Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Öcsém vett egy drága telefont! Meglátta a hirdetést a tv-ben, hogy havi fix összegért megkapja azt a drága előfizetéses telefont. Egyből meg is rendelte neten, megkapta a telefont. Folyamatosan jönnek a számlák, fél évig fizette is. Megunta és eladta a telefont.

Rájött, hogy ez neki ráfizetés, ugyanis a telefon eredeti árának a többszörösét fogja visszafizetni, mire lejár a 2 éves hűségnyilatkozat.

A kérdésem az, hogy őt nem érdekli az egész dolog. A számlák meg csak jönnek, ő pedig nem fizeti. Már lekorlátozták a hívásait, már nem is használja azt a telefont.

Azokat a számlákat valakinek ki kell fizetnie, nemde? És ha neki már több hónapos tartozása van és csak gyűlik és gyűlik! Ha ő egyáltalán nem foglalkozik vele én tehetnék valamit az ügy érdekében? Nem lehet lemondani az egészet?

Adjatok tanácsot!

Majd bemegyek a szolgáltatóhoz, de még fogalmam sincs mit mondjak. Mert azt is hallottam, ha nem jár le a hűségnyilatkozat akkor bizonyos összeget be kell fizetni, hogy megszüntessék az előfizetést. De neki már a készüléke sincs meg!

Mit gondoltok?


2012. aug. 9. 19:04
 1/2 anonim ***** válasza:
nos igen, ha hűségidőn belül mondjuk le, akkor t-mobile-nál azt hiszem 43ezer Ft a kötbér. Ha nem fizeti, akkor először letiltják(ez már meg is volt, ahogy olvasom), később gyűlik a tartozás és jöhet a behajtó pár felszólítás után. Itt kell mérlegelni, hogy a kötbér kifizetése vagy a bírság az olcsóbb.
2012. aug. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Vodafone.

És ha majd a kötbért se fogja befizetni? Mert biztos, hogy nem fogja. Nem érdekli az egész, engem viszont nagyon idegesít!

2012. aug. 9. 19:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!