Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tudtok nekem ilyen okostelefon...

Tudtok nekem ilyen okostelefont ajánlani?

Figyelt kérdés

- Ne iPhone és ne Windows Phone

- Szép kijelző, (lehetőleg nem Amoled, max. a Plus, úgy hallottam nála állítható a színek élénksége)

- Még az egy kézzel is használható méretű kijelző (4 inch körül)

- Zenében jó, főleg a hangszóró lényeges, hogy hangos és tiszta legyen (ami videókhoz és filmezéshez is tökéletes)

- Nem Samsung

- Legalább egy átlagos kamera (5 Mpx, autofókusszal és vakuval + HD videofelvétel)

- Fényes vagy ujjlenyomatkedvelő külső csak végső esetben


Mely okostelefonok felelnek meg a feltételeimnek? A hónapban telefon vásárlását tervezem, és szeretnék egy mindenben egész jó okostelefont választani. Az ár max. 120 ezer. Köszönöm a tippeket!



2012. júl. 19. 14:31
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Hááát áttanulmányoztam kicsit, akkor a Sensation XE a kisebb, úgy nézem. Van olyan is, ahol se XE, se XL, csak sima, az is nagyon hasonló az XE-hez. Ezek jó telefonok? 90-100 körül vannak. Nem nagyon ismerem a HTC-t, szerintetek megérné valamelyiket megvenni? Sokkal rosszabb, mint az általatok ajánlott Xperia S? Miben nyújtana kevesebbet egy átlagfelhasználó számára? A HTC kinézetre sokkal jobban bejönne ^^
2012. júl. 19. 15:21
 12/20 anonim ***** válasza:

Van a sima Sensation, van a Sensation XE, amiben kicsit erősebb a hardver, ill. Beats Audio van benne, van az egymagos Sensation XL, ebben is van Beats Audio, de ez 4,7". HTC jó telefonokat készít, a legminőségibb telefonokat gyártja.

HTC Sensation XE vagy Sony Xperia S?

Anyaghasználat: HTC javára

Kamera: Sony

Hardver: Ugyanaz van mind2őben

Külső: Szerintem szebb a Sony

Kijelző: Sony

Felhasználói felület: HTC

+ a Sonynak van NFC támogatása.

Szóval a Sony a jobb.


Yupiter

2012. júl. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Sensationből van sima, XE és XL. Kamerában, kijelzőben és kicsit hardveresen gyengébbek az Xperia S-nél, de ennek ellenére nem rossz készülékek.

HTC-től ne félj, jelenleg Android fronton a Sony mellett az egyik tényleg prémium minőségű gyártó.

2012. júl. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval akkor az Xperia S nagyjából annyival jobb, amennyivel drágább? Ha a középutat választanám, az XE típusszámút, szerintetek akkor jól választanék? Akkor őt venném...
2012. júl. 19. 15:39
 15/20 YourDestiny ***** válasza:

Méretre nincs ott akkora különbség, nézd csak meg.

Átlagfelhasználónak teljesen mindegy. A HTC rendszere jobb, a Sony kamerában. Egyedüli nagy különbség a kijelzői, bár a színei nem biztos, hogy szebbek a Sony-nak, a képe sokkal élesebb. Hallani olyat is, hogy a Sony üzemidőben nagyon gyengén teljesít. Ha tetszik az XE, nyugodt szívvel válaszd őt, egy nagyon korrekt kütyü, mint gyártót pedig én személy szerint a HTC tartom a lejobbnak a piacon.

2012. júl. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor úgy néz ki kap tőlem egy esélyt. Nokia 6300 után valószínűleg hibát se nagyon találok majd benne :)
2012. júl. 19. 15:49
 17/20 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki a HTC-t ejtem :(


Olvasgattam tesztet a mobilarena.hu-tól, és azt írják a hangszórója nagyon gyatra minőségű, hajlamos a berecsegésre. A Sony-ról nem írnak semmit, tudja valaki mit tud ezen a téren?

2012. júl. 19. 16:46
 18/20 anonim ***** válasza:

Most idézek a mobilarena.hu-ról.

"Zenei téren sincs oka szégyenkezésre a Sony csúcsgépének. A lejátszó pofonegyszerűen kezelhető, vagy azon a fülön állunk, ahol zajlik a lejátszás, vagy pedig ugrunk a másikra, ahol kereshetünk a számaink között. Van infinite gomb, ez a fektetett nyolcasra emlékeztető embléma az éppen hallott zenéhez keres nekünk a neten egy sereg információt, dalszöveget, wikipédiás adatokat az előadóról, YouTube klipeket. A szoftverben van equalizer, amit úgy pofozgatunk ahogyan nekünk tetszik, de kapunk gyári sémákat is, illetve be tudjuk kapcsolni az xLOUD funkciót, amitől a beépített hangszóró erősebben szól. Nem rossz a hatás, az erős középmezőnyben teljesít az Xperia S, fülessel viszont egészen frankó. Kár, hogy a háttérben futó lejátszó vezérlőgombjai nem költöznek be a fentről lehúzható állapotsávba, de widgetet ki tudunk tenni a képernyőre. A kínálat része a könnyen kezelhető, RDS képességekkel is rendelkező FM rádió, amelynek használatához füles szükségeltetik. Találunk még egy zenés ikont, ez a Music Unlimited, amely a Sony Music online zeneboltja, csak éppen hazánkban nem működik, s a cég illetékese nem is tudott pontos dátumot adni annak kapcsán, hogy mikor fog ez megváltozni. A TrackID viszont működik, a több éve létező szolgáltatást talán már nem kell bemutatni senkinek."


Itt látszik, hogy az xperia s-nek jó a hangszórója, és a zenés része.

2012. júl. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 YourDestiny ***** válasza:
Mondtam én, a Sony szinte mind jól szól :) A Ray is kivaló teljesítményt nyújt ezen a téren (ezt saját fülemmel tapasztaltam), persze xLOUD-al az igazi.
2012. júl. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 YourDestiny ***** válasza:
Ezzel azt akarom írni, hogy a Ray egy egy éves modell, akkor miért tennének visszalépéseket ezen a téren, főleg, hogy az S nem is középkategóriás, hanem a jelenlegi egyik legjobb vas.
2012. júl. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!