Ha kb. 40 evvel ezelott mar lettek valna elektronikus kutyuk akkor az idosebb generacio is feszt azokon logott volna?
Tetszik hogy le lett pontozva 1, mintha nem lehetne sokat lógni magnón, vcr-en vagy játéktermi gépen.
Ha meg olyan szerencsés voltál akinek volt mikroszámítógép vagy gagyi videoton konzol akkor meg hajjaj...
1988-ban úgy nyomtuk a házrabló nevű játékot a commodore64-en, hogy éjjel 2 óra lett mire meguntuk. 6.osztályos voltam akkor. Semmi ellenérzésem nincs a mai fiatalokkal akik ezek modern formáit nyomják. De! Tudni kell leállni, határt szabni, leginkább ezt mindenkinek saját magának kell kontrollban tartani.
Szerintem amiatt nem ment feszt akkoriban, mert nem mindenkinek volt ilyen cucca, online még nem volt semmi, de tuti nyomták volna sokan.
Nem a gyerek a hibás, de tudatosítani kell benne, ha már függő, hogy másfelé is nyisson az életben, annyi minden jó és hasznos program van kütyük nélkül is.
#7-es válaszoló vagyok. Amit még megjegyeznék, hogy sokat jártam könyvtárba régebben, ameddig középiskolás voltam, mivel itthon kb. másfél éve vezettette be apám az 50 gigás internetet... Na szóval, a könyvtárban is inkább ilyen hetvenes (esetleg nyolcvanas éveiket taposó) bácsik szoktak újságot olvasni, míg akik annyira átkozzák a mai fiatalokat (akár 40/50-esek is), pedig simán lehet, hogy a munkájukhoz elengedhetetlen az internet hozzáférés és ők is szívesebben intézik már az ügyeiket interneten. Szerintem nem ördögtől való dolog netbankon keresztül utalni, vagy online számlát befizetni, ügyfélkapun igényelni dolgokat, e-mailt írni a drága telefonhívás helyett és nem erre szánni egy teljes napot a héten/hónapban. A boomereket pedig nem értem, nagyja részük ugyanúgy használ ilyen készülékeket, esetleg több idő megtanulniuk használni.
Engem volt, hogy egy ötvenes tanárom világosított fel informatikai dolgokról. Nagyon romantikusan, meg szépen hangzik ez a Hoffman Rózsa mentalitás, hogy “az informatika butít, túl gyors a világ, stb.”, de már olyan szinten felgyorsultak az események a világban, hogy már amiatt is hasznosabb egy idősebb embernek megtanulni használni ezeket a készülékeket, nehogy átverjék őket, vagy adathalászat áldozatai legyenek esetleg.
A fiatalabbak akkor is maximálisan kihasználták a szórakozási lehetőségeket, amennyire az idejük meg a szülők engedték.
Ma több van és többet engednek a szülők is, ennyi.
Amúgy a nyolcvanas években is rengetegen kockultak, csak mondjuk Commodore 64 meg ZX Spectrum előtt ülve. Pont annyit, amire lehetőség volt.
15#
"Szerintem nem ördögtől való dolog netbankon keresztül utalni, vagy online számlát befizetni"
De, mivel kémprogram a legtöbb
tehat akkor ti is ugy gondoljatok, hogy ha a regebben lettek volna ilyen cuccok, akkor az idosebb generaciok is a lehetosegeikhez merve maximalisan kihasznaltak volna azokat. es en is amondo vagyok, hogyjobb ig hogy vannakezek, de nem kell atesni a lo tuloldalara. sokkal konnyebb az elet a technika segiutsegevel, peldaul ha a koronavirus 30-40 evvel ezelott utott volna be, amikor meg szinte semmi ilyen digitali eszkoz nem volt es a gtudomany se volt ennyire fejlettt, sokkal rosszabb lett volna mert pl. nem lehetett volna online oktatas es ez meg csak 1 dolog.
szoval 1 szo mint 100:szerintem is jo dolog a technika, amig tulzasba nem visszuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!