Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen hangtechnikát ajánlatná...

Dream9910 kérdése:

Milyen hangtechnikát ajánlatnátok otthoni zenehallgatásra 150-200ezer Ft között ?

Figyelt kérdés
Szeretem a szép basszusokat. Legfőképp hip-hopot hallgatok, ha számít valamit.

2021. szept. 8. 12:55
1 2 3
 1/25 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Hiphop-ra nem kell audiophil minőség, ennyiből erre a célra egész jó rendszert lehet összehozni. Mekkora helyiségben hallgatnád?
2021. szept. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

Klipsch R-41PM kb 160k - [link]

Klipsch R-51PM kb 200k - [link]


Extreme audióban meg is lehet hallgatni szerintem. Meg kell előtte kérdezni.


Aktív hangfal, csomóbemenete van még BT is. Modern V hangkarakter, ledobod az égszíjat.

Se erősítő se semmi nem kell, ez így egyben minden :)

Amúgy meg minden jól szól rajta. TV mellé is teheted, az is bitang jól fog szólni :)

2021. szept. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
54%

Én használtan vennék egy Jungson JA66 erősítőt meg hozzá B&W DM601 hangfalakat.

A maradék pénz meg a jelforrásra menne. CD, vagy DAP - te tudod miről szeretnéd hallgatni. Nekem pl egy Shanling M3s van. Ha megyek valahová akkor magammal tudom vinni és fülhallgatóval hallgatom.


Ezzel máris tennél egy nagy lépést a kommersz vackok irányából a valódi hifi felé.


Ha meg nem érdekel annyira a hangzás minőség és a TV-hez vagy a számítógépedhez is használnád pl játszani, akkor szintén használtan valami 5.1 erősítőt, meg egy 5.1 hangfal szettet. Hangzásban a sztereó jobb, de így multifunkciósabb a dolog.

2021. szept. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló : kb 20 négyzetméteres helyiségben

2. Válaszoló : közelben nincs extremeaudio 🙁

3. Válaszoló: jelenleg egy Logitech z906-ot használok TV-n optikai kábellel, spotifyon, de valahogy 40-50% hangerő körül elveszik a basszus sajnos..

2021. szept. 8. 17:32
 5/25 anonim ***** válasza:

Azoknál a kis műanyag dobozoknál nem kell csodálkozni ha nem szól szépen. Ha nem vagy ellene a használt vásárlásának akkor itt csomó sokkal jobb cuccot találhatsz olcsóbban:

[link]

2021. szept. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Egy útmutatót kaphatnék? Hogy mégis mit keressek? Neharagudj ez lenne az első nagyobb beruházásom ilyesmire.

Eddig csak 2.1-ekkel bohóckodtam. Meg ugye a jelenlegi 5.1

Bár tudom, ez az összeg nagyon kezdő kategóriára elég. Hátha kielégítené a vágyaimat ennyi pénzért is egy szett.

2021. szept. 8. 17:55
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Más audióval foglalkozó szalonokba is el lehet menni. Megéri megnézni hogy ne lutri legyen. Meg szívesen segítenek is. Lehet teszteket olvasni a neten, esetleg teszt videókat is, bár a hang minőséget nem fogja vissza adni a videó.


Használtan is érdemes vásárolgatni. Ki lehet fogni jó dolgokat.

Klipsch -t azért javasoltam mert igen népszerű a hifisek körében, pláne akik modern zenét hallgatnak. Engem is lehengerelt.

Ráadásul minden egyben nem kell semmivel sem bohóckodni.


Nyilván használtan lehet beszerezni jobb hangminőséget.

Csak hát érdemes utána olvasni, keresgélni, nekem 1,5 évbe tellett mire kiötlöttem mit akarok :D

Végén megvettem újonnan mindent :D


Hifis fórumokban érdemes olvasgatni. Hifis youtube csatornát.

Van magyar is. Ha nem akarsz az egészre ennyi időt szánni csak zenét hallgatni akkor egy aktív hangfal pár szerintem a legjobb választás.


Lehet külön Hangfala, erősítőt, forrást és kábeleket vásárolgatni.

Vagy egy kupacban veszed használtan, vagy legózol.


FB -n pl van egy Gedeon Audio csoport, és van hozzá youtube csatorna is. Elég népszerű és jó tartalmak is vannak.

2021. szept. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek döntsd el mit szeretnél, sztereót vagy 5.1-et.


Utána tervezd meg a láncot:

- Forrás

- Erősítő

- Hangfalak


Megéri utánaolvasni, a youtubeos vagy fórumos review-k is segíthetnek.

De vigyázz, sok a szponzorált tartalom, meg fórumokon is jellemző, hogy mindenki a sajátját isteníti. Olyanokra hallgass ahol több hasonló kategóriájút hasonlítanak össze több gyártótól, és van korrekt +/- értékelés.


Ha használtban gondolkozol akkor legyél türelmes és rugalmas.

Nem biztos, hogy a kiszemelted épp van eladó, gondolkozz többféle lehetőségben.


Építkezz alulról, kezdd a forrásnál, utána az erősítő, majd a hangfal.

Használt vételnél legtöbbször van lehetőséged meghallgatni, kipróbálni. Ilyenkor érdemes vinni a kedvenc zenédet amit ismersz. Ha van rá lehetőséged akkor a saját forrásod vagy az erősítőd is ha megvan már. Így jó képet kaphatsz, hogy fog szólni.

Ha nem tetszik a kiszemelt hangjában valami akkor bátran mondj nemet, nézz másik típust.


Sztereó forrásnak egy DAP jó ötlet, sokkal szebb hangja lesz mint egy telefonnak vagy a TV-nek.

Az olcsóbb kínai márkák között is van jó. Shanling, Cayin, Opus jó minőségűek. Ha többet tudsz rááldozni akkor Fiio, Astell&Kern.


5.1 forrásnak úgyis a TV-det meg számítógépet használsz majd, digitális kimeneten.


Sztereó erősítőnek NAD, a Sony régi ES sorozata, Heed amikkel nem lősz mellé. Kínaiban a Jungson jó cucc nagyon, vagy a Cayin csövesei, de az már kicsit felsőbb kategória.


5.1-ben nekem a Yamaha és az Onkyo hangzásvilága jött be, a Denon meg a Marantz kevésbé. Meg van egy ősrégi Kenwoodom, az gyönyörűen szól.


Hangfalban a régi JBL-ek, Bowers & Wilkins, Dali, Focal amiket tudok ajánlani. Meg a személyes kedvenc, a Triangle.


Meg egy jótanács, vegyél valami rendes hangfalkábelt, legalább 4mm2 keresztmetszetűt. És egy jobb interconnect kábel is meghálálja a 4-5 ezer forintot.


És ne fogadj el fenntartás nélkül véleményt, mindenkinek más a hallása, mások az elvárásai. Hallgasd meg több napon keresztül, ha nem tetszik akkor add el, próbálj ki mást. Ez is az előnye ha használtan vásárolsz, ilyenkor nem buksz rajta ha nem jön be, tovább tudod adni ugyanolyan áron. Vagy ha korrekt az eladó akkor sokszor van úgy, hogy letét ellenében elviheted, és ha nem jön be akkor pár napon belül visszaveszi.

2021. szept. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ágyúval lőttél verébre :D Megijed aztán nem vesz semmit...
2021. szept. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Morzsi007 ***** válasza:

Ha neked kevés volt a Logitech Z906 mélye a 20nm2 -es szobában, akkor neked inkább a hangerő az elsődleges. Nem hallottam még ezt a cuccot, de 335W RMS teljesítményű a mélye papíron. Vagy nem jól volt elhelyezve sub hangfal, vagy jóval kisebb a teljesítménye, érzékenysége 90db alatt van. Nekem anno volt 30cm-es mélynyomóval szerelt Magnat Sub, aminek 90W RMS teljesítménye volt. Ez nagyot szólt, filmhez használtam, bár zenéhez jobb a sztereo rendszer, filmhez, meg a sub ládával rendelkező minimum 5.1.

Klipsch jó lehet, minden benne van, de ugyanennyiért használtan jobbat kapsz, viszont az nem új. Szóval zenére leginkább sztereo rendszer jobb választás, főleg, ha a magas hangerő számít.

2021. szept. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!