem.”

Előfordulhat, hogy valamit elfelejtesz, nem jól emlékszel rá, esetleg nem jól tudod és valaki kijavít. Ilyenkor érdemes utánanézni és, ha valóban igaza volt, akkor nem bocsánatot kell tőle kérni, hanem megköszönni neki. Például így: Igazad van, én tudtam rosszul, köszönöm a helyreigazítást. Ennyi, és ettől még nem hülyézed le magad.


Öntelt:

[link]

Olyan személy, aki el van telve saját (vélt) kiválóságának, értékének gőgös tudatával, és ezt viselkedésében erősen érezteti.”

Beképzelt:

[link]

„Olyan személy, aki alaptalanul nagyon sokat tart magáról, értékesebbnek vagy jelentékenyebbnek hiszi magát, mint amilyen.”


Eléggé hasonló fogalmak.

2023. júl. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 DK-s ***** válasza:

Tudod az általában a gond hogy nem "kijavítanak", hanem letorkollnak, "kiröhögnek", és azt még véletlenül sem fogom megköszönni. De gondolom ez érthető is.


És mivel te megütöd azt a színvonalat ami elvérható, ezért tőled viszont elnézést kérek az előbbi, igencsak összekavart fogalmaim miatt. Te nem a "beképzelt", hanem "nagyképű" kifejezést használtad, amit én viszont szinonimakét értelmezek. Innen a tévesztésem.


Egyébként pedig ezeket a jelzőket némi eltérésekkel értelmezik az emberek, ezért gondolatok pontos kifejezésére igazából alkalmatlanok. Én a "nagyképű" vagy "beképzelt" jelző alatt olyan embert értek, aki konkrétan "tudás" szempontjából nézve a kérdést, többnek mondja magát mint ami, és egy hozzáértő szemében nevetséges.


Az öntelt alatt pedig azt, akinek tudás is van a közlései mögött, de türelme nulla. Ha valaki nem kérdez, kijavít, hanem "keresztbe szól", annak leugatja a fejét. Ez volnék én.


Ha valaki kijavítana, mint amire már számtalanszor volt példa, attól rendszerint elnézést kérek. De olyantól aki kioktat, nem fogok.


Hogy én is pontosan ilyen lennék? Hát igen. És két dudás ritkán fér meg egy csárdában. XD

2023. júl. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Szervizmérnök úr és Dk-s

Nem érdemes veszekedni, mi nagyjából egy korosztály lehetünk, akik még az elektroncsöves korszakban kezdték. Az elektronikának mostanra annyira szerteágazó területei vannak, hogy szinte képtelenség mindegyikhez tökéletesen érteni. Például én erősáramú közép, majd főiskolába jártam, ahol a teljesítményelektronikán kívül csak nagyon érintőlegesen volt szó elektronikáról. Az elektronikát hobbiból régi szakkönyvekből, egyetemi jegyzetekből tanultam meg és csak azt a részét, ami érdekelt. Az analóg részét (persze vannak még bőven hiányosságok), a digitális technika soha sem érdekelt igazán. Aztán amikor már valamennyire ért valaki egy témához, akkor veszi észre, hogy mennyi mindent nem tud még. Például régebben szó volt a tranzisztor kivezetések azonosításáról, akkor Szervizmérnök úr ajánlott egy olyan kis műszert, amiről nem is hallattam addig. Lehet itt egymástól tanulni is, nemcsak veszekedni.

Szóval, ha ide irkálunk, akkor próbáljuk meg a kérdezőt segíteni és ne egymás ellen forduljunk. Persze, mindenki más, máshogy viseli, ha nem értenek vele egyet, vagy helyreigazítják. Személyesen nem ismerjük egymást, de az a megérzésem, hogy mindenkivel az éppen neki megfelelő hangnemben lehet jól beszélgetni, esetleg vitatkozni. Viszont semmiképpen nem helyes, ha ezek a viták a szakmaiságot mellőzve eldurvulnak.

Egyébként DK-s részben igazad volt, mert:

Földelt katódú (emitterű) és földelt rácsú (bázisú) erősítő kaszkádba (láncba) kapcsolása = kaszkóderősítő.

2023. aug. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!