Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szülők! Ti vennétek a fiatokna...

Szülők! Ti vennétek a fiatoknak iPhone 4-et?

Figyelt kérdés
A fiam folyamatosan iPhone 4-ért könyörög hogy ha veszek neki akkor 2 évig se szülinapjára se karácsonyra nem kell vennem semmit. Szerintetek vegyek a 13 éves fiamnak iPhone-t? Csak félek hogy hamar tönkretenné mert néztem egy csomó tesztet, videót az iphone-ról és azt vettem észre hogy bármilyen szép képet add a kijelzője nagyon könnyen összetörik. Egyáltalán miért pont iPhone-t kér?

2012. máj. 19. 22:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Mert az a menő. Nem, nem vennék neki. Egyrészt mert egy felkapott drága hülyeség, másrészt mert semmi értelme azon kívül, hogy villogni lehet vele. Nem utolsó szempontként nem egy 13 éves gyereknek való. Ha iPhone-t akar, akkor majd megveszi, ha lesz rá pénze.
2012. máj. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
74%
Nem vennék, valahogy megértetném vele, hogy mennyi az ára és az értéke, és miért nem. Egy kollégám fia az öltözőben hagyta a ruhájában, ellopták edzés alatt. Erre megkérdezte tőle, hogy ha ennyi kp lett volna benne, azt is ott hagyja az öltözőben? Nem tudják maguktól kezelni a tárgyak árát és értékét, így amíg meg nem tanulják, kisebb dolgokon, nem.
2012. máj. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Mindig azzal jön hogy az osztályba majdnem mindenkinek iPhone-ja van csak neki nem. Viszont azokkal a szülőkkel beszéltem akikkel jóban vagyok és kiderült hogy a 30-ből 2 gyereknek van iPhone-ja az osztályból. Ő nem az a hazudós fajta meg az osztályhoz képest egész jó tanuló (4.5-ös átlag) de most neki annyira szüksége van rá hogy még hazudik is?
2012. máj. 19. 23:07
 4/28 anonim válasza:
100%

14/f Nem vennék neki.

A családba 2 db is van nem jó csak villogni jó vele.

A másik pedig,hogy nagyon kell rá vigyázni

A 3. pedig,hogy 2 év az hosszú idő nem gondolta át én is voltam már így,hogy valami nagyon kellet és fel akartam érte áldozni mindent de nem tudtam és belátom,hogy nem kár érte.

2012. máj. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
14%
pfff nem... ezzel lesz egyedi, hogy neki nem lesz. ha megveszed tényleg hülye vagy!
2012. máj. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
100%
Semmiképp nem vennék. Ha tud három komoly érvet felsorolni, hogy miért van szüksége rá (az nem érv, hogy másnak is az van) akkor lehet elgodnolkodnék. :-))) De nincsenek ilyen érvek, úgyhogy tuti nem kapna.
2012. máj. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Még magamnak sem vennék, tehát nemcsak a gyerekeimtől sajnálnám :)

Vannak sokkal olcsóbb okostelefonok is, de nem tudom, hogy egy 13 évesnek szüksége van-e rá.

A "társadalmi nyomás" részét megértem, én is emlékszem, hogy milyen érzés volt a suliban, amikor nem volt valamim, ami már majdnem mindenkinek volt. De sajnos ez egy mókuskerék, mert mindig lesz valami új, valami jobb, valami sokkal menőbb...


Én semmiképpen nem venném meg neki, hanem inkább arra ösztönözném, hogy ha nagyon akarja, akkor gyűjtsön rá és tegyen meg mindent azért, hogy neki is legyen. Így szerintem jobban meg tudná becsülni, mintha csak úgy a kezébe nyomnám.

Bár mire összegyűjtene 150ezret, már kb. a 20. verziót adnák ki belőle :)

2012. máj. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
35%
én 13 éves lány vagyok, és nekem is tetszik az iPhone, de megvagyok nélküle is. nekem megfelel a Samsung galaxy mini, ami ráadásul ugyanolyan népességekkel bír, mint egy "ájfon" Meg azt amúgy is ellopják...
2012. máj. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
76%
*képességekkel
2012. máj. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
100%
Nem vennék. A tesómnak van, minden hülyeséget letölt rá, és teljesen függő lett. Ő egy 27 éves lány. Azt vettem észre hogy teljesen rákattant és az ismerősi körben sokan. Menő vagy nem az osztályban határokat kell szabni. Minden családban ez más és más. Te tudod eddig milyen elvek szerint nevelted..
2012. máj. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!