Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » SE xperia mini érintőgomb...

SE xperia mini érintőgomb probléma. Mással is előfordult már?

Figyelt kérdés
Van egy SE xperia mini telefonom, és egy elég érdekes problémával találkoztam. Nagy melegben(leginkább buszon) a két érintőgomb saját életre kel. Amikor feloldom a képernyőt a két gomb funkciója felcserélődik, tehát a [vissza] gomb lesz az [opciók] és fordítva. A telefon a rezgő visszajelzés miatt folyamatosan rezeg de valójában nem ütődnek le, de ha én megérintem akkor működnek(pl zenelejátszóban ha az [opciók] gombot megnyomom kilép belőle, a [vissza] gombbal pedig előhozza a menüt). A képernyőfeloldás is nehézkesen megy mert a csúszkát szinte képtelenség elhúzni. Ezek miatt a buszon szinte használhatatlan a telefon. Hardveres vagy szoftveres hiba lehet ez?

2012. ápr. 29. 14:30
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 Fényes Lajos válasza:

Nekem is ez a bajom az xperia U telefonoommal. Valaki be tudná esetleg linkelni a javitáshoz szükséges programokat, mert sehol nem találom öket?

Előre is köszönöm.

2013. aug. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 reflmix válasza:
Kísértetiesen hasonló probléma nekem is a Mini vel ugyan ez van ha sokat jatszokrajta vagy buszon vagyok 40 fokig felmegy 40 foktól meg bolondúl a telefon !
2013. okt. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
le van írva jónéhányszor, talân olvassâtok el a vâlaszokat...
2013. okt. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:

Érintő kalibrálás történik rajta, amit kizárólag márkaszervizes végez. (mint például én)...

Egy Script feltöltés történik rajta, amit kizárólag jelszó ellenében töltünk fel online, először az Embadded Test software. (szerviz módba raktja a telcsit, mondhatni használhatatlanná)

Majd jön a kalibráló program, amit csak és kizárólag a márkaszervizek között osztottak szét. Lefut a program pár másodperc alatt, majd az eredeti szoftver visszaállítása a script átírással.

Utána jön a melegítéses teszt, hogy hőmérsékletre hogy reagál, 60-80 fokos levegővel 5-10 mp-ig melegítjük az előlapot. Ha nem jelentkezik a hiba OK, ha melegítésnél továbbra is beragad a gomb, akkor érintő modul csere.

Nem javaslom, hogy bárki otthon ilyenbe kezdjen. Ha garis (2 évig) akkor inkább bízzátok a szakszervizre! Ha meg nem garanciás, akkor ne sajnáljátok el azt a 2-3 ezret...

2013. okt. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 A kérdező kommentje:
"kizárólag a márkaszervizek között osztottak szét". Érdekes. Akkor úgy néz ki, hogy itthon egy márkaszervizet működtetek. Egy korábbi válaszoló segített megoldani a problémát, azóta is tökéletesen működik az érintőpanel. Nem értem, hogy ilyen kis szarságok miatt miért kéne bevinni a telefont. Egyébként meg nem a szoftverre, hanem a hardverre szól a garancia.
2013. okt. 29. 14:29
 66/66 anonim ***** válasza:

Ne legyél már okostojás..

Persze, biztos voltak akik kilopkodták, vagy kitaláltak egyéb megoldásokat. Én itt most a garanciális megoldást írtam le, amiben a telefon továbbra is garanciális marad.

A Sony telefonokra 2 év garancia szól, amiből az 1. év szól kizárólag a tartozékokra. 12+12-nek nevezik. A második évben nincs garancia a tartozékokra (ez alól kivételt képez a beépített akku) de továbbra is SW-es és HW-es garancia él.. Ezt a "SW garanciát" mellesleg a sufni gsm boltok találták ki, a magyar törvénykezésben nincs megkülönböztetés hogy fizikailag vagy programilag romlik-e el valami, a lényeg hogy használhatatlan lesz. Erről biztos találsz írást a neten, "Kötelező jótállás tartós fogyasztási cikkekre" néven, gugli nagy barátod...

Nem összekeverendő a szavatossággal, melyek 10.000.- Ft alatti tartós fogyasztási cikkekre vonatkoznak. (Tesco-ban találni időnként ilyet, 2-3 ezres telefonok...)

2013. nov. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!