Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért tartja a legtöbb ember...

Miért tartja a legtöbb ember a Playstationt jobb platformnak, mint az Xboxot?

Figyelt kérdés

2023. márc. 15. 15:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Például mert playstionre több az exkluzív.
2023. márc. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Az első válasszal értek egyet, plusz a playstation 1 1994-ben érkezett, az első xbox 2001-ben. A sony tehát régebbi, nagyobb név a konzolpiacon.
2023. márc. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Van valami piackutatás, felmérés, bármi, ami alapján ezt így ki lehet jelenteni, hogy a legtöbb ember a Playstationt jobb platformnak tartja, mint az Xboxot?

Én például jópár ismerősömet megkérdeztem, és pont leszarják.

2023. márc. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
61%

3: Például az eladási számokban:

[link]

PlayStation 5 Total Sales: 31,767,146

Xbox Series X|S Total Sales: 20,683,634


Másfélszer annyi ps5-öt adnak el, mint xboxot.

2023. márc. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
29%

Él a Földön kb. nyolcmilliárd ember.

Ha én a legtöbb emberre hivatkozom, akkor az legyen legalább a háromnegyede, azaz hatmilliárd ember.

A fenti számok - ha hitelesek - az összes ember 0,65 százalékát teszik ki összességükben, míg az ezek közül a PS5-öt vásárlók mindössze a 0,39 százalékát. Ezek tükrében azt állítani, hogy "a legtöbb ember szerint" - nos, finoman szólva is botorság.

Persze tudom, tudom: a kérdező VALÓJÁBAN úgy gondolta, hogy.

Nos, akkor nézzük úgy, ahogy szerinted ő gondolta.

Ha a fenti számaid hitelesek, akkor kb. 60 százalék áll szemben a 40 százalékkal. Még mindig erős túlzás lenne azt állítani, hogy a legtöbb...

2023. márc. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Én tavaly láttam ennek a cikknek a térképét is ahol a Magyaroknál akkor még az xbox dominált.

[link]

Szerintem ez azért alakult ki, mert a 3. konzolgenerációnál sokkal hamarabb törték fel az xbox 360-t és nekem pl. több ismerősöm azért választotta az XBOX-ot, plusz sokkal drágább volt a PS3.

(Amúgy én PS párti vagyok kiskorom óta) 29/F

2023. márc. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Morzsi007 ***** válasza:
48%

PS-t menőbbnek tartják a fiatalabbak, errefelé. A tesztek alapján a Series X erősebbnek bizonyult ennek alapján, mégha kicsit is, és olcsóbb is az Xbox ha jól tudom, mégis a PS a favorit.

A fiam is ezt akart, én meg felújítottam a Pc-t és kapott egy Xbox kontrollert. Érdekes téma.

2023. márc. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Kb. Egy árban van az Xbox Series X meg a PS5. Meg gondolom akinek PC-je van az Playstationt vesz mivel Xboxon ugyan az van, mint PC-n
2023. márc. 16. 15:11
 9/26 anonim ***** válasza:
68%
#7 majd az öregek otthonában amikor azon gondolkodsz mit baszt.l el, gondolj erre
2023. márc. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nem tartja jobbnak.


A Playstation egy régebbi konzol, ergo sokak ezen "nőttek" fel, amikor az XBox még a kanyarban sem volt. Amikor megjelent, olyat nem tudott, amitől jobb lenne, így max. az újonnan belépő vásárlók kegyeiért folyhat a harc, de ha a családban PS volt eddig, az is marad. Miért kezdene el valaki vásárolgatni egy másik platformra, amikor az előzőn szép gyűjteménye van már?


Az exkluzív játékok szerintem sokkal kevesebbet számítanak, mint sokan gondolják, a külföldi eladási listákon a PlayStation esetében általában nem ezek szerepelnek (COD, FIFA és társaik, ezek mindenen vannak).

2023. márc. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!