Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autós erősítő beszerelése hova?

Autós erősítő beszerelése hova?

Figyelt kérdés

Egy Hertz ESK F165 komponens szettem van. Elég jól meghajtja a fejegység, de hozzám került egy megfelelő teljesítményű JBL erősítő a kábeleivel együtt. És ha már van erősítőm, akkor szeretném beépíteni. Mivel mélyláda nem lesz az autóban, így nem akarom szétszedni a kocsit, hogy a csomagtérbe vezetékeljek.

Az lenne a kérdésem, hogy valahol elől van e megfelelő hely egy erősítőnek, ahová belehet rakni, hogy ne legyen útban, és a hűtése is megoldott legyen?



2020. márc. 10. 14:27
1 2 3
 1/23 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Egyik autóban sokáig használtam egy lapos konstrukciót a jobboldali lábtérhez felfektetve, amire ráhajlott a lábszőnyeg és eltakarta teljesen.

Igen, hűtés szempontjából rémálom és szakszerűtlen is, meg minden. De a praktikum érdekében bevállaltam és nem is lett semmi baja.

2020. márc. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell látnod.

Te kocsid.

Te erősítőd.

Keresel neki helyet.

Vagy elviszed hifishez.

2020. márc. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Műszerfal alatt jobb oldalon lenne hely, csak a szellőzés miatt nem merem berakni addig, ameddig nem kapok segítséget ahhoz, hogy nem fog e rezsóként működni az erősítő. Nem egy hatalmas erősítő, egy Peugeot 407-es gyári 2 csatornás jbl erősítője.
2020. márc. 10. 22:14
 4/23 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Természetesen én is ellenőriztem a hőmérsékletet, nyári melegben is, max. teljesítményen döngetve is. Ezen azt értem, ami elviselhető hangerő és nem is torzít még.

Természetesen forró lett, de kézzel megfogható. Ez a 20 éves erősítő máig működik, más autóban. Kondenzátorai is hibátlanok, semmit nem kellett benne cserélni.

Megjegyzem, a szilícium félvezetőknél van egy ilyen ökölszabály, hogy ami hőfokot kézzel elviselünk, az alkatrésznek az még jó.

Tartalékot is beleértve, ugyanis ennél többet bír valójában. Nem véletlen, hogy gyári készülékekben (TV, erősítő stb.) is lehet találkozni olyan félvezetőkkel, ami kézzel nem megérinthető, annyira forró. De mégsem azért került szervizbe, hanem egyéb problémák miatt.

2020. márc. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Hát én döngetni nem fogom, nem szeretem a hangos zenét, csak hogy vezetés közben szóljon normál hangerőn, ahol még halljuk egymás szavát.

Azt jól gondolom, hogy az erősítő előcsal a hangszóróból olyan hangokat is, ami most fejről hajtva nem jön ki? Mert konkrétan ezek a hangok miatt szeretném beépíteni, hogy ami mély hangot képes a hangszóró lesugározni, azt sugározza le, nekem annyi mély pont elég.

2020. márc. 11. 10:42
 6/23 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Új hangokat biztosan nem varázsol, az intenzitása, ereje nő.

Az természetes fiziológiai jelenség, hogy azonos frekvenciamenet mellett, ha csökkentjük a hangerőt, a mélyérzet aránytalanul jobban gyengül.

Pont ezért találták ki a loudness-szabályzást, ami kisebb hangerőnél megemeli a mélytartományt.

Ez érvényes visszafelé is: ha növeljük a hangnyomást, esetleg visszább kell venni a mélyből, mert szétütheti a hangszórót.

2020. márc. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Ezek alapján akk felesleges lenne berakni? Ha az én használatomhoz mérten nem eredményez változást, akkor nem kábelezgetek meg rakosgatok erősítőt befelé az autóba.
2020. márc. 11. 12:44
 8/23 Szervizmérnök úr ***** válasza:
68%

Ki lehet éppen próbálni ideiglenes bekötéssel is.

Tápot a szivargyújtóról is kaphat, csak kell hozzá dugó, illetve kábel.

2020. márc. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Na a szivargyújtóról bekötést el kell felejteni. Kb a legkisebb erősítő is leolvasztaná.
2020. márc. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Jó, de az én korábbi autóm szerette megcáfolni a fizikát.

Gyárilag is a szivargyújtóval közös, 20 A-os olvadóbiztosítékról ment a rádió, én meg ugyanoda kötöttem rá még az erősítőt is pluszban. Miután annak is pont 20 A-os a saját biztosítéka.

De valami probléma lehetett vele, mert évekig döngettem és nem bírta kinyomni a biztosítékot, soha. Fájdalomhatáron járatva sem.

2020. márc. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!