Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tegyek/tehetek feljelentést?

Tegyek/tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés
Vettem egy sony xperia e telot mèg októberben 20.000ft értékben. A hirdetés a jofogáson volt. Előre utalással fizettem, a telo másnap meg is jött postán.minden rendben volt a telefonnal ahogy a hirdetésben és ahogy telefonos egyeztetés során elmondta. 2 honapra rá azonban a telot imei szàm alapján letiltották. Az eladót(Bistyák Roland)fel is kerestem és mondta hogy nem ő az első tulaj, ö is vette(szerintem nemigaz) de megprobal beszélni az első tulajjal de azt mondta visszaküldi a pénzt. Ez mar egy honapja volt. Azota se küldte el. Sms-ek telefon beszélgetések megvannak amiben elfogadta hogy visszatérizi az árát a telefonnak. Sajnos adásvételit nem irtunk. De az utalást tudom bizonyitani.
2014. febr. 6. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

1. nevet nem írunk ki ide, mert ezért be is perelhet hitelrontásért..

2. tegyél, de tanulság: használtan nem veszünk semmit.

2014. febr. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
tehetsz feljelentést és kb egyik mappából a másikba rakják mert nem éri el azt az értéket, hogy foglalkozzanak vele, ráadásul még rohangálnod is kell miatta. Ilyen az igazságszolgáltatás magyarországon, add el alkatrésznek párezerért jobbat nem tudsz tenni
2014. febr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"letiltották"

Akkor nem tudod ujratelepíteni sem?

2014. febr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nem értenék egyet az előző 2 válaszadóval. Szükség lenne arra a kis részletre, hogy melyik szolgáltató függö, eetleg független. Nekem a leirtak alapjan Telekom a tippem. Ha érkezik válasz szivesen kifejtem
2014. febr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Telenoros.
2014. febr. 7. 10:20
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak telefonàlni, sms-t küldeni bemtudok, illetve netezni is csak wifin keresztül. Ezen kivül minden müködik..
2014. febr. 7. 10:29
 7/7 anonim válasza:

Mivel nem lett kötve az adás vételről szerződés illetve a telefonra vonatkozó letiltás elleni szerződés így sok mindent nem lehet tenni.

A helyzet valószínűleg az lehetett, hogy a tulajdonos részletre vette eladta és aztán nem fizette tovább a hátralékot. Máskor használt telefon vásárláskor kössenek letiltás elleni szerződést vagy vásárolj kártya független készüléket. Annyit tudsz tenni hogyha nagyon szeretnéd használni a telefont akkor bemenni a telenorhoz elmondani,hogy használtan vetted a készüléket ezután megnézik, hogy nincs-e tiltólistán és ki lehet fizetni a hátramaradt összeget és ujra engedélyezni fogjak Imei szám alapján a telefont a hálózaton. Remelem segítettem, sok sikert!

2014. febr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!