Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ti is majdnem minden nap...

Ti is majdnem minden nap töltitek a Samsung Galaxy Ace-t?

Figyelt kérdés

Nincs bekapcsolva a wifi, bluetooth, nem fut semmilyen alkalmazás a háttértben, mégis csak 1, max 1,5 napot bír ki.

Azt mondják, az okostelefonok akkuja nem bírja sokáig, de ennyire? :\


2012. júl. 26. 15:56
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. júl. 26. 18:30
 12/17 anonim ***** válasza:

17:49 vagyok

nem károsítja én is szoktam nagyon sokszor. És amit az előttem szóló mondott az is igaz. A GPS és társai ne fussanak és a fényerőt is lejjebb veheted.

Feladatkezelő -> RAM -> Memória törlése.(csak hogy egyről beszéljünk, mert nekem nem hozta ki azt hogy mentsek bármit is.)

2012. júl. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Fényerőt levettem, GPS, WiFi minden más kikapcsolva.

A Task Killert pedig kipróbálom :)

2012. júl. 26. 18:33
 14/17 anonim ***** válasza:

1.)Károsítani nem károsít, HA ésszel csinálod, és lövöd ki az appokat.

2.)2.1-2.2-től kezdve felesleges, 2.3.x-esetén meg végképp, ugyanis az alkalmazáskezelő/futó alkalmazások nem más, mint egy baromi részletes task killer.Ehhez meg teljesen felesleges külön appot leszedni.

Ugyanaz, mint az app2sd.Mindenki letölti, csak épp a gyáriról feledkezik meg...



Egyébként a TouchWiz launcher nem olyan jól optimalizált, a task killerrel szépen bezárogatod azt is párszor, a végén meg azt veszed majd észre, hogy jön a rendszerüzenet: "A TW launcher működése leállt"


Nem azt mondom, hogy ne használd, hanem, hogy ésszel, de egyébként felesleges, a 2.3-nak már teljesen jó a memóriakezelése.Illetve a folyamatosan futó gapps-től úgysem fogsz tudni megszabadulni, egyik másik appal karöltve, vagy teljesen magától úgyis meg fog nyílni, ha meg kell.


Másfelől: A task killer azt éppenséggel nem mutatja, hogy milyen státuszban van az adott app a RAM-ban.Ha nem fut, hanem passzív állapotban van, akkor úgysem eszi a RAM-ot, nem csinál semmit, de esetlegesen egy passzív app kilövésével okozhatsz promlémát magadnak azáltal, hogy félkész naplóbejegyzésed tűnik el, vagy valami egyéb, amit félbehagytál.

Nem véletlenül multitasking OS az android, ami fut a RAM-ban, vagy passzív, az okkal fut, vagy okkal van passzív állapotban, így a Task killerrel érdemes nagyon körülményesen bánni.

2012. júl. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 YourDestiny ***** válasza:
A Task Killert nagyon nem ajánlom. Valóban többet árt, mint használ. Olyan dolgokat is bezár, ami kell a rendszer alapvető működéséhez, így ezeket újra meg kell nyitnia. Ezzel lassítod a telefont és méginkább húzod az akkut.
2012. júl. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy inkább kihagyom a task killert.

Köszönöm a válaszokat!

2012. júl. 26. 19:08
 17/17 anonim ***** válasza:
senki nem mondta hogy ész nélkül 24 órában kell nyomkodni a task killert. A touchwiz-t nem fogja bezárni nekem sem zárja be a sense felületet. igen ebben van igazság hogy igazából froyotól újabb rendszereken felesleges. de nekem ics-en is fent van, nagyon ritkán használom beragadt appok kilövésére és memória figyelésre. amúgy meg ki lehet pipálgatni hogy mit NE zárjon be és ahhoz nem fog nyúlni. nekem is van bőven ilyen(whatsapp, óra stb.)Auto killereket viszont tényleg kerülni kell. "Touchwiz launcher leállt" üzenetet viszont nem task killer fogja okozni hanem a memória hiánya ha több app fut, muszáj felszabadítani memóriát a telefonnak és jobb híján kilövi a launchert. Ace egy elég harmatos telefon minden téren csodát nem szabad tőle várni. (mind teljesítményben, nincs rajta fényérzékelő :D állapotjelző led és egyéb alap dolgok ami ennyi pénzért bőven járna.
2012. júl. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!