Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig tehetek feljelentést...

Meddig tehetek feljelentést ez ellen?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Lenne egy kacifántos ügyem ami igazából nem is szabadott volna törvény elé vinni de a másik fél megtette.Röviden annyi a történet,hogy van egy hölgyemény akivel össze hozott a sors.De a probléma az hogy férjezett. A férj tudomására jutott a dolog és elég keményen el kezdett fenyegetőzni.Még a fegyvert is elhozta a munkahelyemre.Egészen addig míg keményebben vissza nem álltam neki és meg nem ijedt. Ez abból állt ki hogy én is elkezdtem fenyegetőzni.Erre ő elment és feljelentett de a vádat elejtették ellenem mert bizonyítást nyert,hogy mindig ő keresett meg engem és a fenyegetőzést is ő kezdeményezte. De nem is ez a lényeg...A lényeg az lenne hogy az illető a feleségét sem fenyegetéssel sem semmivel nem tudta magához kötni így felajánlott neki konkrétan egy új autót ha azt mondja a rendőrségen,hogy én megerőszakoltam és zsaroltam ezzel engem börtönbe juttat. Ennek írásos nyoma is van. Kérdésem az lenne,hogy mivel konkrétan lezárult ez a dolog,de vannak még egymással jogi dolgaink attól én ezt a dolgot,hogy le akarta fizetni a feleségét hogy hamisan vádoljon meg felhozhatom a rendőrségen? Mert én úgy tudom,hogy hamis vádra felhívás is bűncselekmény ami hivatalból indítandó.A válaszokat előre is köszönöm.
2013. nov. 21. 13:01
 1/2 anonim ***** válasza:
34%
"...így felajánlott neki konkrétan egy új autót ha azt mondja a rendőrségen,hogy én megerőszakoltam és zsaroltam ezzel engem börtönbe juttat. Ennek írásos nyoma is van." - Ha ez valóban így van, és a te birtokodban van ez a bizonyos írásos dokumentum, akkor abban az esetben igen tehetsz fel jelentést az adott illető ellen. A lényeg az hogy a te birtokodban legyen, az a bizonyos írásos dokumentum amelyben a férj ki jelenti az állítását! És még egy nagyon fontos, eredeti példányt adj be. Mert az eredeti esetén ki tudnak rendelni akár írás szakértőt is aki megállapíthatja hogy valóban a férj írása!
2013. nov. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Az írásos nyoma az valójában üzenet formájában van. De tanúskodna is mellettem akit erre megkért.
2013. nov. 22. 17:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!