Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autós erősítő beszerelése hova?

Autós erősítő beszerelése hova?

Figyelt kérdés

Egy Hertz ESK F165 komponens szettem van. Elég jól meghajtja a fejegység, de hozzám került egy megfelelő teljesítményű JBL erősítő a kábeleivel együtt. És ha már van erősítőm, akkor szeretném beépíteni. Mivel mélyláda nem lesz az autóban, így nem akarom szétszedni a kocsit, hogy a csomagtérbe vezetékeljek.

Az lenne a kérdésem, hogy valahol elől van e megfelelő hely egy erősítőnek, ahová belehet rakni, hogy ne legyen útban, és a hűtése is megoldott legyen?



2020. márc. 10. 14:27
1 2 3
 21/23 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Eleve a kérdés is így indult:

"Mivel mélyláda nem lesz az autóban..."

Tehát én is arról beszéltem, hogy ideiglenes kötésként, opcionálisan szivargyújtóról is lehetne éppen tesztelni az adott szélessávú rendszert, hiszen már egy ilyen próba az is sokat elárul a várható hatásról.

Az a probléma, hogy ilyen határozott kijelentéseket teszel:

"Na a szivargyújtóról bekötést el kell felejteni. Kb a legkisebb erősítő is leolvasztaná."

vagy:

"20 amperból nem lehet hangerőt produkálni."

Holott mindkét állítás számomra nevetséges, hiszen a gyakorlatban sem ezt tapasztalom, meg elméletben is kb. agyrém.

Ezt a klasszikus felépítésű erősítőt mai napig használom sztereóban, nincs mélynyomó, a maga 20 A-os biztosítékával, és néha zúgó füllel szállok ki az autóból, amikor úgy meghajtom, hogy már szinte kellemetlen, vissza kell venni. Nem beszéltem mélyről, az egész széles sávról beszélek, összességében.

2020. márc. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
#21 oké, mély nélkül lehet valamekkora hangerőt produkálni 20Amperból. Viszont a szivargyújtó már a felépítése miatt sem igazán alkalmas ekkora áram átvitelére, elavult gyenge technológia.
2020. márc. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Próbáról volt szó csak, a hanghatás érzékelése céljából, de ez is szerepelt az előzményben. A csatlakozót sem olvaszthatná le, hiszen biztosítékkal védett.

Amúgy is csak egy tipp volt, ha esetleg így egyszerűbb lenne a kérdezőnek.

2020. márc. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!