Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen hangtechnikát ajánlatná...

Dream9910 kérdése:

Milyen hangtechnikát ajánlatnátok otthoni zenehallgatásra 150-200ezer Ft között ?

Figyelt kérdés
Szeretem a szép basszusokat. Legfőképp hip-hopot hallgatok, ha számít valamit.

2021. szept. 8. 12:55
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Uhh, Köszönöm a rengeteg jó tanácsot

9. Válaszoló nem ijedtem meg 😁 mindenképp veszek valamit.


Igazából a használt vételtől sem tartok, illetve az egyedileg összeválogatással az a bajom, hogy hajlamos vagyok belefeledkezni a kitűzött összegbe. És most nem akarok 400-500ezret rá áldozni. Ezért valami szettre gondoltam használtan/ újonnan egyaránt. Viszont elkezdem jobban beleásni magam, aztán meglátom mennyire érdemes tágítani a kereten. Próbálok keresni valami közeli boltot, ahol valami referenciát kapok.

2021. szept. 9. 08:48
 12/25 anonim ***** válasza:
2-7-9 is én voltam :D
2021. szept. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 xKakashix ***** válasza:
nekem is z906-om van ugyanúgy optikai kábellel spotify-al használom, előtte gépen használtam és brutál jó mélye van, azt hogy csináltad hogy 50% körül elveszik a mély? :D mondjuk én kicsivel kisebb szobában használom, de így optikai kábellel 50%-on nagyon hangos és nálam a mély is megmarad, én 4.1-ben használom mert így a legjobb a mélye
2021. szept. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

#13 Nyilván hallani kéne, de akusztika sokat ad vagy elvesz. Full kemény felületek (fa nem az!!!), sarkok el tudják nyelni a hangokat.

Simán van hogy odébb mész 5m -t és tátod a szádat ha vissza mész meg semmi.

Nálam is gond mert zegzugos a lakás és a nappali is. Viszont rengeteg a fa, a könyves polcok könyvekkel, és így elég elfogadható az akusztika. kiméretni nem akartam, annyi pénzt nem öltem bele, én magamnak játszottam ezzel. Ide oda pakolászva a hangfalakat a berendezési tárgyakat. Igen nem mindegy mi hol van. Mondjuk a mélynyomó -t elhelyezni könnyebb így is, de el tud veszni az élmény. (Házi mozi erőlködőkön meg aztán annyi beállítás van erre hogy az ember hetekig, sőt hónapokig keresgeti a jó beállítást. Vágási frekvenciák... stb) Mondjuk nekem sztereo-m van álló hangfalakkal. Így máshogy kell elhelyezni és játszani vele.

2021. szept. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

13. Válaszoló

Nem mondom, hogy rossz, de az én igényeim úgy néz ki nem tudja kiszolgálni. 60-70% körül a basszus ugyan olyan, mint 50% körül, ezért mondom, hogy elveszik.

Legjobb tudásom szerint van elhelyezve.

És én is 4.1 be használom.

2021. szept. 9. 11:16
 16/25 anonim ***** válasza:
47%

2-7-9-14 vagyok :)

Ezért kéne egy napot beáldozni elmenni hallgatózni egy hifi szalonba. Ezt előre érdemes lebeszélni, hirtelen beesve nem biztos hogy tudnak veled foglalkozni vagy elő lesz készítve.

Szerintem nagyon megéri. Legtöbb helyen segítőkészek.

Elmondod mit szeretnél mennyid van rá és ötletelnek is. Többet is ki lehet próbálni egy nap.


Belépő hifi hangfalak sok féle van hallgatható állapotban (ki van csomagolva).

Meg tudod hallgatni kedvenc zenéddel. Össze bírod hasonlítani hogy neked otthon mit nyújt és ez mit nyújt. Érdemes -e váltani vagy nem.

Más aktív rendszert is tudnak esetleg javasolni.

Ha nem is lesz nekik hallgatható kicsomagolt akkor is lehet hogy nem aktív ban lesz hangfal, az nagyon hasonlóan fog szólni aktív rendszerben.


Hja és amire fel kell még készülni hogy a hangfalakat is be kell járatni.

Szóval más lesz a hangja az elején, még túl feszes. Aztán ha bejáratódott lesz igazán az amit a boltban hallottál. Nekem is így volt. Hallgatóztam és meglett a kiválasztott. Megvettem és kicsit mást éreztem. 1 hónap után már nem voltak ilyen gondjaim.


Sőt van a bejáratáshoz is "zene", már ha ezeket az idegesítő zajokat zenének lehet hívni :D

2021. szept. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
54%
Azért a 2.1 se ördögtől való ám. Szerintem nagyon hifi irányba se érdemes elmoccanni, mert nem ad annyit az élményhez, amennyit szinte biztosan kiemel a zsebből, csak mert hú, de pontosan szól (btw ez se igaz). Kiválasztanék egy aktív szubot, ami letépi a mellkasomat, korrektebb hangosítós frontokkal és megfelelő, szub kimenetes, lehetőleg komolyabb dsp-s erősítővel összeállítgatnám (keresztezési freki, szintek, frontok mélyvágása, folyamatos fázisforgatás a minimum), és ha akkor is megtolható úgy, hogy tökéletes, de nem tudom elviselni a hangerőt, és még van benne tartalék bőven, akkor mondjuk, hogy elég lesz... Nem tudok típusokat ajánlani, én pcvel oldom meg a dsp részt, mert kell a parametrikus eq, hozzá mindenem aktív, és nekem közeltérinek kellett a cucc, tehát nem kerestem olyasmit, amire te használod majd (és így jóárasabb is sokkal). Azt, hogy lakószobában normális mély lesz, elengedném, legalábbis ha nem része a büdzsének a szoba csillapítása, tehát diffúzorokkal és elnyelő táblákkal megpakolása legalább a hosszok egész osztóinál, meg basszuscsapdák a sarkokba...
2021. szept. 10. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne ördögtől való a 2.1?


Mert nem lett javasolva? Ebbe a keretbe nem igazán fér bele.

Egy jobb sub használtan is 100k. És akkor kéne még 2 hangszóró meg erősítő. Csücskösen jön ki. Komolyabb erősítő amivel lehet bohóckodni a mély ládával meg önmagában megeszi a keretet.

És akkor bézik kábelezésről nem is beszéltünk. És semmi szűz lányok combján sodort hiper kábelről nincsen szó, csilliókért.

2021. szept. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Felkeltette az érdeklődésemet ez a 2.1

Mennyit kellene szánnom egy normális erősítő + sub + 2 pár hangfalra ? Meg persze a kábelek, mint utána olvastam egyáltalán nem mindegy, hogy milyenek a kábelek.

2021. szept. 10. 09:30
 20/25 anonim ***** válasza:

Az általam javasolt Klipsch aktív hangfalhoz lehet csatolni aktív sub ot. Az + 100k tól felfelé. Ha mondjuk Klipsch a sub is. SUB -okban nem vagyok otthon, nekem nincs. Két álló Dali hangfalam van nekem az elég bőven. Sőt van a hálóban egy kis Yamaha hifi, az is elég jól szól. Ezért is lenne jó ha elmennél egy stúdióba hallgatózni és tanácsot kérni. Nagyobb helyen több szoba, több opció. Ott dolgozók meg remélhetőleg szeretnek erről sokat dumálni, segíteni, hallgatózni :)

Egyébként meg szoktak akciózni, vagy ajánlani szetteket, nem csak hangfalakat, hanem kompleteket, erősítő, hangfal, néha van hozzá sub.


erősítő? Ú jajj. Hát abból kismillió van. Nekem mondjuk a Klipsch tetszett Onkyo -val is, mindkettőnek modern zenére alkalmas karaktere van jó dögösen szól. Bár kétségtelen vannak jobbak. Ez egy elfogadható belépő erősítő. Sokan ezzel kezdik Hifi útjaikat. Nem kell fél millákat kiadni érte, az elején :D

Ha maradsz 2.1 nél akkor Hifi erősítőnél kéne maradni nem házi-mozinál. Szerintem.


Ha külön erősítő is kell külön hangfal és külön sub az bele fog nyalni a 400-ba. Használtan se hiszem hogy 200 alatt kijönne egy belépő szett.


Vissza utalok magamra hogy ha elmész hallgatózni el tudod dönteni mit is szeretnél. Kell -e a sub, vagy elég a két hangfal. Ha kell a sub akkor milyen, és milyen erősítő, vagy milyen aktív hangfal pár. Nem csak a Klipsch nek van.


Használtan is érdemes megvenni a minőségi dolgokat, pláne ha valaki a komplett szettet adja el, és ki is tudod próbálni nála.


[link]


Érdemes hifi körökben ismert márkák felé nézelődni, mert abból nagyobb a választék és el is tudod adni ha úgy van mint egy kínai márkát.


Persze vintage vonalon is ki lehet fogni nagyon jókat. Olcsón. De azt tudni kell mit keres az ember, mert sok hulladék kerül a piacra. Nem drága de ha mellé nyúlsz akkor ezeket lehet otthon pakolászni mert k... nehezek :D


Egy haveromnál ott porosodott egy öreg Kenwood erősítő. Nem voltam képben hogy milyen karaktere is volt anno, vagy milyen. Mondom nosza próbáljuk ki. Ott volt alatta 2 Videoton hangfal, nem csúcs technika de elég jók, és össze röffentettük, és csak tátottam a számat, hogy váóóó hol van az én erősítőm ehhez képest basszus... Jó hát semmi különlegeset nem tud, csak egy rádiós erősítő, de váó... Megvettem tőle, hugom használja. Elsőnek röhögnek rajta a haverjai mi ez az őskövület aztán megszólal, és kész vége. Mindig házibuli a vége :D Szomszédok nagy örömére...

2021. szept. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!